Czy Winamp, Nero, WMP, zapisuje płytę do końca?

Jak bym chciał nagrać jedną piosenkę za pomocą Winamp , Nero StartSmart Essentials albo Windows Media Player to mi te programy zapiszą płytę do końca, tak, że nie będzie można dograć innych utworów :?:

Witam.Teoretycznie tak,chyba iż zaznaczysz w opcjach aby nagrywał w multisesji,wtedy będzie można dograć inne utwory albo programy.

Do tego trzeba płyty wielokrotnego nagrywania RW

Witam.Wszystko się zgadza.

O matko, a sprawdziłeś chociaż, czy twoje słowa są prawdą? Osobiście nieraz dogrywałem dane do zwykłych CD-R, po prostu nie zamykając sesji płyty masz możliwość dogrywania danych do granic możliwości płyty lub do zamknięcia sesji.

A co do pytania właściwego - zawsze po zakończeniu nagrywania audio CD zamykana jest sesja, czyli nici z dogrywania.

To w końcu jak :slight_smile: , można dograć do Rw i R czy nie :?:

W przypadku płyt z danymi można dogrywać, w przypadku Audio CD (nie pliki MP3 nagrane na płytę, bo to jest nagranie ich jako dane) to nie jest możliwe.

a tu jakaś pomyłka w wyrazach nie nastąpiła :?:

To nie tak do końca, można dogrywać do płyt które nie sa zamknięte, a sesje na płytach audio CD są zamykane automatycznie.

Nie ma znaczenia czy jest to płyta jednokrotnego, czy wielokrotnego zapisu.

znaczenie ma takie, że tylko z RW wymażesz całą zawartość

On nie chce wymazywać tylko dogrywać, Będzie to możliwe jeżeli płytkę nagrasz jako Dane

Esc chcesz nagrać płytę z muzyką odtwarzalną w player’ach cd, wieżach, autoradiach itp, które niekoniecznie obsługują mp3 to musisz nagrać Audio-CD.

Jeśli chcesz nagrać na płytę pliki mp3 (które odtworzysz tylko w obsługujących je urządzeniach) to zapisujesz płytę ‘z danymi’ i wtedy możesz wybrać opcję wielosesyjną i dogrywać później zarówno na płytach -R i -RW.

W wypadku Audio-CD sesja jest zamykana i tylko na płytkach wielokrotnego zapisu (RW) można modyfikować dane na zasadzie usuń wszystko i nagraj od nowa to co aktualnie chcesz mieć na tej płycie, także mp3 i jakiekolwiek inne dane możesz kasować z płyt RW i nagrywać nowe w ten sposób.

Niekoniecznie, jeżeli płyta zostanie zamknięta to dogranie czegokolwiek do sesji z danymi nie będzie możliwe.

Masz na myśli tą opcję 795b6022ca132af2m.gif

czy tą :?: c7d9cfee03412c5fm.gif

Witajcie, nie czytałem do końca wszystkich postów, chciałbym tylko powiedzieć tak:

jeśli nagrywasz piosenkę na płycie CD-R(lub +R) to nie możesz nic dogrywać po zakończeniu sesji, natomiast jeśli masz CD-RW to po nagraniu musisz wymazać wszystko z płyty i nagrac jeszcze raz (w każdym raazie tak jest w Windowsie XP).

A więc:

Odpowiadając na to pytanie:

Powiem, że w zależności od rodzaju płyty w CD-R odpowiedź brzmi TAK, ale w CD-RW brzmi ona NIE.

~przepraszam za zawiłość wypowiedzi.

To na tych Dane można muzykę nagrać :?:

Co to są te Dane w końcu, co się pod nimi kryje :?:

W tej drugiej opcji też mam opcję wielosesyjną w której pisze: Utwórz z plików mp3 dysk CD z danymi do odtwarzania w komputerze, w praktycznie dowolnym odtwarzaczu mediów albo w odtwarzaczu CD/DVD obsługujących mp3.

muzyka z CD Audio przetworzona na dowolny format to też są dane.

Ale mowa o opcji nagrywania w Nero - jeśli masz lepszy pomysł na rozróżnienie tych dwóch ustawień to proszę…

Jak dla mnie to nie ma znaczenia, którą z tych opcji wybierzesz (dane czy mp3 CD) i tak powinno działać na urządzeniach z obsługą mp3, i obydwie obsługują zapis wielosesyjny, a o to chyba chodziło. Wydaje mi się, że opcja dot. mp3 będzie tylko w konfiguracji bardziej skierowana pod zapis muzyki, ale stworzone płytki niczym się nie będą różnić.

Opcja MP3 może np wyrównywać głośność kawałków, a opcja Dane nie ma takiej możliwości.