Czy warto zostać tylko technikiem informatyki?

Czy warto?
Gdzie znajdę robotę ?
Czy wynagrodzenia będzie wysokie?
Słyszałem że nie warto.ale wolę spytać się doświadczonych osób w tym temacie.

Wszystko jest uzależnione od twoich umiejetności to ona implikuje wysokość twoich zarobków. Warto i nie warto zależnie od poziomu jaki prezentuje szkoła oraz od twojej postawy co do takiego trybu nauki, jeden bez studiów osiągnie bardzo dużo narzucając sobie tempo - ciągle się doskonaląc, drugi ze studiami nic nie osiągnie prócz papierka. Przemyśl i zdecyduj sam

1 polubienie

A co lepsze technik księgowość czy technik informatyk

Robote jakas znajdzie, czy to jako admimistratow w budzetowce czy instalator dekoderow do tv. Informatyka rozwija sie, dziadkow przybywa a i mlode pokolenie czesto poza cs go to we lbie ma siano i nawet glupiej dokimentacji nie umie przeczytac :slight_smile:

1 polubienie

@anon7248146 niestety takie czasy.To że coś znajdzie to jedno ale żeby mu to sprawiało przyjemność bo inaczej wypalenie będzie kwestią czasu

Apropo autora tematu, nie wybieraj czegoś co jest lepsze tylko to w czym się widzisz. Porób z danej dziedziny zagadnień i sam zdecydujesz czy chcesz to kontynuować zamiast tracić czas na forach bo nikt za ciebie decyzji nie podejmie, w internecie masz kopalnie wiedzy, tysiące kursów, wystarczy chęci.

Nie mam żeczy,które lubią poza
-wot
-energetykami
-freestyle

Popracuj nad ortografią później zabierz się za informatykę.

1 polubienie

… nie jestem epwien, ale w technikum tez CHYBA trzeba zdwać maturę, a takie Żeczy to nie dla ludzi z Ferdka wykształceniem :wink:

W tech nie trzeba pisać wtedy wszędzie wstawiają ci dwa poza przedmiotami obowiązkowymi

niby tak ale z drugiej strony po co ma to robić skoro wszystko robią maszyny. Niebawem programować bedą za nas to tym bardziej do jakiejś “głupiej” administracji nie będzie potrzeby zatrudniania…

A co cię bardziej jara?

Wlasnie o tym mialem mowic. Nie wiem czy pchanie sie w tego typu zawody … nie bedzie zawodem samym w sobie :frowning:

Szczerze to sam akurat zaczynam przygodę z Technikum Informatycznym, w zasadzie za niedługo będę w drugiej klasie. Jak na razie sam nie zastanawiałem się nad studiami gdyż zostały mi jeszcze 3 lata, chociaż myślę, jeśli będę chciał się dalej kształcić jednak pójdę na studia. Będzie to twój wybór czy będziesz chciał dalej się udoskonalać, poznawać dalsze “tajniki nauki” czy też nie…

Programista 15k może być nawet po naukach politycznych albo socjologii.

Bierz się za programowanie.

Duzo tutaj zalezy od tego w jakiej branzy bedziesz chcial konkretnie rozpoczac swoja kariere. Moim zdaniem trzeba myslec bardziej przyszlosciowo, dlatego wybor dziedziny bedzie tutaj kluczem do sukcesu. Jakby nie spojrzec to w perspektywie dlugoterminowej najwieksze szanse na wysokie zarobki mozesz miec w programowaniu. Mam tutaj na mysli prace w zespole zajmujacym sie sztuczna inteligencja ktora ktos przeciez bedzie musial zaprogramowac. Wszystko rozbija sie o Twoje checi do nauki oraz predyspozycje bo nie ma co ukrywac jednego faktu … zostanie miejsce tylko dla najwiekszych specjalistow. Najlepiej bedzie jak podejrzysz na wlasna reke omawiane zagadnienia … dobrze jakbys znalazl kogos kto pokazalby jak wyglada to w praktyce. Wtedy bedzie o wiele latwiej odpowiedziec na pytanie: czy to jest dla mnie? Spojrz tez jak algorytmy sztucznej inteligencji maja ogromny wplyw na to jak rozwija sie biznes … w przeroznej formie. Widac to chociazby przy przetwarzaniu jezyka … juz nawet w niektorych rodzimych firmach obsluga infolinii klienckiej odbywa sie w ten sposob. Z badan wynika takze ze ponad 70% organizacji na calym swiecie wykorzystuje sztuczna inteligencje w jednym badz kilku obszarach dzialalnosci. Jesli tematyka Cie bardziej interesuje to mozesz poczytac o niej wiecej chociazby na tej stronie - https://aibusiness.pl/sztuczna-inteligencja-biznesie/

W takim, który aktualnie się “sprzedaje”.

Zmierzam do tego abys podal konkretny przyklad.

Nie jestem programistą 15k. Może gdybym poznał Javascript byłoby inaczej?

Po co w sumie komu informatyk .jak ACTA 2 poszło i teraz nic nie będzie to ja wolę tą księgowość

Dla jednego lepsza księgowość, dla drugiego IT. Sam musisz wybrać w czym się najlepiej czujesz. W pracy nie tylko kasa jest ważna, ale satysfakcja z jej wykonywania. Możesz zarabiać dużo i nienawidzić swojej pracy, a możesz zarabiać tyle samo i robić to co lubisz.