Czy warto zmienić system operacyjny na XP czy zostac przy 7?

(Jedrekk95) #1

Siemano.

Mam taki sprzęt:

SYSTEM: Windows 7 HP 64bit

PROCEK: Intel Core i3 M380 2.53GHz

RAM: 3GB

GRAFA: Intel HD Graphics

DŹWIEK: Realtek High Definition Audio

Pytanie: Czy opłaca się zmienić przy moim sprzęcie system na Windows XP? Czy nie jest on już za stary? Czy lepiej pozostać przy 7?

Chodzi głównie o wydajność.

Tylko właśnie zastanawia mnie czy on nie wychodzi już powoli z mody i wgl ;/

Co myślicie o tym zamiarze?

co wgl myslicie o XP?

PS: Jeśli wszyscy będą przeciwko XP to czy zmiana Win 7 z 64bit na 32bit polepszyłaby wydajność w jakimś stopniu?

(rgabrysiak) #2

Cześć

Myślę że warto zostać przy Windows 7 i to w wersji 64 bitowej. Kontrowersyjnie powiem że Windows XP jest jak na dzisiejsze czasy przestarzałym systemem. Wiele nowych gier jest pisana z pominięciem XP a z czasem może być jeszcze gorzej, z wykrywaniem nowego sprzętu też nie jest najlepiej.

Przy nowszych podzespołach nie warto instalować tak starego systemu.

(Jedrekk95) #3

A czy wydajność się poprawi jeżeli zmienię system na Win 7 32bit?

(rgabrysiak) #4

Cześć

Moim zdaniem raczej nie. Aby poprawić "wydajność" zacznij od uporządkowania autostartu, przeczyść system np. programem CCleaner, zdefragmentuj dysk.

A jeśli masz zamiar grać w gry na tym komputerze zamiast zmieniać system dołóż porządną kartę graficzną. Chyba że jest to laptop.

(Jedrekk95) #5

No niestety laptop, samsung. Syfu zadnego nie mam w nim, jest czysty jak łza.

Myślałem ze 64bit potrzebuję więcej zasobów niż 32bit. Więc chyba zostaje kupno PC.

(rgabrysiak) #6

Cześć

Do większości zastosowań laptop ma naprawdę dobre parametry ale do gier kompletnie się nie nadaje (raz że to laptop dwa ma zintegrowaną karte graficzną).

Możesz oczywiście testowo zainstalować system w wersji 32 bitowej ale moim zdaniem różnicy w wydajności raczje nie będzie.

(Piotrkijak) #7

XP to już niewspierany starć. Zostań przy 7.