Czy warto zmieniać XP?

Witam czay warto kupić win7 jak bedzie win 8 ? teraz mam XP dla mnie bez sesu wydwać systemy co dwa lata bo na to stracę kupe kasy ;/

Zleży jakiego masz kompa. Po resztą premiera Win7(do kupienia bez kompa) będzie CHYBA w grudniu dopiero. Po resztą po Win7 tak szybko nie wyjdzie Win8. Tak samo jak z XP wyszedł, a potem długo nic to wypuścili niedorobioną Viste.

Według mnie warto kupić 7.A na 8 oohohohoh trochę poczekamy

A po Windows 8 będzie Windows 9,Windows 10,Windows 11 więc po co kupować Windows 8?Jak kupisz Windows 7 nie oznacza,że musisz kupić kolejny system jak zostanie wydany.Sam musisz zdecydować czy potrzebujesz nowego systemu.Szczerze wątpię,że wydadzą Windows 8 dwa lata po 7.

Win 7 wejdzie i to 64 bity na 5 Gb ramu i grafe 1 GB ram! Bedzie mi dzałać aero ?

Jakie areo? Chyba Aero.

Efekt przezroczystych okienek powinien chodzić, jeśli masz kartę graficzną obsługującą DirectX 9.

patrząc na 7 która jest naprawdę fajna i ciekawie się na niej pracuje. Posiada też bardzo przyjemny wygląd o wiele lepszy niż vista to raczej 8 tak wcześnie się nie pojawi

podobno win 8 ma być tylko 64 bitowy

Bambosz107 << bo to prawda. Microshit dawno już zapowiedział, że Win Se7en będzie ostatnim sys’ em w wersji 32 bit. Jak było napisane na stronce: “Trzeba iść do przodu, a nie cofać się do tyłu.” Powiedzmy sobie szczerze: era sys’ ów 32 bit’ owych się skończyła :slight_smile:

Ja swojego XP’ka nie mam zamiaru się pozbywać. Dobrze chodzi, najnowsze oprogramowanie z nim współpracuje, więc po co wybrzydzać?

no i bardzo dobrze, w końcu wsadze do kompa 6 GB RAM :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Za jakiś czas to się skończy :slight_smile:

Spróbuj odpalić choćby Firefoksa 3 na Windowsie 98. O ile na Windows 2000 chyba poinno się udać, to na 98 na pewno nie (może po doinstalowaniu jakichś bibliotek).

Dodane 08.05.2009 (Pt) 22:12

Za jakiś czas to się skończy :slight_smile:

Spróbuj odpalić choćby Firefoksa 3 na Windowsie 98. O ile na Windows 2000 chyba poinno się udać, to na 98 na pewno nie (może po doinstalowaniu jakichś bibliotek). A wiele osób nie przechodziło z Windowsa 98 na 2000, tylko od razu na XP - prawdopodobnie dlatego, że XP wydany został już 2 lata po 2000. Podobna sytuacja jest przy Viście i W7.

Jak mnie sytuacja zmusi to kupię Windows7. Na razie Windows XP spełnia moje oczekiwania.

Taaa… Jak nie kupisz w tej chwili Windows7 to będziesz zacofany i w ogóle. Bla, bla, bla. Marketingowe hasełka na mnie nie działają. Jeśli najnowsze wersje mojego ulubionego oprogramowania przestaną działać na XP to kupię. Albo przejdę całkowicie na Ubuntu - przynajmniej na starcie nie ma takich kosmicznych wymagań, a po instalacji zawiera wszystko co trzeba:]

Źr: http://www.technonews.pl/Technonews/1,9 … Visty.html

Niedorobiona vista ma takie wymagania, jak nie większe. 7 działa bezproblemu i na słabszych PC, niemówiąc o samym uruchamieniu systemu :wink: Ktoś rozpuszcza takie ploty po necie, żeby ludzie nie czekali na 7, lecz instalowali viste.

dokładnie, win 7 ruszy na 256 MB RAM (sam testowałem!)

Za parę lat będzie pewnie następny Windows a programy na XP nadal będą rozwijane. Vista tego nie zmieniła, Windows7 pewnie też nie da rady.

Zauważ że od wydania Visty do wydania 7 miną jakieś 2-3 lata. Tymczasem od wydania XP do wydania Visty minęło 5 lat. Przez ten czas już praktycznie wszyscy zdążyli przejść na XP. Przez te 2-3 lata na Vistę przeszła tylko część użytkowników. Jest to spowodowane krótszym czasem od wydania Visty do 7, ale też tym, że Vista ma dużo większe wymagania systemowe, a także tym, że wiele osób uważa że Vista to bubel (z XP tak nie było).

Chodzi mi o oprogramowanie 32 bit’ owe a nie o to czy kupisz win se7ev czy nie :?

Obecnie wszyscy specjaliści zalecają wstrzymanie się z zakupem Visty dla osób przesiadających się na nowy system z XP (premiera Win7 jest zapowiadana na listopad grudzień tego roku), przynajmniej do czasu sprzedaży Viśty z voucherem na Win7. Przypuszczam że tak opcja będzie dostępna już w okresie wakacyjnym.

A skąd w ogóle wiecie, że wejdzie Windows 8? :stuck_out_tongue:

Może będzie miał inną nazwę.

Moim zdaniem Seven to bardzo dobry system.

Kiedy Windows 7 wejdzie do sprzedaży to możesz się na niego przesiąść. :wink: