Czy warto zamienić win 7 na 10?

Mam możliwość darmowej aktualizacji i nie wiem co robić. Siódemka jest fajna, ale nie wiem jak sprawuje się dziesiątka. Do kiedy można zarezerwować ten system?

Możliwość aktualizacji dopiero będziesz miał po 29. lipca! Chcesz, to potwierdź zaproszenie, jednak to, jak sprawować się będzie “dziesiątka” będzie zależało od wyposażenia (urządzeń i sterowników) komputera. Tak więc może być bardzo różnie, na różnych komputerach. 

Możesz zaktualizować, a w razie, gdyby W10 nie przypadł Tobie do gustu - możesz wrócić na Windows 7.

 

W mojej opinii - mając legalny Windows, szkoda byłoby nie zaktualizować do nowszej wersji. A przynajmniej nie sprawdzić nawet, jak się używa nowego systemu :wink:

Problem w tym, że trochę się boję, czy microsoft nie stworzył kolejnego niedopracowanego systemu jak windows 8.

Czyli można wrócić do siódemki, jeśli 10 się nie spodoba?

Zapytam tak: co jest niedopracowanego w Windows 8? Tak naprawdę największe novum, to tylko nowy Start :wink: Reszta, to klasyczny Windows :slight_smile: Złe opinie o W8 są moooocno przesadzone - większość zafiksowała się tylko na nowym Starcie, zapominając całkowicie o reszcie :slight_smile:

Mam jeszcze pytanie: czy programy takie jak - chrome, 7zip, steam itd. oraz gry są przystosowane do tego systemu?

Są! A jak jeszcze nie są, to będą.

Po zmianie systemu pewnie będę musiał zainstalować wszystkie programy, gry itp. od nowa?

Jeżeli wykonasz aktualizację Windows 7 do Windows 10 bez czyszczenia całego dysku lub usuwania zainstalowanych aplikacji to wszystkie aplikacje zostaną jak były.

Wszystkie aplikacje przeznaczone na Win 7/8/8.1 powinny na 10 działać bez zarzutu. Problemy tradycyjnie wystąpią chyba tylko z tymi bardzo starymi grami. Moje zdanie jest takie: powinniśmy iść wraz z postępem technologicznym. Aktualizacja do Windows 10 to dobre rozwiązanie.

Na początku trochę “offtopic”. Nie rozumiem skąd się bierze taka zła opinia o Windows 8. Mam ten system od długiego czasu i jestem z niego bardzo zadowolony. Działa szybciej niż Windows 7, przynajmniej u mnie. Konfiguracja mojego sprzętu jest w stopce i widać, że sprzęt nie należy do topowych.

Wracając do tematu. Mam zainstalowany Windows 10 Insider Preview. Obecnie wszystko co potrzebne działa, łącznie z uplay, steam, origin. Działa Office, Chrome, Firefox, Thunderbird, WinRar, 7 zip i wiele innych.

Ogólnie moja obecna opinia o Windows 10 jest pozytywna.

Też mam możliwość aktualizacji Win7 x64pro do Win10. Wcześniej używałem wersji Technical Prewiev i było trochę błędów zwłaszcza z komunikatami na pasku bocznym, spore braki w tłumaczeniu na j.polski w systemie. Z czego byłem zadowolony? Z czasu startu systemu oraz z szybkości działania.

Win10 wydawał mi się znacznie szybszy jak Win7. Posiadam tanie SSD więc i tak nie jest źle lecz Win10 startował w czasie o połowę krótszym jak Win7.

Mój laptop jest z 2011r i mam nadzieję że sterowniki się znajdą gdy wejdzie Win10.

Ocena ogólna pozytywna lecz przeglądarka Spartan…  to tragedia.

Spartana już nie ma…przeglądarka ewoluowała do Edge.

Nie zmienia to faktu że to też tragedia…

A czy po aktualizacji do 10-tki wszystkie foldery, pliki itp. zostaną, czy muszę je skopiować na coś i potem wgrać?

Jeśli wykonasz instalację z opcją zachowania swoich ustawień, dokumentów i aplikacji…niczego nie będziesz musiał kopiować.

Jeśli jednak masz zamiar wykonać czystą instalację, to skopiuj sobie te pliki na których Ci zależy…a aplikacje z których korzystasz obecnie na siódemce, sobie doinstalujesz.

Dzięki za porady. Przejdę na win10.

Jaka jest dokładna data startu win 10? Jedni piszą że lipiec, drudzy że sierpień…

po 29 lipca otrzyma się powiadomienie

A jak będzie wyglądało pobieranie systemu? Czy będę mógł pobierać go kiedy chcę, czy po premierze nie będę mógł robić na kompie nic, dopóki system się nie pobierze i zainstaluje?