Czy Win 7 będzie prawidłowo działał na gigabyte 94SP-S3


(bartib) #1

Witam, mam płytę główną gigabyte 945SP-S3. Mam też wersję box Windowsa 7 Home Premium 32-bit. Czy na tej płycie głównej będzie dobrze działał wspomniany Windows 7? Sprawdzałem na stronie producenta plyty i tam są tylko sterowniki do LAN i audio, nie ma zaś do chipsetu. Do chipsetu są tylko strowniki dla Windows Vista (http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-945p-s3_10/download/driver)


(Kubasla) #2

Moim zdaniem płyta główna nie ma tu nic do rzeczy. Widocznie dla Win7 nie są potrzebne te sterowniki. 


(Cedar) #3

Często ma do rzeczy. W przypadku “egzotycznych” płyt mogą pojawić się problemy, ale w przypadku Win 7 zdarza się to bardzo rzadko.

Sterowniki zawsze są potrzebne, ale są one tak popularne i standardowe (popularne podzespoły użyte do budowy płyty głównej) że zawarte są one w instalce Windowsa i wystarczają całkowicie do prawidłowego działania systemu.


(qbaz) #4

 

Może to nie jest najświeższa płyta, ale nie powinieneś mieć problemów pod Windows 7, bo ten system ma je już w sobie. Stawiałem kilka razy siódemkę na podobnych (a nawet starszych modelach chipsetów np. 865PE) i nigdy nie było problemu. Jeżeli czegoś nie ma wbudowanego to sam znajdzie w Windows Update. Właściwie jedyne co możesz sobie sam poprawić to dźwięk i zainstalować nowsze (ze strony Realtek’a) sterowniki do karty dźwiękowej. Reszta komponentów będzie działać bez zarzutu :slight_smile:

Pozdrowił


(JNJN) #5

 

Nie jest tak różowo? sterowniki systemowe W7 niestety często nie działają jak należy, lub jest ich brak pod ten system.


(Dimatheus) #6

Hej,

Ewentualnie sterowniki do chipsetu płyty głównej możesz ściągnąć ze strony Intela - https://downloadcenter.intel.com/default.aspx.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(bartib) #7

Po zainstalowaniu działa bez problemów :smiley: . Dzięki za pomoc