Czy Wiedźmin 3 będzie działał na moim na PC?

Siemka mam pytanie czy wiedźmin 3 będzie mi działał na moim komputerze ?
Oto wymagania mojego komputera:
Karta graficzna, NVIDIA GeForce GT 730
Pamięć, 8192MB RAM
Procesor AMD A-4-4020 Apu witch radeon ™ HD Graphics (2 CPUs),~3.2 GHz
Pamięć ram, 8 GB
Dysk Twardy 627 GB
To chyba wszystko tylko dodam jeszcze że mój komputer obsługuję DX12 i system jest 64-bitowy
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, mam nadzieję że wiedźmin 3 mi pójdzie na mojego PC bo podobno wymagania wieśka są lekko zawyżone :wink:

W porywach do 5-10 fps :slight_smile:

czemu tak uważasz ?

O ile w ogóle ruszy :slight_smile:

Pójść - pójdzie, ale CPU oraz GPU to biurowa liga, więc nie oczekuj więcej niż ~10 fps.

No ok ale możesz mi wyjaśnić czemu twoim zdaniem wiedźmin będzie chodził na moim komputerze w 5 - 10 fps ? z góry dzięki za odpowiedz

Masz 2 rdzenie w procesorze, GPU ma bardzo małą moc obliczeniową. To się nie nadaje. Tutaj jest potrzebna naprawdę konkretna rozbudowa by wiedźmin działał jako-tako.

Zgaduję, bazując na moich doświadczeniach z różnymi komputerami. Dopóki nie przetestujemy nie będziesz wiedział na pewno :slight_smile:

Napisałem wyżej dlaczego. GPU to nawet nie jest średnia półka, CPU podobnie. To jest sprzęt do biura, multimediów oraz prostszych gier, nie do wymagających tytułów jak Wiesiek 3.

dzięki wszystkim za rady , już wiem że potrzebuję lepszy procesor żeby wiedźmin mi odpalił, mam jeszcze pytanie mój system jest oparty na Dx12 , to nie będzie miało wpływ na wymagania wiedzmina na moim komputerze ?

I kartę graficzną. Ta którą masz, do bardziej wymagających gier, się nie nadaje.

ok dzięki za odp

Bardziej strzelałbym na Twoim miejscu w nowa platformę, bo FM2 jest już martwa. Niestety czeka Cię dość spory wydatek, bo wszystko masz do wymiany. 1200-1500 za sam procesor, pamięć i płytę główną, a zostaje jeszcze GPU, przynajmniej GTX 1050 za 500-600 zł.

1200-1500 za CPU a do tego karta za 500-600 no chyba tak nie do końca się kompy składa. Jeśli kupujemy komputer z gtx 1050 to taki procek w tej cenie to przesada.

Ps przepraszam nie doczytałem ,że tam jest dopisana płyta główna i Ram mój błąd, w takim razie masz rację.

Jak ktoś kupuje GPU tak wydajne jak integra to szkoda kasy i tyle. Lepiej dopłacić do CPU a potem kiedyś jak się uzbiera hajs dokupić GPU.

Wejdź na YouTube i wklep The Witcher 3 GeForce GT 730 ,wyskoczy kilka filmów .
Możesz też wpisać The Witcher 3 low spec gaming i też co nieco się znajdzie.

A potem powiedzą, że grasz w Minecrafta…

Wychodzi na to, że by odpalić Wiedźmina 3 - dziki gon czeka Cię kupno nowego komputera. Ja bym się zastanowił czy budżetowo nie lepszym wyborem będzie Sony PlayStation 4. Nie straszne będą Ci inne najnowsze tytuły… a wydatek równy cenie średniej klasy karty graficznej.
Do przeglądania internetu, oglądania filmów, prac biurowych w/w zestaw jeszcze obleci.

Klockowaty kolo w klockowatym świecie… nie dzięki to nie dla mnie :sweat_smile:
Tak przy okazji to nie jestem w stanie pojąć fenomenu tej “:P.rodukcji” ,bo grą bym tego nie nazwał.

Ale jakbyś tego nie nazwał, to gra.