Czy widnows 8.1. pozwala na testowanie przez 30 dni

Witam

Czy Windows 8.1. ma możliwość testowania przez okres 30 dni tak jak to było w wcześniejszych wersjach? Co się stanie jak wpisze oryginalny klucz podczas instalacji ale nie aktywuje systemu?

Instalator Windows 8 (oraz 8.1) wymaga podawania klucza przy instalacji.

Jeśli jest dostęp do Internetu podczas instalacji (ale nie potrafię określić w jakiej fazie) system jest automatycznie aktywowany.

Możesz podać klucz “generyczny” albo klucz kliencki KMS (dla wersji Pro lub Enterprise) aby po prostu “przejść” przez okno podawania klucza, ale nie potrafię określić, czy jest to zgodne z licencją aby taki system wykorzystać do testów.

to pytanie można zadać na infolinii Microsoftu - oni wyjaśnią najlepiej zasady licencjonowania. Z tego co słyszałam to win8.1 enterprise można testować nawet przez 90 dni (wersja dla przedsiębiorstw). nr na info dla klientów domowych 22 594 19 99, i dla firm możesz też poczytać tu: http://support.microsoft.com/contactus/ … wsignin1.0

Tak, wersja Enterprise jest dostępna za darmo i można z niej korzystać przez 90 dni.

Inna sprawa, że gdy już będziemy posiadali klucz to i tak konieczne będzie ponowne zainstalowane wersji Pro lub nie-pro.