Czy win xp obsłuży moją pamięć

witam

Mam zamiar zaopatrzyć się w płytę na chpsecie H61 i do tego pamięć DDRIII 4GB.

Mam windowsa XP SP2 32bity. Czy ‘ixpek’ sobie z tym poradzi i będzie działał stabilnie i wydolnie? :?

Jakie będą efekty uboczne jak zainstaluje ikspeka na 4GB RAM’u DDRIII???

  1. “Ixpek” jest od wielu lat systemem przestarzałym i niewydolnym.

  2. Biegunka, nudności, trudności z oddawaniem moczu.

Polecam razem z komputerem wymienić system.

Przynajmniej zaktualizuj “ikspeka” do SP3.

W dodatku XP nie wykryje 4 giba ramu.

Dlaczego niewydolnym systemem jest :?: Myslałem, że jest lepszy od Visty…

Czy punkt dwa można przetłumaczyć na zrozumiały język? :smiley:

(na nowy sys nie mam kasy na razie)

Człowieku!

Ten system ma ponad 10 lat! !!

I tak, Vista jest lepsza.

Jak nie masz kasy, to pobierz Ubuntu 12.04.

Nie mówiąc już o tym, że jak zmienisz płytę to musiałbyś kupować nowego Windowsa.

Cześć

Windows XP był dobrym systemem ale kilka lat temu, dziś to po prostu staroć którego nie warto instalować na nowych komputerach.

A Windows Vista nie był złym systemem, zwłaszcza po instalacji SP1 a później SP2. Niestety obiegowa opinia osób które nie miały z tym systemem do czynienia bądź instalowali je na komputerach ledwo spełniających wymagania tego systemu, zrobiła swoje.

Na dziś systemami z rodziny Windows które warto zainstalować na nowym komputerze są Windows 7 i Windows 8.

XP zdecydowanie jest lepszy od Visty (jeśli już zmieniać to na Win7).

Co do meritum to XP obsłuży te pamięci i będzie działał stabilnie i “wydolnie” (jak to ująłeś) ale będzie widział tylko 3GB i tylko tyle będzie wykorzystywał (o ile mnie pamięć nie myli to XP 64bit jest w stanie obsłużyć 4GB ale jego wadą jest to że zużywa dwukrotnie więcej pamięci niż wersja 32bit).

Jeśli twój komputer faktycznie cierpi na niedobór pamięci ram to możesz zainwestować w te 4GB jeśli chcesz mieć już zapas na przyszłość (sam mam aktualnie tak) ale na obecnym XP ten sam efekt ci da jak dasz mu 3GB.

Co do samego typu pamięci DDR3 to nie widzę powodów dla których by to miało nie działać, to płyta główna odpowiada za obsługę pamięci (lub procesor w przypadku niektórych Inteloskich).

Radziłbym natomiast się upewnić czy do tej płyty głównej którą chcesz kupić będą sterowniki pod XP.

I zaktualizuj system do SP3, trochę bardziej obciążać będzie kompa ale warto ze względu na zawarte tam łatki.

Nie, nie jest. To dziurawy szmelc. Jak już korzystać z Windows, to tylko od Visty w górę.

rgabrysiak , ja miałem do czynienia z Win98, WinNT, WinXP, Vistą, Win7 i Win8 (z tym tylko pod wirtualizacją) i mogę powiedzieć że jedyne naprawdę dobre systemy z tej listy to XP i Seven.

To nie mów takich rzeczy bo to wcale nie jest pewne, może tak a może nie - zależy jaką dokładnie ma wersję i na jakiej licencji.

Tak czy inaczej jeśli zmieniać system to tylko na Win7.

A Ubuntu i inne dystrybucje Linuxa (są i lepsze od Ubuntu) to już zupełnie inna historia wymagająca obszernego omówienia na które nie tu miejsce.

Dodane 08.02.2013 (Pt) 16:09

A co do Visty to nadmienię tylko że ona już dawno nie ma wsparcia a XP w niektórych wersjach nadal jeszcze jest wspierany przez MS.

Cześć

scripter1 nie zamierzam się kłócić, każdy ma przecież prawo do własnej opinii. To co dla jednego jest dobre nie znaczy że będzie pasować innym.

Słusznie zauważyłeś. Jeżeli autor posiada licencję na system w wersji OEM to po wymianie płyty na nową nie może go już legalnie zainstalować. W przypadku wersji BOX już tak.

Ja cenię sobie wydajność Windows XP - do domowych zastosowań jest w sam raz.

Weź jednak pod uwagę, czy płyta główna oraz karta graficzna, która masz zamiar kupić, będzie miała sterowniki do Windows XP (nowsze płyty główne czasami już ich nie mają).

Jeśli nie boisz się nowinek, to rozważ może Windows 8 Pro?

Popieram Twoje zdanie zdecydowanie, a sunbeam96 wypisuje bzdury typu: “Biegunka, nudności, trudności z oddawaniem moczu.”. Może lekarz potrzebny na takie schorzenia. :frowning:

Używam zarówno XP jak i Win7 czy Win8 i nie widzę powodów gdy nie ma się za dużo kasy aby wysilać się na nowszy system.

Czy nikt tutaj nie potrafi zrozumieć, że Windows XP to system poprzedniej epoki, który jest wśród systemów operacyjnych takim ułomnym starcem?

Jak ktoś nie ma pieniędzy na OS (a ma na kompa klasy i5), to nikt nie zabrania korzystania z jakiejś dystrybucji Linuksa.

W dodatku jestem niemal pewien, że skoro abducted posiada system z SP 2, to nie jest to XP zdobyty legalnymi drogami.

A dlaczego tak uważasz? Bo ja się absolutnie nie zgadzam z taką tezą. Przykład: http://www.ceneo.pl/355633

1.XP będzie działał stabilnie pod warunkiem że to tej płyty są do niego sterowniki podaj jak możesz nazwę płyty ?- XP to już powoli przestarzały system.

Jak ktoś nie pamięta to data wydania październik 2001- oj staruszek już :slight_smile:

2.Możesz zainstalować 4GB pamięci lecz całości nie wykorzysta. Aby wykorzystał system musi być 64bit czyli Vista,Windows 7 i Windows 8.

3.Efektów ubocznych nie będzie !

Pablo_Wawa , dlatego, że legalni mają w większości przypadków włączone aktualizacje automatyczne.

Jak ma legalny to na płytce może mieć Windows XP SP2 tak ? lub nawet bez SP ? taki jaki kupił i po instalacji dopiero pobierze SP - logiczne ?

Wszystko zależy kiedy był kupiony - ja mam jeden z pierwszych w domu i co jest nielegalny :o

plytka to gigabajtowska GA-H61M-S2PV. Czyli od biedy ikspek może być…

Jedna rzecz mnie zastanawia, czy to możliwe że stery do audo to ponad 100MB :?: . Ponadto stery do audio mają do win2000, a do VGA już nie, najnizej do xp, gdzie tu logika?

tak stery do audio mają 109.88 MB i sa do XP czyli wszystko gra :smiley:

przejmujesz się 2000 ,ciesz się że są do XP bo na wiele płyt już byś nie miał,

tu wszystko wybierz swoją rev. płyty

http://www.gigabyte.us/support-download … -H61M-S2PV