Czy warto zamienić win 7 na 10?


(jarosz88) #1

Mam możliwość darmowej aktualizacji i nie wiem co robić. Siódemka jest fajna, ale nie wiem jak sprawuje się dziesiątka. Do kiedy można zarezerwować ten system?


(system) #2

Możliwość aktualizacji dopiero będziesz miał po 29. lipca! Chcesz, to potwierdź zaproszenie, jednak to, jak sprawować się będzie “dziesiątka” będzie zależało od wyposażenia (urządzeń i sterowników) komputera. Tak więc może być bardzo różnie, na różnych komputerach. 


(Jusko) #3

Możesz zaktualizować, a w razie, gdyby W10 nie przypadł Tobie do gustu - możesz wrócić na Windows 7.

 

W mojej opinii - mając legalny Windows, szkoda byłoby nie zaktualizować do nowszej wersji. A przynajmniej nie sprawdzić nawet, jak się używa nowego systemu :wink:


(jarosz88) #4

Problem w tym, że trochę się boję, czy microsoft nie stworzył kolejnego niedopracowanego systemu jak windows 8.

Czyli można wrócić do siódemki, jeśli 10 się nie spodoba?


(Jusko) #5

Zapytam tak: co jest niedopracowanego w Windows 8? Tak naprawdę największe novum, to tylko nowy Start :wink: Reszta, to klasyczny Windows :slight_smile: Złe opinie o W8 są moooocno przesadzone - większość zafiksowała się tylko na nowym Starcie, zapominając całkowicie o reszcie :slight_smile:


(jarosz88) #6

Mam jeszcze pytanie: czy programy takie jak - chrome, 7zip, steam itd. oraz gry są przystosowane do tego systemu?


(system) #7

Są! A jak jeszcze nie są, to będą.


(jarosz88) #8

Po zmianie systemu pewnie będę musiał zainstalować wszystkie programy, gry itp. od nowa?


(mktos) #9

Jeżeli wykonasz aktualizację Windows 7 do Windows 10 bez czyszczenia całego dysku lub usuwania zainstalowanych aplikacji to wszystkie aplikacje zostaną jak były.


(Jan0506) #10

Wszystkie aplikacje przeznaczone na Win 7/8/8.1 powinny na 10 działać bez zarzutu. Problemy tradycyjnie wystąpią chyba tylko z tymi bardzo starymi grami. Moje zdanie jest takie: powinniśmy iść wraz z postępem technologicznym. Aktualizacja do Windows 10 to dobre rozwiązanie.


(Yodacki) #11

Na początku trochę “offtopic”. Nie rozumiem skąd się bierze taka zła opinia o Windows 8. Mam ten system od długiego czasu i jestem z niego bardzo zadowolony. Działa szybciej niż Windows 7, przynajmniej u mnie. Konfiguracja mojego sprzętu jest w stopce i widać, że sprzęt nie należy do topowych.

Wracając do tematu. Mam zainstalowany Windows 10 Insider Preview. Obecnie wszystko co potrzebne działa, łącznie z uplay, steam, origin. Działa Office, Chrome, Firefox, Thunderbird, WinRar, 7 zip i wiele innych.

Ogólnie moja obecna opinia o Windows 10 jest pozytywna.


(Piotrek Pavl) #12

Też mam możliwość aktualizacji Win7 x64pro do Win10. Wcześniej używałem wersji Technical Prewiev i było trochę błędów zwłaszcza z komunikatami na pasku bocznym, spore braki w tłumaczeniu na j.polski w systemie. Z czego byłem zadowolony? Z czasu startu systemu oraz z szybkości działania.

Win10 wydawał mi się znacznie szybszy jak Win7. Posiadam tanie SSD więc i tak nie jest źle lecz Win10 startował w czasie o połowę krótszym jak Win7.

Mój laptop jest z 2011r i mam nadzieję że sterowniki się znajdą gdy wejdzie Win10.

Ocena ogólna pozytywna lecz przeglądarka Spartan…  to tragedia.


(Newton) #13

Spartana już nie ma…przeglądarka ewoluowała do Edge.


(Piotrek Pavl) #14

Nie zmienia to faktu że to też tragedia…


(jarosz88) #15

A czy po aktualizacji do 10-tki wszystkie foldery, pliki itp. zostaną, czy muszę je skopiować na coś i potem wgrać?


(Newton) #16

Jeśli wykonasz instalację z opcją zachowania swoich ustawień, dokumentów i aplikacji…niczego nie będziesz musiał kopiować.

Jeśli jednak masz zamiar wykonać czystą instalację, to skopiuj sobie te pliki na których Ci zależy…a aplikacje z których korzystasz obecnie na siódemce, sobie doinstalujesz.


(jarosz88) #17

Dzięki za porady. Przejdę na win10.


(Piotrek Pavl) #18

Jaka jest dokładna data startu win 10? Jedni piszą że lipiec, drudzy że sierpień…


(jarosz88) #19

po 29 lipca otrzyma się powiadomienie


(jarosz88) #20

A jak będzie wyglądało pobieranie systemu? Czy będę mógł pobierać go kiedy chcę, czy po premierze nie będę mógł robić na kompie nic, dopóki system się nie pobierze i zainstaluje?