Czy Wiedźmin 3 będzie działał mi na komputerze?

Witam.
Chciałbym kupić sobie wiedźmina 3 ale nie wiem czy mój komputer pozwoli mi na rozgrywkę w przynajmniej w 30fps.
Mój komputer:
GPU: GTX 650 Ti Boost
CPU: i5 4440
Ram: 8gb (single channel)

Zawsze najlepiej poszukać filmików na YT jako dowód :slight_smile:
https://www.youtube.com/watch?v=W9hl7ueeRAc

Ta karta nie spełnia minimalnych wymagań. 30 klatek to maks. z mocnymi spadkami przy bardziej wymagającym otoczeniu.

Uruchomisz, ale nie uzyskasz należytej radości z gry w W3.

No nie bądźmy takimi pesymistami, ta “karta” ma bliżej do 1030, nie do Vegi 11 czy 8. Te 30 klatek średnio powinno być, ale w czasie walki lub w miastach poleci to na na głowę. No i mówimy o najniższych możliwych ustawieniach, więc… wniosek taki sam: niestety lepiej nie graj, bo się sfrustrujesz. :slight_smile:

Kumpel na premierę ograł ten tytuł na gołym gtx650. Spadki chyba do 12 klatek miał, a średnio około 20-kilka. Dał radę! Prawdziwy fan :joy:

Zagrasz proszę bardzo link
tylko będzie “nieco” mniej ładnie.

Zdaje sie, ze sa jakies mody obnizajace jakosc grafiki. W razie czego mozna z nich skorzystac, jesli autor nie bedzie zadowolony z plynnosci

Tylko szczerze gra na 800x480 na stacjonarnym monitorze, to będzie nie Geralt a jakies ludek z minecrafta. W takiej rozdziałce to Win98 jeszcze… :wink:

Ale autor moda grał na karcie GT 435, więc myślę, że na 650 T będzie jednak sporo lepiej i te 1360x768 da się wyciągnąć.

Swoją drogą, 800x600 to nie tak mało, na Amidze z ECS miałem 640x256 bez migotania i niektóre gry były śliczne. Właściwie to niektóre do dzisiaj są ładne.

A chociaż w rozdzielczości 1024x768. Mam w domu taki monitor jeszcze a w natywnej rozdzielczosci zawsze gra lepiej wygląda

To też jest HD, tylko na 768 będzie minimalnie gorzej od 720. Dodatkowo “zapłacisz” z -10% FPS za RAM w single.

Powinieneś uruchomisz i raczej da się grać, ale na komfort (płynność w czasie walki, w miastach) i pozytywne doznania graficzne nie licz. :slight_smile: Będziesz miał wrażenie “programu w starym telewizorze (24klatki sekunda)”.

A chociaż chwilę łudziłem się że będzie szansa aby ta gra była tak płynna jak watch dogs 2. To trudno zostaje mi gfn lub poczekać na to aż ceny kart graficznych nie będą zawyżone.

czekasz od serii 6xx. tyle wytrzymałeś, to jeszcze kilka dekad dasz radę :wink: