Czy windows 7 da rade zadziałać?

Witam,

Jestem posiadaczem systemu winows xp media center edition 2005 i chciałbym go wymienić na windows 7 home premium lub profesional.

Nie jestem pewny czy da rade zadziałać na moim sprzecie.

Mój sprzęt to:

-Intel core 2 Duo 6300

-Asus p5vd2-mx

-Pamięć ram 2gb

-Samsung SP2504C (HDD)

-Intel SSDA2CWO80G3 (SSD)

-Modecom Green energy 400W

-Arctic cooling freezer pro 13

-NVIDIA GeForce 7300GS (stara karta)

-Realtek RTL8139/810x

Dziekuje za pomoc :wink:

Z tego co widzę ze sterownikami nie powinno być problemu.Co nie zmienia tego że karta graficzna jest stara.

Z 2GB RAMu instalowałbym tylko system 32 bity bo do systemu 64 bity może Ci brakować na razy RAMu.

No i oczywiście system zainstalowałbym na dysku SSD.

Windows 7 x86 możesz zainstalować. Będzie działać przyzwoicie. 

Całkiem przyzwoity sprzęt. Gdybyś dorzucił jeszcze ze 2GB to by było jeszcze lepiej. Jasne, że możesz instalalować W7.

Zastanawiałęm sie nad zwiekszeniem ramu co byś polecał ? I co mógłbym jeszcze wymiecić/dodać zeby działał lepiej ? :wink:

Identyczną kość do już posiadanych, lub o takich samych opóźnieniach (CL) i taktowaniu.

 

Do tego zestawu możesz jeszcze wrzucić używanego Hd 5750/6750. 

Karte graficzna mam zakupioną tylko musze dokupić mocniejszy zasilacz a mam zakupioną Asus GeForce gts 250 1gb dark knight.

Dzieki za pomoc :wink:

Raczej kiepski wybór na obecne czasy. Chyba że po taniości. 

Czemu kiepski wybór ?

W gry najnowsze nie pograsz na tej karcie no chyba te z przed kilku lat.

  • stara i już mało wydajna konstrukcja

  • grzeje się

  • pobiera dużo energii

  • wsparcie tylko do DX 10

A może działa w ramach dostępnego budżetu, pomyślałeś o tym? Nie każdy chce i może jeść kawior i rozbijać się “majbachem”.

Nie przepadam za tym specjałem. Maybachem, z kolei ciężko się parkuje w mieście i trzeba uważać na tłumy zazdrosnych gapiów, chcących urwać lusterko, lub inną część auta, wartą więcej niż ich całe samochody.

 

Natomiast w cenie GTS250 mógłby kupić mniej problematycznego HD 5750.