Czy warto zwiększyc pamięc ram programem AutoRamDiskResizer?


(Patrykss12) #1

Moje pytanie jest takie mam 2gb pamięci ram i viste i w gazecie komputerowej znalazłem ten program AutoRamDiskResizer który powieksza pamięc ram.Czy to da mi jakiś efekt czy odczuje różnice??


(Panciasteczko) #2

Ja bym dźwignął od razu do 4 GB jeśli to vista i program za darmo :smiley:

a tak na poważnie to wyczytałeś jakieś bzdury w tej gazecie, nie da się zwiększyć ilości pamięci RAM jakimś tam programem ...


(eyeti) #3

patrykss12 , wątpię czy by dało to większy wpływ na wydajność.


(Patrykss12) #4

Czyli warto czy nie program mam za darmo.Warto czy nie??


(Marcin650) #5

sprubować zawsze przecierz można , :smiley: ale nie wiem jakie tego mogą być skutki :slight_smile:


(Patrykss12) #6

Czyli wszystko może pójść w las :stuck_out_tongue: ??


(Patrykss12) #7

A może ktoś z forumowiczów używał tego programiku??


(Błażej) #8

Takie programy zazwyczaj robią więcej złego niż dobrego

viewtopic.php?t=117797


(Ciupa Michal) #9

według mnie nie używaj tego bo na 110% to nie poprawi wydajności, a może coś zepsuć, więc daj sobie spokój i się tym nie przejmuj, no i od czego są google.pl? wpiszujesz nazwę programu i dodajesz opinie albo cośw tym stylu i czytasz co ludzie na ten temat sadzą :wink:


(Patrykss12) #10

A to po chorobę piszą w gazetach komputerowych że to przydatny program??


(Karolstronie) #11

Gdyby coś takiego faktycznie działało to nikt by nie kupował więcej ram'u tylko gazetę z programem lol tak jak wyżej wątpię żeby to cokolwiek pomogło pozdrawiam :wink:


(Patrykss12) #12

ok temat zamknięty dziękuje za pomoc


(Ciupa Michal) #13

do wydania gazety potrzebny jest spory nakład finansowy, więc gazety szukają sponsorów a ci stawiają im warunki że np. mają dać medal na najlepszą jakość tej karcie, albo zmienić testy itd. więc ja osobiście przestałem ufać komputerowym gazetom (ewentualnie może CHIP jeszczema moje zaufanie) i zacząłem czytac testy, recenzje itd. na np. PCLAB.pl Tomshardware.com itd. :wink:


(Himmak5g) #14

a jak niby to ma zwiększyć RAM. Niewierze w to. Jedyny sposób to najwyżej ready boost ale wtwoim przypadku to i tak nie bedzie działało.


(Mariosti*) #15

Jeśli ktoś ma mało ramu rzędu 256-512mb i używa specyficznych aplikacji które nie czyszczą z ramu swoich dll'ów i innych plików (które to muszą mieć znaczącą objętość dodatkowo), to wtedy taki program może faktycznie poprawić nieco wydajność systemu, ale nie jest to działanie stałe tylko doraźne, czyli w razie potrzeby.