Czy Windows 7 odpali na takim sprzęcie?

Czy Windows 7 odpali na takim sprzęcie ?

Płyta główna:Gigabyte GA-G31M-S2L

Procesor: Dual Core Intel Core 2 Duo E7300

Grafika: nVidia GeForce 9500 GT (512 Mb)

Dźwięk: Realtek ALC662

Karta sieciowa: Realtek RTL8168

RAM: 2048 Mb 667 MHz DDR2

Dysk: 230 GB

Nagrywarka: Philips z Light Scrible

Czytnik Kart

Co trzeba w nim zmienić oprócz pamięci RAM żeby komputer nie zmulał i żeby komfortowo się na nim pracowało ?

Spokojnie odpali.,nie będzie zamulał.

Ten news wszystko ci powie

http://www.microsoft.com/downloads/deta … 97c146af15

Pamięci wystarczy. Ja mam 4GB i system 64-bitowy, nigdy nie użyło więcej niż połowę.

Już przy obecnej konfiguracji, Windows 7 będzie u Ciebie “smigał”, bez obaw :wink:

spoko bedzie dobrze

Ok, to dobrze :slight_smile: A tak na przyszłość to jaki sprzęt z tego co mam uważacie za zły lub nie zdolny do użytku idąc za nowymi trendami?

Na pewno pamięć RAM rzuca się w oczy. Teraz DDR3 wypiera DDR2, ale jeżeli miałbyś wymienic RAM, to i płytę główną; jak płytę główną, to i procesor i całą resztę, itd.

Ale ram się rzuca w oczy pod względem czego - gb czy mhz ? Bo nie wiem czy składać na nową i całkowicie wymienić czy dokupić bo mam jedno wolne gniazdo :slight_smile:

No, prawie wszystko. Bynajmniej prawda jest taka, że większośc kompa poszłaby do wywalenia, tak więc lepiej już starego sprzedać w częściach, dołożyć kasy i złożyć nowego…

Ok, tylko że ten komputer ma 2 lata … A co sądzicie o karcie graficznej? Czy wymiana dużo by pomogła co do wydajności?

Dodane 29.01.2011 (So) 9:57

A i jeszcze jedna ważna kwestia - pomóżcie mi szukać sterowników pod 7 :slight_smile: ja się na sterownikach nie znam , więc proszę o pomoc

Najwyżej w grach i poprawiłaby Ci się obsługa Aero…

Ok :slight_smile: a pomożecie mi ze sterownikami?

Dodane 29.01.2011 (So) 11:17

do grafiki i karty dźwiękowej mam, a dalej już to nie wiem jakie ściągać…

Dodane 29.01.2011 (So) 11:49

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

Na tej stonie są jakieś sterowniki, ale powiedzcie mi które z nich pobrać jak będę instalował Windows 7 Home Premium (nie wiem czy taka jest 32 bit )

We właściwościach systemu Ci pisze, jak będzie pisać x86 to jest 32 jak x64 to 64.

Ok, a na tej stronie co podałem są wszystkie potrzebne sterowniki czy jeszcze coś muszę oprócz tego podawać ??

Nie wiem co masz zamontowane w komputerze i co masz do niego podłączone, tak więc nie udzielę Ci odpowiedzi na to pytanie… Po instalacji tego co jest na stronie wejdź do menedżera urządzeń i wtedy będziesz wiedział, czy coś jeszcze trzeba instalować, czy nie.