Czy Windows 7 będzie działał na Acer 5720Z?

(janusz_pro) #1

Witam

Chciałbym zrobić formatkę i zainstalować na laptopie Acer 5720Z tylko pytanie czy na tym modelu laptopa będzie działał Windows 7 i czy znajdę potem sterowniki do karty sieciowej, graficznej itd.? Bo wiem że na niektórych laptopach po prostu pewne wersję systemów nie działają bo są problemy z sterownikami.

(Johny) #2

Powinien.Bo z tego co widzę sterowniki pod Win 7 są dostępne.
http://www.driverscape.com/manufacturers/acer/laptops-desktops/aspire-5720z/314.
To o czym piszesz tyczy się głównie najnowszych laptopów.Tam został co najmniej Win 8.1 i Win 10.
Najlepiej sobie te drivery zgrać przed formatką na jakiegoś pendrive,aby po formacie mieć szybko dostęp do sieci i touchpada,myszki,bo wtedy można dociągnąć resztę.Głównie chodzi o kartę sieciową i touchpada.Dochodzi jeszcze Chipset Driver od chipsetu.Sieć to Network,a touchpad to Input Device.

(janusz_pro) #3

Bo teraz problem w tym że tam jest Windows XP który nie uruchamia się prawidłowo, ale mogę dostać dostać się do dysku za pomocą Hirens skopiować sterowniki tylko z którego folderu?

(JNJN) #4

Po instalacji W7 32 lub 64 bitowego systemu, dopiero można ocenić co trzeba jeszcze zainstalować, są sterowniki do Visty, wiec nie powinno być problemu.

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/550?b=1

(januszek) #5

Miałem takiego laptopa w ręku. Będzie działał. Tyle, że będzie działał bardzo wolno.

(janusz_pro) #6

Skoro na Windows 7 laptop sobie nie radzi to na nalepce laptopa mam klucz do Visty to może w jakiś sposób mogę ściągnąć Windows 10?

Najlepiej by mi się przydał WinXP co był wgrany tylko skąd mam dostać obraz ISO oryginała…

(Longhorn2009) #7

Windows 10 Ci nie przysługuje gdy masz klucz od Visty. Obrazy można ściągać programem windows iso downloader.

(Pangrys) #8

Zmień procesor na mocniejszy i spokojnie W10 na takim zadziała. Wiem bo dwa już takie robiłem :slight_smile:

(janusz_pro) #9

Tak, wiem tyle że to nie jest mój laptop a trafił mi ręce żebym go ożywił :wink: NOD usunął jakieś pliki systemowe bo był wirus i teraz po zalogowaniu automatycznie się wylogowuje i nie idzie odpalić Windowsa XP