Czy Win7 będzie miał wystarczającą ilość mocy?

Mam pytanie skierowane do osób doświadczonych z tym systemem. Mianowicie czy windows 7 będzie miał wystarczająca ilość zasobów by działać płynnie i czy gry oraz zaawansowane programy typu corel, Photoshop, AutoCad etc. będą działały bez problemów tak jak to jest teraz. Obecnie mam system Windows Xp ale mam na płycie gł. napisane “certified for Windows Vista”.

Oto specyfikacja mojego komputera:

CPU:

AMD Athlon 64 x2 (+5000) 2,56GHz

RAM:

2x 1GB DDR2 800

GRAFIKA:

Radeon HD38** 512MB GDDR3 (PCIe 16)

MAIN BOARD:

MSI K9N Neo V2:

4x DIMM dual-chanel max 8GB

HDD:

Segate Barracuda 500GB (wydajność to ok 90-130MB/s)

To chyba najważniejsze informacje.

Windows 7 ma lekki apetyt na ram więc po pełnym uruchomieniu zostanie Ci max 1.5gb wolnego więc 2gb to raczej będzie za mało (poza tym 800 może być mało odpowiednie pod CAD ale poczekaj na ekspertów).

Właśnie ten RAM boli najbardziej. Zakładając że dojdzie jeszcze anty-wirus który weźmie ok 300- 500MB. Co do cada to nie korzystam z niego najczęściej ponieważ ciągle się go uczę.

Mam w planach dokupienie jeszcze 2 listków RAM- U po 1GB dokładnie tego co mam teraz (Kingston KVR800D2N5/1G)

te programy będą ci powoli i mozolnie chodzić z powodu słabe procesora i karty graficzne zmiana systemu na 7 nic ci tu nie pomoże a nawet pogorszy sytuacje ze względu na mała ilość ramu, jeśli się chcesz bawić takimi programami jak corel i cad to na twoim miejscu bym zainwestował w nowy dobry komputer z 8GB ramu

Nowy komputer i tak mam zamiar kupić za kilka miesięcy ale chce jeszcze z tego coś wycisnąć.

Corela mam starego (v12 to jest oprogramowanie z 2005 roku chyba)

a Photoshop’a mam w wersji CS6 i z tego co widzę to praktycznie nie pobiera więcej niż 1Gb RAMu

AutoCad mam w wersji 2012 i działa na styk ale to mi wystarczy ponieważ nie jestem zaawansowanym użytkownikiem i pracuje na nim hobbistycznie :slight_smile:

Jak chcesz ram kupić to coś 1333mhz i najlepiej od razu 4gb no chyba ze przeżyjesz do czasu kupna nowego PC. Aczkolwiek moim zdaniem skoro i tak kupujesz nowy to rozbudowa tego nie ma sensu.

Problem w tym że nie mogę zamontować RAM szybszy od 800 (ograniczenie płyty głównej i samego standardu DDR2) a chce coś z tego kompa wycisnąć bo zamierzam go opchnąć później bratu :slight_smile: