Czy Windows 7 będzie dobrze działał przy takim kompie?

Witam

Po wyjściu pełej wersji Windowsa 7 mam zamiar go zainstalować na swoim komputerze. Czy ten Windows będzie dobrze działał, nie będzie się wieszał lub zamulał kompa przy tej konfiguracji: Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz, 2GB RAM 667GHz(tylko że moja płyta główna obsługuje RAM’y 533MHz) i karta graficzna Geforce 7600GT 256DDR3 Obsługująca Directx’a 9,0. Chciałem się dowiedzieć, ponieważ jak nie będzie chodził stabilnie to nie mam zamiaru go instalować, bo nie lubie jak komp mi się wiesza lub chodzi tak wolno. Pozdrawiam

:smiley: na pewno będzie działał bardzo dobrze tym samym stabilnie zostanie jeszcze spora rezerwa

Ładna specyfikacja - będzie śmigał spokojnie :smiley:

Dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Edit

A jaką wersje polecacie do zainstalowania 32bit czy 64bit??

Nie przesadzajcie. Powinien po prostu dobrze działać ale bez rewelacji. Na moim sprzęcie (Phenom II 940, 4 GB RAM) 7 chodzi dość ładnie, ale gorzej niż XP na Bartonie 2 GHz i 1 GB RAM.

A z ilu aplikacji x64 korzystasz ? :slight_smile: jesli masz ich sporo i te 64bity beda w uzyciu - to bierz x64 - jesli nie - poco kombinować :slight_smile:

To, czy będzie stabilnie działał, zależy od kondycji sprzętu.

Jeśli chodzi o wymagania parametry sprzętu, to aż nadto wystarczą. Mnie bezproblemowo śmiga na netbooku ze zintegrowaną grafiką, na baterii nawet wyraźnie dłużej niż XP. Nie czuć ociężałości (ciekawe co będzie jak antywirusy się pojawią).

Dla wersji 64-bitowej ma trochę mało RAM-u. Starczy, ale na styk. I nie wszystkie programy poprawnie działają na 64-bitowym systemie.

Ja korzystam tylko z aplikacji 32bit, ale się pytam bo może lepiej jest zainstalowć system 64bit’owy.

Przetestuj wersję 64 bit póki możesz. 99% softu x32 działa.

A kiedy wychodzi pełna wersja windowsa 7, bo jak patrze na necie to pisze 22.X.2009, a jak się kiedyś pytałem użytkownika tego forum na shoutbox’ie to mi pisał, że w połowie września.

22.10.2009 - Oficjalna światowa premiera Windows 7

Ja tam polecam 64 bity, ponieważ, gdy wpadniesz na pomysł dołożyć 2Gb ramu, to 64 bity będą mogły to wykorzystać, a 32 bity nie. Ja korzystam z 64 bitowej wersji i nie zdarzyło mi się jeszcze żeby coś gorzej lub w cale nie działało w poruwnaniu do 32 bitów.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Na mojej konfiguracji kompa (podpis) takie gry jak Batman AA, Undercover, COD4 i 5 itp chodzą na max detalach… Mimo że wiele osób by tu powidziało że mam za mało RAM’u ;x dla Win 7 x64 :] A prawda jest taka że 2GB w ZUPEŁNOŚCI wystarcza na system 64bitoowy + można spokojnie pograć w wiele najnowszych gier… :wink:

Windows 7 zużywa na dobrze wyposażonym komputerze (ze sterownikami) minimalnie ok. 200-250 MB Ram. XP natomiast ok. 100-150, zaś Vista 350-400. Oczywiście im więcej masz RAMu, tym więcej system go będzie mógł przeznaczyć na usługi działające w tle (jeżeli faktycznie będzie potrzeba użycia większej ilości - usługi go oddadzą). 512 MB wystarczy do pracy na W7, jednak nie rozwinie on skrzydeł, a zajmie więcej pamięci niż XP na kluczowe procesy. 1 GB wystarczy spokojnie - system będzie działać dobrze i nowoczesne usługi będą go wspomagać. Wymagające gry tak naprawdę dostają na W7 tylko 100MB pamięci mniej w stosunku do XP.

Wystarczy spojrzeć na oficjalne wymagania i wszystko niemal staje się jasne :slight_smile:

windows7ufolecwymagania.png

Ram to nie wszystko, procesor też jest ważny.