Czy warto zmienić system operacyjny na XP czy zostac przy 7?

Siemano.

Mam taki sprzęt:

SYSTEM: Windows 7 HP 64bit

PROCEK: Intel Core i3 M380 2.53GHz

RAM: 3GB

GRAFA: Intel HD Graphics

DŹWIEK: Realtek High Definition Audio

Pytanie: Czy opłaca się zmienić przy moim sprzęcie system na Windows XP? Czy nie jest on już za stary? Czy lepiej pozostać przy 7?

Chodzi głównie o wydajność.

Tylko właśnie zastanawia mnie czy on nie wychodzi już powoli z mody i wgl ;/

Co myślicie o tym zamiarze?

co wgl myslicie o XP?

PS: Jeśli wszyscy będą przeciwko XP to czy zmiana Win 7 z 64bit na 32bit polepszyłaby wydajność w jakimś stopniu?

Cześć

Myślę że warto zostać przy Windows 7 i to w wersji 64 bitowej. Kontrowersyjnie powiem że Windows XP jest jak na dzisiejsze czasy przestarzałym systemem. Wiele nowych gier jest pisana z pominięciem XP a z czasem może być jeszcze gorzej, z wykrywaniem nowego sprzętu też nie jest najlepiej.

Przy nowszych podzespołach nie warto instalować tak starego systemu.

A czy wydajność się poprawi jeżeli zmienię system na Win 7 32bit?

Cześć

Moim zdaniem raczej nie. Aby poprawić “wydajność” zacznij od uporządkowania autostartu, przeczyść system np. programem CCleaner, zdefragmentuj dysk.

A jeśli masz zamiar grać w gry na tym komputerze zamiast zmieniać system dołóż porządną kartę graficzną. Chyba że jest to laptop.

No niestety laptop, samsung. Syfu zadnego nie mam w nim, jest czysty jak łza.

Myślałem ze 64bit potrzebuję więcej zasobów niż 32bit. Więc chyba zostaje kupno PC.

Cześć

Do większości zastosowań laptop ma naprawdę dobre parametry ale do gier kompletnie się nie nadaje (raz że to laptop dwa ma zintegrowaną karte graficzną).

Możesz oczywiście testowo zainstalować system w wersji 32 bitowej ale moim zdaniem różnicy w wydajności raczje nie będzie.

XP to już niewspierany starć. Zostań przy 7.