Czy waszym zdaniem opłaca się instalować Linuksa?

Bob3kz , pomyśl jeszcze do czego chcesz mieć tego Windowsa, bo jeśli do mało poważnych spraw, to nie ma co się za niego brać.

Śmieszny trochę jesteś :wink:

Jeszcze zależy co masz na myśli, mówiąc o mało poważnych sprawach. Nie wiem jak ty, ale ja nie wydawałbym kilkuset złotych na system, który ma służyć do przeglądania Internetu itp.

Ja sądzę wręcz że Linux tak na prawdę nadaje się dla każdego, przeciętnego użytkownika komputera. Częściowo nie nadaje się dla profesjonalnych grafików, albo komputer jest dla niego konsolą do gier. W pozostałych przypadkach, w moim przekonaniu pingwiny sprawdzają się lepiej od systemów M$.

Linux daje użytkownikowi wolność, swobodę, nie zmusza do korzystania z czegoś tam, daje możliwość wyboru. Nie uzależnia od jakiś programów, formatów itp.

Poza tym jak już chyba kiedyś pisałem, to użytkownik powinien mieć kontrolę nad systemem, a nie system nad użytkownikiem. Oczywiście możecie się z tym nie zgodzić ale… takie jest moje zdanie.

Poważne sprawy? Masz na myśli programowanie? Grafika? Obróbka audio lub wideo? To są powody dla których POWINNO się wybrać linux’a. Dlaczego? Bo na pingwinku 99% programów jest darmowych zaś na windowsie za programy musisz zapłacić (i to nie małą sumkę).

Sam mam linuxa, korzystam z niego raczej żadko. Raczej to czego nie mam Na Windowsie, mogę znaleźć w Linuxie. Instaluj, bo to naprawdę dobry wybór.