Czy Windows 7 ma samoczyszczenie?

Zauważyłam, że skróty programów systemowych, które wyciągnęłam na pulpit co jakiś czas same znikają. Podejrzewam, że gdzieś w ustawieniach jest jakieś oczyszczanie pulpitu. Czy ktoś o tym już słyszał. Ja je wyciągam na pulpit, a po paru dniach znikają. Inne ikony zostają.

Takiej funkcji nie ma ani w Viście ani w Win 7

No to jestem w kropce. Znika mi ikona opcji internetowych (skrót) i pasjanse (również skrót). Inne ikony, które wyciągnęłam (skróty) na pulpit i są niezależne od W 7 pozostają. Czy ktoś już miał coś podobnego? Nie jest to wielka sprawa, ale …denerwuje.

Myślę że to są niedoróbki Win.7, wielu skarży się na znikające ikony w różnych miejscach systemu i na razie nie ma na to dobrego lekarstwa, co ciekawe, miałem problem z kilkoma ikonami w menu start, po prostu ich nie było i ręcznie też się ich nie dało dodać, problem mi się rozwiązał po podmianie shell32.dll. Ale czy to było przyczyną? Nie dałbym za to głowy :wink: .

Myślę że SP1 rozwiąże wiele problemów trawiących ten system, nie są one wielkie ale czasem denerwujące.

Może o rozwiązanie problemu zwrócę się do producenta? To jest chyba jedyne wyjście. Mnie osobiście nie przeszkadza brak tych ikonek, ale jest to ułatwienie dla mojego męża, który lubi pasjanse, a nie bardzo ma ochotę uczyć się obsługi komputera :slight_smile: .

Możesz spróbować, jednak nie liczyłbym na wielka pomoc z ich strony, może poradzą przeinstalowanie systemu :lol: , co pewnie też nie przyniesie efektu na dłuższą metę. Przeczyść sobie profilaktycznie system i rejestr przy użyciu CCleaner. Co do tych ulubionych aplikacji męża to może przyklej je do paska zadań na stałe, tam powinny się utrzymać bez problemu i nadal będzie miał szybki dostęp do nich, bez zagłębiania się w annały systemu :wink: .

Mufka , dwa szybkie pytania pomocnicze:

-czy twoja siódemka to jakaś wersja RC (co przy okazji, od kilku dni rodzi dodatkowe problemy, nie tylko znikające ikony :slight_smile: )?

  • czy masz zainstalowany Infrarecorder (program do nagrywania płyt CD/DVD)?

Pytanie pierwsze…nie jestem biegła w nazewnictwie (co to jest RC?) więc opiszę swoimi słowami. Kupiłam komputer z zainstalowaną Vistą i dostałam nakładkę Windows 7. Jeśli chodzi o drugie pytanie nie mam takiego programu. Mam Nero i CyberLink.

Dodane 03.03.2010 (Śr) 10:12

Czyszczę komputer regularnie (również CCleanerem), a przypięcie ikonek do paska dla mojego M to też zmiana #-o .

Postaraj się wytłumaczyć że teraz będzie miał łatwiej, tylko jedno kliknięcie :wink: .

Trochę późno ale odpowiem a nuż się komuś przyda…

Panel sterowania -> rozwiązywanie problemów z komp. ->Zmień ustawienia (w pasku po prawej stronie) ->Konserwacja komputera WYŁĄCZ.

Koniec’

Pozdrawiam