Czy Windows 7 będzie działał na Acer 5720Z?

Witam

Chciałbym zrobić formatkę i zainstalować na laptopie Acer 5720Z tylko pytanie czy na tym modelu laptopa będzie działał Windows 7 i czy znajdę potem sterowniki do karty sieciowej, graficznej itd.? Bo wiem że na niektórych laptopach po prostu pewne wersję systemów nie działają bo są problemy z sterownikami.

Powinien.Bo z tego co widzę sterowniki pod Win 7 są dostępne.
http://www.driverscape.com/manufacturers/acer/laptops-desktops/aspire-5720z/314.
To o czym piszesz tyczy się głównie najnowszych laptopów.Tam został co najmniej Win 8.1 i Win 10.
Najlepiej sobie te drivery zgrać przed formatką na jakiegoś pendrive,aby po formacie mieć szybko dostęp do sieci i touchpada,myszki,bo wtedy można dociągnąć resztę.Głównie chodzi o kartę sieciową i touchpada.Dochodzi jeszcze Chipset Driver od chipsetu.Sieć to Network,a touchpad to Input Device.

Bo teraz problem w tym że tam jest Windows XP który nie uruchamia się prawidłowo, ale mogę dostać dostać się do dysku za pomocą Hirens skopiować sterowniki tylko z którego folderu?

Po instalacji W7 32 lub 64 bitowego systemu, dopiero można ocenić co trzeba jeszcze zainstalować, są sterowniki do Visty, wiec nie powinno być problemu.

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/550?b=1

Miałem takiego laptopa w ręku. Będzie działał. Tyle, że będzie działał bardzo wolno.

Skoro na Windows 7 laptop sobie nie radzi to na nalepce laptopa mam klucz do Visty to może w jakiś sposób mogę ściągnąć Windows 10?

Najlepiej by mi się przydał WinXP co był wgrany tylko skąd mam dostać obraz ISO oryginała…

Windows 10 Ci nie przysługuje gdy masz klucz od Visty. Obrazy można ściągać programem windows iso downloader.

Zmień procesor na mocniejszy i spokojnie W10 na takim zadziała. Wiem bo dwa już takie robiłem :slight_smile:

Tak, wiem tyle że to nie jest mój laptop a trafił mi ręce żebym go ożywił :wink: NOD usunął jakieś pliki systemowe bo był wirus i teraz po zalogowaniu automatycznie się wylogowuje i nie idzie odpalić Windowsa XP