Czy wgranie systemu na dysk powoduje utratę danych

Siema! Mam pytanie. Czy da się zainstalować system Windows XP czy jakikolwiek na dysku, żeby nie utracić z niego danych? Mam dwa dyski. Coś mi się psuło ciągle z kompem więc sformatowałam ten dysk na którym miałam Windowsa, ale nie mogę go ponownie zainstalować ;/ Nie wiem czemu - staje w połowie wgrywania i nie chce iść dalej. Pomyślałam, że jest z nim może coś nie tak i chciałam zainstalować system na tym drugim, ale nie przewidziałam takiej sytuacji i zrzuciłam na niego wszystkie dane, których nie mogę stracić ;/

Oczywiście, że możesz zainstalować system na drugim dysku, czy partycji tylko wcześniej go lub jej nie formatując.

Czy płyta z której chciałeś zainstalować system nie była przypadkiem porysowana lub w jakiś inny sposób uszkodzona?

I system zainstaluj się obok tych danych? Na pewno ich nie strace :slight_smile: Bo to ważne. A płyta nie jest porysowana. To oryginalna leżała cały czas w opakowaniu

Nie :!:

Sformatuj partycję systemową i na nią wgraj ponownie system.

instalując musisz wybrać opcję - pozostaw moje dane nienaruszone,

jeśli jest wystarczająca ilość miejsca na instalację nie powinien naruszyć twoich plików, ale prawdę mówiąć instalowałem w ten sposób na partycji systemowej, więc nie wiem na pewno, jak zachowa się instalator w przypadku partycji niesystemowej; jeśli nie wyświetli ci tej opcji do zaznaczenia(pozostaw…nienaruszone) a dane są naprawdę cenne

lepiej nie ryzykuj, bo jak je nadpisze będzie ciężko je odzyskać

ps. przetrzyj czymś płytkę, to zabieg prawie magiczny, ale nieraz pomaga, i spróbuj jeszcze raz na 1 partycji; spróbuj sformatować jeszcze raz, może błąd wystąpił podczs formatowania

Przetarłam płytkę i…pomogło :slight_smile: Doszło do momentu wpisania klucza no może jeszcze z minutkę dłużej i znów stanął ;/ A teraz za każdym razem jak próbuję to w połowie instalowania urządzeń wyskakuje ten granatowy ekran błędu ;/ Jest jeszcze gorzej. Wtedy się zatrzmywał a treaz robi tak. Zaraz wyrzucę tego głupiergo kompa przez okno ;/;/;/

To przepisz numer błędu i pod spodem szczegóły jak są.