Czy Windows 7 jest lepszy od Visty?

Czy Windows 7 jest naprawdę lepszy od Visty? Opłaca się zmieniać Vistę na Sevena?

Jeśli już kupiłeś Vistę to raczej nie. Po drugim SP Vista stała się prawie tak dobra jak 7 - różnica jest tylko w gadżetach pulpitu, areo peek’ah-śmikach i pasku zadań - słowem - same bajery…+ te bajery można uzyskać także na V poprzez zewnętrzne programy, więc… nie jak dla mnie nie ma to sensu :wink:

To prawda jeśli już kupiłeś viste to sie nie opłaca ale niezależnie od sp vista jest znacznie gorsza od 7 niestety;/

leon831 , chyba nie miałeś styczności z tym systemem.

Phight3r , jeśli posiadasz już Vistę nie jest tak źle - doinstaluj wszystkie łatki, które są, powyłączaj zbędne bajery i usługi. Powinien działać zadowalająco. Windows 7, jest to taka poprawiona Vista, ale nie przesadzajmy. Dodał nowego Painta, Wordpada, zmienił wygląd, pogrzebał trochę i chce kilka stówek za to samo, co ma się wcześniej, jedynie w nowszym opakowaniu. Chyba, że jesteś szpanerem, i musisz mieć wszystko to, co najnowsze i najładniejsze to musisz wymienić system :slight_smile: Uwierz, ponad 2 lata pracowałem z Vistą (od 3 miesięcy lecę na XP, nikt nie pomyślał, że Vista na lapku z 1GB Ramu i nędznym procesorem powoli będzie wymiękać pod wpływem nowego software’u) i tak musiałem przejść na inny system :wink: Jednak dobrze wspominam te lata pomimo tego, iż czasem miał odchyły od normy (ale który Windows nie miewa takich :)? )

Może podaj konfigurację sprzętową, to się zobaczy :wink:

Jeśli jeszcze nie kupiłeś - to bierz siódemkę, jeśli będziesz miał jakiś problem, szybciej dostaniesz odpowiedź na forum - więcej ludzi z niej korzysta :wink: Nie ma sensu kupować czegoś starszego, skoro jest nowsze, i dobrze działające :slight_smile:

Podpisuję się pod wypowiedzią sla17 - pracuję na Viście od listopada 2007 i zawsze zastanawiałem się, dlaczego na niej tak wieszają psy… Pamiętam natomiast czasy, kiedy takie “psy” różni internetowi “znawcy” wieszali również na XP - tuż po wydaniu…

Innymi słowy: jak masz już Vistę - to poinstaluj łatki i servicepack`i , dostrój trochę do swoich potrzeb i tymczasem zapomnij o Windows 7. Szkoda kasy.

7-mka jest lepsza od visty. Zdecydowanie szybciej chodzi nie ciągnąc tyle ramu i procesora co vista. Dłużej też jest żywotna po instalacji ale wybór należy do Ciebie. Ja miałem vistę 2 lata i jak wyszedł 7 to od razu kupiłem i nie zawiodłem się.

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

Czy to jest duże zapotrzebowanie na moc procesora i pamięć (C2D 2Ghz i 2 GB) ?

Zgadzam się ,ostatnio stawiałem Viste HP ,a poprzedni system stał 3 lata ,i wcale nie prosił się o przeinstalowanie.Vista SP2 to dobry ,stabilny system ,wszystko działa jak należy.

Moim zdaniem się nie opłaca .Po testowaniu 7 ,doszedłem do wniosku że tego systemu ,póki co nie trzeba mieć.

Ogólnie 7 jest lepsza od Visty, ale nie przesadzajmy - Siedem bazuje na Viście, więc tak naprawdę jest systemem poprawionym względem starszego dzieła MS. Vista dostała mocno po tyłku w dniu premiery, gdy komputery nie były jej w stanie podołać. Na chwilę obecną nie ma już takiego problemu, a zasobożerność jest niewiele większa niż w najnowszym Seven. Jeśli już kupiłeś Vistę, to bez sensu kupować Seven, bo nie otrzymasz niczego specjalnego, poza jak tu określili koledzy “bajerami”. Sam system nie zaoferuje Ci wiele więcej, no chyba że jesteś mocno kasiasty i parę stówek nie robi Ci różnicy.

A jak chce mieć dx 11 i ma kartę taką to co na viście zrobi? Nic

Jak nic ?

Przechwytywanie__JPG_300x300_q85.jpg :slight_smile:

Zgadza się. Vista SP2 obsługuje DirectX 11. Co do systemu, jeśli masz Vistę to nie ma sensu instalować Win7. Oba te systemy są dobre i nadążają za technologiami. Natomiast gdybyś miał XP wtedy lepiej od razu kupić Win7.

Kto zgłasza posty!?

Ja, tyś widział…

Zdecydowanie szybciej? Nie wiem gdzie! Chyba, że porównujesz czystą siódemkę i Vistę z laptopowym syfem… Dłuższa żywotność? Gdzie? Masz 7-demkę bez instalacji od ponad dwóch lat? Nie? Bo tak długo tego nie ma na rynku!

Wszystko jest takie samo :stuck_out_tongue: Mam 7 na komputerze oraz Vistę na laptopie i od dłuższego czasu i nie widzę różnicy mimo intensywnego wykorzystywania obu urządzeń(stricte: działają wyśmienicie) :slight_smile:

Nie licząc zabawek typu pasek zadań, biblioteki itd. to systemy są na równi i tyle.