Czy warto zmienić na win10?

Witam mam taki dylemat czy warto zmienić na windows 10 ? aktualnie mam win 7 Ultimate i bardzo dobrze mi sie z niego korzysta ale koledzy mowią że win 10 jest lepszy ja jakoś sie do niego nie przekonuje i nie wiem czy np. gry takie jak CS:GO H1Z1 Gta V Będą działać ktoś może sie na ten temat wypowiedzieć  Ktoś już korzysta i ma jakieś opinie ?

Pamiętaj, że Win 10 umożliwia powrót do poprzedniego systemu w ciągu 30 dni. Warto więc samemu spróbować. 

Nie wiem skąd się wam to bierze odkąd pamiętam każda gra, która powstała po Windows Vista działały i działać będą. Jeszcze wymieniłeś świeże tytuły.

Jak GTA 5 ma nie działać na win10 skoro to dość nowa gra? CS: GO i H1Z1 jak i miliard innych gier działają na Win10, 8, 7, pewnie nawet na XP. Różnicy w fpsach nie ma między systemami. A czy zmienić windows, to już od ciebie zależy. Ja tylko dodam, że Win 8, 8.1 był dla mnie niemal taki sam jak Win 7, a Win 10 dla mnie jest niemal taki sam jak Win 7 i 8 i 8.1. Zmian zauważalnych bardzo niewiele. Jak system ci działa dobrze i nie widzisz potrzeby do zmiany systemu, to nie zmieniaj go.

W codziennym użyciu nie ma niczego, czego byś musiał używać co ma Win 10, a czego nie mają poprzednie, no może GUI (interfejs graficzny) zmienili w Menedżerze zadań. To tyle. Wirtualne pulpity jeszcze można tworzyć, ale wątpię by ktoś tego używał (pewnie mniejszość osób).

Witaj,

Jak najbardziej. Nie zauważysz żadnego spadku wydajności. Do tego przyjdzie masa nowych i ciekawych funkcji.

Pozdrawiam,

WSPARCIE

W sensie gier? Poza DX12 to właściwie…nic?

Była masa pytań już, czy zmieniać na Win10 czy też nie. Zainstaluj, przekonaj się sam. Jeśli Ci nie będzie odpowiadać system, masz 30 dni na powrót do Win7.

To ciekawe, że już na Windows 8.1 była cała masa problemów z grami, które bez problemu działały na Windows 7. Mam obydwa te systemy i niby ostatecznie każdą grę udało mi się uruchomić, ale przy połowie nawet zmiana trybu zgodności nie pomagała i trzeba było się bawić w inne rzeczy. Tyle co się w Google naszukałem, jak dany tytuł uruchomić, to moje. :wink:

Czemu mają nie działać? Może właśnie dlatego, że w momencie premiery były wydawane na starsze systemy i na tych systemach były sprawdzane. Zawsze na nowy system połowa gier i programów nie działa, bo nie ma aktualizacji, czy sterowników. Dlatego też nigdy bym nie zainstalował systemu, który jest świeżo wypuszczony na rynek.

Osobiście uważam, że nie ma co instalować Windowsa 10. A przynajmniej ja jeszcze się nie zdążyłem nacieszyć Windowsem 7 i Windowsem 8.1, bo mam je zaledwie od niecałych 3 lat i myślę, że spokojnie drugie tyle chcę jeszcze na nich pracować. Wciąż zresztą na starym kompie mam nawet jeszcze XP, ale już rzadko korzystam. Jak dla mnie Microsoft za szybko wydaje te kolejne systemy. Teraz dali darmową aktualizację właśnie dlatego, że nikt normalnie tak często systemu nie zmienia, bo zazwyczaj się to robi wraz ze zmianą sprzętu, który się zmienia najwcześniej co 5 lat.

Nikt tu nie wie czy tobie warto. Co policzysz głosy za i przeciw i tak zrobisz? 

Dziesiątka ma już niby pozostać na długo, tylko być na bieżąco aktualizowana? A czym się tak w tych Windowsach na cieszesz?

Moja opinia jest taka, że nie warto, ale jak pisano powyżej, zainstaluj, sprawdź sam się przekonasz czy Ci pasuje.