Czy winda 7 ruszy na tym złomku

Cześć,

Moja maszyna:

http://wklej.to/F4Wcu

intel pentium dual cpu e2220 2.4 GHz, 2 gb ram, nvidia 9400 gt 512, dysk o zgrozo 75 gb (około)

Warto zainwestować z 7? Będzie chodził szybciej niż xp? czego się spodziewać? Która wersja?

Z góry dziękuje

edit: kiedyś pobrałem microsoftofski program, który miał to stwierdzić, ale program nie ruszył…

znalazłem to:

http://windows.microsoft.com/en-US/wind … quirements

ale jak to się ma w praktyce? ruszyć to ruszy, ale czy warto? nie chce mieć znów muła.

To jest złomek?! To nie jest taki stary sprzęt.

Ruszy. Prawdopodobnie nie będzie chodzić szybciej od XP. Spodziewać się można rozsądnego działania. E2220 obsługuje 64-bity, ale nie wiem czy jest sens się w nie pchać, możliwe, że wystarczą 32-bity, jeżeli nie planujesz rozbudowywać pamięci RAM.

Jeżeli pytasz o edycję, to skoro zadajesz to pytanie z pewnością wystarczy Home Premium.

Dokładnie tak jak przedmówca powiedział :slight_smile: i proponuję zakup Home Premium bo te z sieci windowsy nie jednemu szybko się rozpadają są naszpikowane różnym ustrojstwem którego nawet antywirus nie wykrywa dwa miesiące i system leży :wink:

Może nie jest takim złomkiem, ale mimo to daje mi popalić - przy 20 i więcej zakładkach + zminimalizowana gra np. wow w trybie okienkowym każda przeglądarka się wywala. Mimo czyszczenia wieloma programami doprowadza mnie do szału.

x86 to 32 bity?

Mam 2 partycje c i d jak zrobie format C to mi caly dysk wyczysci czy tylko C? Muszę usunąć wszystko czy mogę zostawić dane? Troche głupie, ale ja nigdy nie robiłem formatu dysku :smiley:

Instalator mnie pokieruje wszędzie? Jak potem zrobić partycje by dało się je łatwo zaszyfrować truecryptem w przyszłości?

Czy będzie problem ze starymi grami i aplikacjami?

tak x86 to 32 bity. jak zrobisz format C to tylko C partycje ci wyczyści. musisz usunąć wszystko z C przed instalacją win 7

A te rzeczy na D będą działały? Np mam zainstalowany na D Skyrim czy jakiś program - będzie działać bez problemu na 7 czy będzie jakiś problem z “optymalizacją” czy czyms?

Potem muszę ściągnąć sterowniki do wszystkiego i je zainstalować tak?

Nie będą działy bo zmieni się system tym samym zainstalowane jeśli to są programy czy gry przestaną działać trzeba będzie je na nowym systemie jeszcze raz zainstalować ,jeśli leży tam muzyka czy filmy lub inne pliki to będą działać. Tak później musisz do podzespołów komputera Płyty głównej karty graficznej Muzycznej itd pobrać sterowniki pod Win 7 32 bity zanim zainstalujesz win 7 sprawdź czy do wszystkiego co masz w kompie są stery pow win 7 32 bity do pobrania później możesz instalować system.

Czyli robię tak:

najpierw robie kopie plików, które chce zachować

potem szukam sterowników i ew. je przygotowuje

robie format D a potem C

instaluje statem i sterowniki

???

Profit!

Tak to ma wyglądać?

tak

7 będzie chodził wolniej od XP. Osoby, które twierdzą inaczej wdały się pod wpływy marketingu MS. Ponadto zajmuje ok 20 GB na dysku, a dla Twojego komputera to dużo.

Nie powinien chodzić wolniej ale fakt teraz zobaczyłem dopiero że partycja C ma tylko 20GB a to stanowczo za mało tak jak wyżej napisał Sławex 20 GB to zajmuje sam system a gdzie jeszcze programy chyba ze zlikwidować D i zrobić jedną partycje wtedy było by ok Win 7 zużywa 1 GB RAM u mnie waha się to do 1.64 ale jest 85 procesów odpalonych od płyty głównej i innych programów. a Ramu możesz sobie dokupić 1 GB to groszowe sprawy :wink: i będzie śmigał Win 7 a na razie możesz odpalić na tym co masz :slight_smile: zlikwiduj tylko partycje D i zrób jedną z tych dwóch :slight_smile:

995d1030.jpg

Dzięki za pomoc.

Mógłby się jeszcze ktoś kto 7 używa na podobnej/tej samej konfiguracji wypowiedzieć? Wolałbym być pewny na 100 % co do wyboru jakiego mam dokonać.

Przez dłuższy czas miałem 7 x64 na lapciaku. Procesor Core 2 duo ale nieco wolniejszy. Karta słabsza, ramu tyle samo. Zastrzeżeń nie miałem.

Core Duo, 3 GB RAM, Radeon HD3200 i W7 x32 chodził zauważalnie wolniej od XP, aczkolwiek dało się komfortowo z niego korzystać. Gry również lepiej działają na starszym systemie. Gdzieś na nvision był o tym artykuł, teraz coś nie mogę znaleźć. Widzę, że strasznie napaliłeś się na siódemkę. Odpowiedz sobie po co? Czy masz jakiś program/sprzęt, który nie działa na XP? Czy chcesz mieć, aby mieć. Na moim laptopku z atomem fabrycznie miałem zainstalowany Windows7 starter i była to tragedia. Po kilku dniach przeszedłem na XPeka. Niech nikt nie mówi, że 7 działa szybciej, bo to nie prawda i to niezależnie od konfiguracji sprzętowej. Po prostu różnica na korzyść XP będzie większa, bądź mniejsza. Na stacjonarnym Phenomie X4 3GHz, 4 GB RAM, Radeon 6950 2GB jest już ok, co nie znaczy, że XP działałby gorzej.

Może pobiorę http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx 90-dniowy trial i zobaczę jak działa u mnie i czy warto zmieniać? Czy to dobry pomysł?

Najlepiej będzie jeśli sam się przekonasz. Zrób kilka testów na świeżym 7, później na świeżym XP. Porównaj kilka gier, pcmarków itd…

Chyba właśnie tak zrobię.

A czy pomiędzy x32 a x64 jest jakaś różnica oprócz tego, że ten drugi może obsługiwać więcej ramu i niektóre programy na nim nie działają?

Tak. Niektóre programy kompilowane natywnie pod systemy x64 działają minimalnie szybciej. Przykładem jest np. Winrar.

Tak :slight_smile: albo antywirus Eset smart pod 64 bity też ładnie szybko skanuje :slight_smile: 15 min i 1.5TB przeskanowane.

Ja mam lapka z win 7 x64 i tam wszystko wolno chodzi - to może być wina tego, że programy są w wersji x32? (np. taki revo uninstaller no ma niby support x64 rozszeżone usuwanie robi 6 minut - na windowsie xp to samo skanowanie mam w 1-2).