Czy warto zamienić HD 5970 na gtx 580

Witam

Jak w temacie, czy warto zamienić 5970 His-a na EVGA GeForce GTX 580 Superclocked :?:

Nie, bo 5970 bije na głowę tego gtx-a bo jest dwuprocesorowy a gtx 580 1-dno. Gdyby było 2x gtx 580 w jednej karcie albo tryb sli to wtedy oczywiście warto by było ale tak to hd 5970 lepszy. Swoją drogą, czemu nie czytasz testów w necie i jak wypadają obie karty w grach?

Moim zdaniem GTX580 jest lepsza. W testach wydajności HD 5970 wypada bardzo niewiele lepiej od GTX580, a w praktyce większy komfort grania jest na karcie jedno procesorowej. Mniejsze spadki FPS, brak mikro przycięć.

Tak czy inaczej, nie wiem czy dla człowieka różnica będzie zauważalna. ;p

Mylisz się bo hd 5970 jest lepsza nawet o 30% od tego gtx-a

Widać inne testy czytaliśmy.

Do tego jeśli patrzeć w testach na minimalny FPS, to GTX580 jest w większości testów lepszy.

Lepiej mieć stabilniejszy FPS takie skoki.

kompletna bzdura.gtx jest wolniejszy a mikro przyciec na hd juz nie ma bo sterowniki sa lepiej dopracowane a ty szerzysz stereotypy, ze ten radek przycina. Tak bylo na 1 sterownikach.po drugie radek nie tylko jest szybszy ale ciut mniej pradozerny niz twoj gtx

Mikro przycięcia jak były, tak są. Oczywiście są wtedy, kiedy fps jest niski.

A już na pewno fps na jedno procesorowych kartach jest stabilniejszy.

Sam uważam, że zmiana karty jest bezsensowna, cena GTX 580 będzie na początku stanowczo za wysoka. Ale jeśli byłyby w podobnej cenie i musiałbym jakąś wybrać, to wybrałbym GTX580.

tylko nie chciałbym żeby wybuchła tu wojna między fanami zielonych i czerwonych :stuck_out_tongue:

Czytam testy tylko nie wiem czy można na nich w 100% polegać ponieważ widziałem już takie gdzie radek był lepszy i takie gdzie mocno przegrywał co było dla mnie mało wiarygodne choć nie jestem fanboyem czerwonych.

Też trafiłem na taki test gdzie różnice były nie duże ale minimalny fps w gtx był wyższy. Właśnie z powodu tych mikro przycięć i spowalniania zastanawiam się nad zamianą tej karty choć sam jeszcze tego nie doświadczyłem ponieważ kartę zakupiłem dwa miesiące temu i nie było czasu żeby złożyć kompa. Mój radek jest nowy i pewnie za 1800 złotych bym go sprzedał a właśnie tyle kosztuje ten GTX.

PS

Na chip.pl i nvision.pl jest test gdzie radek przegrywa znacznie w niektórych aplikacjach

Nie jestem zwolennikiem żadnej z firm. Sam mam AMD, miewałem również NVidie. Podobnie z procesorami (AMD vs Intel).

Patrzę po prostu co w danym przedziale cenowym jest lepsze i bardziej opłacalne.

Akurat w przypadku takich drogich kart, jakie to ma znaczenie, przecież i tak wszystko będzie chodzić na pełnych detalach.

Ja mam znacznie słabszego HD 4850 i w większość gier gram na maksymalnych detalach. :wink:

Ja uważam że nie warto, masz całkiem bardzo dobrą grafikę, a czy sens dla cuda/ physx wymieniać? Do tego jako nowość jest sprzedawana drożej, jak zawsze. Niby 2gpu ma radek, ale nie wszystko obsługuje 2gpu i czasem jest mniejsza wydajność ale to nie oznacza że trzeba wydawać na nowego gtx’a jest bardzo dobry, tak testy pokazują, ale mając wcale nie tak gorszą grafikę, ja bym jej nie zmieniał.

Wiem że 5970 jest dobry ale po zakupie trochę się naczytałem o minusach kart dwuprocesorowych i z tego powodu mam wątpliwości. Koszta tego gtx-a którego podałem będą oscylować w granicach 1800 - 2000 zł więc jeśli radeona bym sprzedał za 1800 to może nie trzeba by dopłać do gtx-a. Mam takie mieszane odczucie ponieważ zawsze miałem karty GF. :-k

Nie przejmuj się, że to Radeon. Też kiedyś miałem obawy, zupełnie niepotrzebnie.

Jednakże ze względu na dwuprocesorowość (chyba nie ma takiego słowa :P) zamieniłbym ją na GTX580. Pod warunkiem, że nic bym nie musiał dopłacać, a myślę, że jednak nie obejdzie się bez dopłaty.

Z początku ten GTX580 będzie kosztował znacznie więcej niż 1800 zł, a HD 5970 z kolei za tyle nie sprzedasz, choćby dlatego, że już parę miesięcy z gwarancji uciekło. :wink:

Uciekło dopiero 2 miesiące z tej gwarancji :stuck_out_tongue:

Zawsze możesz poczekać na dwuprockowe radki z serii 6xxx

Wymiana HD5970 na GTX580 jest nieopłacalna no chyba że włączymy gry które korzystają z nVidia Physix i fizykę ustawimy na Medium/High to wtedy Radek wysiądzie a na GeForce będzie płynny obraz.

Ehmm a Radeony też mogły by obsługiwać nVidia Physix tylko AMD uniosło się honorem i powiedzieli Nie Physix. I teraz końcowy użytkownik dostaje w pupe. No i gdzie jest teraz Komisja Unijna ? Nie oni wolą siedzieć cicho i co chwilę dawać kary dla MS i wprowadzać przepisy umożliwiające produkcję żywności z jeszcze większymi ilościami trującej chemii.

PS: Wiecie że człowiek w ciągu roku zjada 3 KG trującej chemii ?

Ja najczęściej grywam w COD4 i teraz w COD Black Ops i czasem w gry typu Formuła 1 i NFS w rozdzielczościach 1920x1080 więc myślę że chyba ten 5970 sobie poradzi na full detalach :?:

urok wolnego rynku. Jeżeli brak Physix jest takim złym rozwiązaniem to nikt już nie kupi radka i amd upadnie (pożyjemy zobaczymy) :wink: :wink: :wink:

Dodane 15.11.2010 (Pn) 23:25

Poradzi sobie spokojnie

Znacznie gorsze karty sobie poradzą. Do tych gier aż nadto wystarczy np. HD5850 albo nawet GTX 460, którego można dostać za 520 zł. :wink:

CoD4 i F1 u mnie na 1680x1050 chodzą bez problemów, ale w F1 mam ciut obniżone z ultra na high nie które opcje, np jakość drzew, ale wtedy mam 30fps+ a cod4 to bez problemu na max chodził. A nawet teraz jak gothic4 zainstalowałem to chodzi u mnie na max detalach od 32-40fps

Sprzęt:

Gainward gtx460 768mb OC 745/1841

Athlon x3 3.1ghz

2GB kingston 1333mhz

Więc bez problemu na takiej grafie uciągnie.