Czy winda 7 ruszy na tym złomku

Nie to nie może być wina tego. Wszystko zależy jaką laptop ma konfigurację. Win 7 64 ma to do siebie że chodzą na nim programy 32 bitowe tak jak na normalnym win 7 32 bitowym a programy 64 bitowe niekiedy chodzą szybciej trochę niż te 32 bitowe ogólnie jeśli miał bym kupywać na twoim miejscu wybrał bym 64 bitowy tak też zrobiłem.

Szybciej mogą działać tylko natywne programy x64, które w dużym stopniu wykorzystują CPU. Np. programy do konwersji wideo, archiwizacji, szyfrowania itp… Ponad to wzrost wydajności jest przeważnie marginalny i wynosi od 1 do góra 10%. Revo Uninstaller nie przyspieszy, a może nawet działać wolniej na 7 niż XP ze względu na większe wymagania tego systemu.

Ja mając jeszcze 2GB zostawałem przy XP dopiero po zakupie większej ilości przeszedłem na Win7. W Twoim wypadku nie odczujesz różnicy w szybkości działania samych systemów ale inne aplikacje mogą działaś troszeczkę gorzej na Win7, bo jest bardziej zasobożerny. Ale przy większej ilości RAM win 7 dostaje kopa i wyprzedza znacznie XPka.

Mi na 7 zależało bo na 7 w Truecrypcie jest opcja szyfrowania w locie a na XP to podobno nie działa.

Dołóż RAM, koszt mniejszy, a zauważysz różnicę w działaniu. Kup jedną kość 1GB jedną 0.5GB, powinieneś się zmieścić w 60 - 80 złoty z przesyłką.

Najtańszy Windows 7 32 bity Home Premium 219.99, Najtańszy Windows 7 Home Premium 64 bit 280 złoty ( inne są tańsze, ale dla komputerów

regenerowanych, albo komputerów, które już pracowały, albo z demontażu ) Jeśli chcesz mieć, bo inni mają, i chcesz go mieć, bo to nowy system

i specjalnie kupić tylko po to, żeby mieć, to się nie opłaca.