Czy Wiedzmin działa na Intel Celeron?

nathaniel

Na tej stronce moim zdaniem jest rozwiązanie twojego problemu

http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798#topbg

, jesśli o mnie chodzi to mysślę , że chodzi o grafikę bo tam jest napisane to:

Lista nieobsługiwanych kart graficznych:

  1. Nvidia - GeForce 2; 4 MX; FX; 6100; 6200;.

2. ATI - Radeon 7xxx; 8xxx; 9000; 9100; 9200** ; 9250; 9500; 9550.**

  1. Intel - wszystkie modele

  2. VIA - wszystkie modele

  3. SIS - wszystkie modele

  4. Matrox - wszystkie modele

Jest tam tez moja grafika ale wszyscy którzy mają taka grafikę grali w wiedźmina bez problemowo.

Wiec pewien twej grafiki być nie mogę, czy to przez nią Ci gra nie działa.

Złączono Posta : 06.11.2007 (Wto) 18:23

Mam dobra wiadomość dla posiadaczy celeronów .

Wiedźmin śmiga aż miło. nie było żadnych problemów z uruchomieniem.

konf mego kompa macie w opisie.

a jeśli można,szanowny McFly , zapytać to które pola należałoby w 3DAnalyze zaznaczyć, również mam kartę Intel 950 (sic!) i nie mogę znaleźć odpowiednich ustawień…

p.s. no rzeczywiście działa…ale nawet w oknie 800x600 na min. detali sie tnie przy jakichkolwiek większych przestrzeniach, do tego RAMu łyka prawie 500MB a procesor chce się zagotować (Intel 2Core 1,73), tak więc chyba postawię na półce, niech czeka na lepsze czasy… (no chyba że wyjdzie też na XBOXa 360 ;-] )

czy mógłyś podać co należy zaznaczyć w 3DAnalize? Procesor mam nieco słabszy (Intel2Core Duo 1,66) a ile masz RAMu?

Info dla użytkowników Sempronów: na Sempronie 2800+, podkręconym do 2GHz, karta grafiki GF6600GT AGP (też trochę podkręcona), 1GB RAM DDR 400MHz Wiedźmin całkiem znośnie chodzi w rozdziałce 1024x768 na średnich ustawieniach.

Ludzie no pomozcie bezradnemu! Dla was to jest kilkusekundowa ocena, a dla mnie godziny szukania inf. na necie. :roll:

Na tej karcie Wiedzimina nawet nie odpalisz, gdyż jest to karta zintegrowana.

dzieki WizZz, mialem taka cicha nadzieje, ze mi ruszy bo Oblivion jakos mi dziala, ale skoro mowisz. Szkoda, jak ostatnio widzialem w tv reportaz o wiedzminie to sie podniecilem normalnie, gierka pewnie piekna, ahhh, no coz. jeszcze raz dzieki, pozdro :wink:

Ciesz się, że nie grasz - sporo czasu w życiorysie ci zostanie :smiley:

Wciąga niesamowicie - jeszcze jeden domek, jeszcze jedna rozmowa, jeszcze jeden quest… o kurczę, świt za oknem (tym realnym, nie wirtualnym) :mrgreen:

Witam!

mam Celerona D 2,46 a Wiedźmina kupiłem będąc zupełnie nieświadomym, że ponoć nie chodzi na Celeronach. Gra śmiga bez problemu :mrgreen:

Nie działą

Mam laptopa acer z procesorem Intel (celeron) Dual-core 1,86, grafike GeForce Go 7300 128MB z up to 384MB i 1 Giga ramu oraz windows vista. Sciagnołem nakładke ale dalej dzieje sie to samo. Tzn: gre instaluje, odpalam, daje nowa gra, filmiki ida (niezalezie od opcji tzn przy lepszych tna a slabych detalach ladnie bez ciecia sie wyswietlaja) Ale jak juz wchodze do gry tzn sam poczatek jak mam zabac miecz z manekina to gra przytnie i koniec. Skacze klatka po klatce w te i spowrotem powodujac ze mam caly czas jeden i ten sam migocacy obraz a dzwiek leci dalej tzn krzyki itp. Nie wiem co z tym zrobic a sterownikiów nie ma do geforeca go 7300 nowych zadnych. Prosze pomóżcie. PS. Czy mam moze rozumiec ze jak sa problemy z procesorami celerona to z prockiem Duo-Core celeron tez tak jest ? (procek M440 o ile mnie pamiec nie myli)

Słaby ten sprzęt, cudów nie oczekuj, moim zdaniem to nie wina gry czy sterowników, tylko i wyłącznie Twojego sprzętu.

Szczególnie że masz jeszcze na 1GB ram zainstalowaną Vistę.

Grafika też słaba, a ta gra wymaga dosyć dobrej karty graficznej, procek nie gra aż tak istotnej roli.

btw //

Dwujajowych celeronów chyba niema.

Ale to dokupinie Ram cos pomoze? Bo ta grafa niby moze 256MB brac z pamieci ram wiec duzo potem dla visty nie pozostaje. A z tym sie zgodze neistety ze 1 GIga to jest min min dla visty. I ten obraz zacinajacy dzieje mi sie nawet przy low detalach i rozdzielczoci 800na 600. Co procka to pisze na laptopie Intel pentium dual core T2130 ale jak odpala everesta to tam psize ze to celeron M440. wiec juz sam nie wiem…

Nie.

Właśnie dlatego jest bardzo słaba, bo jest zintegrowana na chipsecie, i do gier się kompletnie nie nadaje.

A już w ogóle takich jak wiedzmin.

Dwujajowych celeronów niema, (jeszcze).

Ale to i tak wielkiej różnicy nie robi,(oczywiście dwa rdzenie dużo wydajniejsze) bo ta gra najpierw wykorzystuje grafikę i ram, na końcu procka.

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

sprawdzajcie tutaj, z menu wybrać the witcher

Yhhh szkoda myslalem ze jak ma wlsniej 128 i moze pobrac z ram do 384 to jakos to pojdzie ale skoro tak to trudno. Dzieki za pomoc.

Takie karty się nadają do pracy, ale w grach niestety się kompletnie nie sprawdzają.

Zresztą nie liczy się tylko pamięć karty, ale również to jakiej przepustowości jest szyna danych, w Twoim wypadku jest to pewnie 128bit(czyli też słabo).

Koszt lapka do gier to grubo ponad 5000zł.

A na taki już naprawdę dobry trzeba lekką ręką przeznaczyć te 7000zł.

Taki jest niestety koszt wysokiej wydajności w urządzeniach mobilnych.

Piotrekplay a dlugo sie ten test robi bo mam wrazenie jakby mi to stalo w miescu tzn nie porusza mi sie pasek downloading…

piotrekplay Poszedł chyba spać, więc ja odpowiem :stuck_out_tongue:

W zależności od łącza, ale chwilę musisz poczekać, więc cierpliwości.

Wsztko PASS ze tak powiem 2 kreski ponad MIN oprócz RAM. Ale moim zdaniem to i tak powinno odpalic, ciac sie moze nawet bardzo ale czemu mi sie to zawieci i koniec… praktycznie res tylko pomaga