Czy warto zamienić win 7 na 10?

O ile wyraziłeś zgodę na aktualizację, system pobierze się w tle i zawiadomi Cię kiedy będzie gotów do zainstalowania. Przed tym, już teraz, powinieneś otrzymać informację, czy Twój sprzęt jest zgodny z Windows’em 10. Kliknij na ikonkę Microsoftu na pasku i tam sprawdź. Np. ja i kilku moich znajomych już mamy tę informację.

Wszystko jest tutaj: http://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-10-faq?ocid=win10_auxapp_LearnMore_win10faq

29 lipca dostęp do aktualizacji będą mieli najpierw uczestnicy testów, a później inni, ale jeśli sobie zarezerwujesz aktualizację to dostaniesz powiadomienie kiedy aktualizacja będzie gotowa do instalacji .

I ma już ktoś z update tego W10? Dziś 30-sty i ani śladu …

Naczytałem się że jest sporo problemów z instalacją. Widocznie na pierwszy odstrzał poszli użytkownicy Insider’a i wersji HOME Windowsów bo u mnie mówi że rezerwacja gotowa i czekać (win 7 pro x64)

Ja też jeszcze nie mam. W windows update mam kilka powiadomień o niepowodzeniu aktualizacji do W10.

Polecam Ci narzędzie do aktualizacji do systemu Windows 10 Windows media creation. Co do systemu to narazie jest super :slight_smile:

Coś tam zaczęło się pobierać przez Windows update. W sumie mi się nie śpieszy

ja już zdobyłem windowsa 10 i jestem średnio zadowolony, a to dlatego, że jestem niewidomy i jest  trochę średnio dostępny. średnio czyta pola edycji np podczas łączenia z kontami microsoft a edge to wgl nie jest dostępny :slight_smile: no ale ogólnie nie narzekam. poza tym że mam jakieś dziwne problemy z rozdzielczością, przynajmniej tak twierdzi centrum powiadomień

U mnie nadal nic. Pobrałem W10 przez Media Creation Tool ale instalator W10 nie chce pobrać mojego klucza W7x64pro. Mam podać klucz przy setup-ie i nie wiem jaki. W7 nie pasuje i W10 TP także nie a POMIŃ nie wyświetla się.

Zresztą czego ja się spodziewałem po microsofcie, he,he…

Gdy klikam w Windows 7 update… to pobiera mi aktualizacje zabezpieczeń i inne śmietniki ale dla Win7… i o Windows10 prócz komunikatu że wszystko gotowe i zarezerwowano i że mnie poinformują… nic się nie dzieje.   Mam Win7x64pro od HP…

Wykonaj aktualizację swojego W7 uruchamiając instalator z płyty/pendrive/ISO pobranego przez Media Creator Tool.

 

Fakt, że Windows 10 nie przyjmuje klucza od TP ani od Windows 7 mnie specjalnie nie dziwi…

Jak mam to zrobić bez klucza?

Jeśli dokonasz aktualizacji, nie instalacji na czysto system sam się aktywuje.

A co z podziałem OEM / BOX ?

Boza 2 lata zmienie kompa i co będę musiał kupić nowego windowsa

ja na twoim miejscu bym poczekał kilka tygodni, aż wyjda jakies konkretne aktualizacje bo system ma luki

Panie jest pytanie , Da sie powrocic do 7 ?  .  Win 10 jakos nie przekonała mnie tnie sie zawesza kicha jak dla mnie 

Udało mi się w końcu zainstalować W10 lecz… wczoraj wróciłem do W7. Tu nie ma co czekać kilka tygodni! Tu trzeba poczekać ale kilka miesięcy.

Aż dziw że to w ogóle światło dzienne ujrzało. Jak moża wypuścić system komercyjne w chwili gdy on nie działa?

W10 jest gorszy w chwili startu jak … Vista!

Wstyd i tyle.

Producenci laptopów też zaspali?

Sprzęt z 2012r i … brak sterowników…

Rozumiem - tam jakieś tunery TV, modemy, drukarki no ale chipsety i grafika od Ati i Intela?

Brak słów…

Ktoś pewnie zaraz napisze: to wgraj sobie od W8.1x64 i będzie ok… to ja dopiszę: Sterownik nie jest przeznaczony do tego systemu operacyjnego.

Co najlepsze: sterowniki które posiadam (sprzęt Androida, ATI, intel chipset itp. itd. od 7/8/8.1) w Windows 10 Technical P. działają!

W komercyjnym… już nie… buhahahaaaa…

rozwaliło mnie to…

No u mnie to strasznie sie tnie Wiesza . Nie moge nawet uśpić . I moja pytanie jest czy mozna wrocic do 7 czy trzeba robic formata ?

 

Wchodzisz w Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Odzyskiwanie -> Wróć do systemu Windows 7

Zdecydowanie nie warto do czasu aż nie załatają tego bubla.

  • Nie działa mi hibernacja,

  • nie zapamiętuje położenia folderów,

  • czasami nie działa menu start (Sic!) i wyszukiwanie,

  • nieostre zdjęcia w przeglądarce grafik,

  • brak możliwości zmiany białego koloru paska tytułowego bez kombinowania,

  • ponad dwie minuty od urochomienia do pokazania pulpitu (ok minuty na Siódemce i to nie pierwszej świeżości).

 

Nie warto.

u mnie występuje tylko jeden powazny błąd, nagle komputer mi się uruchamia ponownie. A co do hibernacji, miałem z nią również problemy na 7, wchodzi mi w hibernację, ale po 15 minutach sam mi się włącza. I troszeczkę się dłużej ładuje system z tym samym pakietem programów, ale większość sterowników (oprócz catalystów najnowszych z AMD gaming evolver) sama się zainstalowała, komputer działa, gry wszystkie również. Ja polecam przejśćie na 10, choć nie jest jeszcze cudowna i trzeba czekać na wielki pakiet łatek :wink:

z 2 tygodnie ponoć ma być jakiś wstępny service pack mini :mrgreen: