Czy Windows 7 pójdzie na tym komputerze

Mam komputer o następujących parametrach…

  • Procesor AMD Athlon 64 Processor 2800+

  • 512MB RAM

  • Karta graficzna NVIDIA GeForce FX 5500 (128MB)

Czysto teoretyczne pytanie… Czy jeśli zainstalowałbym na niego Windows 7, to będzie on chodził płynnie? Wg tego, co jest napisane na stronie Windowsa - to niekoniecznie…

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … quirements

Zainstaluje się i będzie działał, ale z jego płynnością może być kłopot,

Procesor jeszcze dałby jakoś radę, ale pamięci mało, więc nie ma sensu.

Pzdr

Ogólnie pamięci jest nawet za mało do innych systemów m.in XP

Zbyt mało pamięci RAM na płynne działanie systemu Windows 7. Minimalne wymagania dla Windows 7 odnośnie pamięci RAM to 1 GB dla systemów 32 bitowych oraz 2GB dla systemów Windows 7 w wersji 64 bitowej.

Podaj jeszcze nazwę płyty głównej.Jest to też ważne w tym przypadku.

ASUS K8-VX :slight_smile:

Możesz spokojnie dołożyć 1GB RAMu

Marcin. Ale on nie pytał czy może dołożyć tylko czy warto zainstalować windows 7 na sprzęcie którego podał specyfikacje.

Moim skromnym zdaniem lepszym wyborem będzie zainstalowanie windowsa xp ( xp potrafi wykonac rozruch przy 32 mb ramu więc nie przejmuj się wciskaniem kitu że to za mało nawet na xp ). Sam system będzie chodził ok. Grać raczej nie zamierzasz na tym sprzęcie.

Jeżeli chcesz to oczywiście możesz dołożyć ramu tak jak już mój szanowny poprzednik zaproponował, ale to też nie zagwarantuje Ci bardzo fajnej płynności windowsa 7.

Nie oszukujmy się, sprzęt nie jest już najnowszej generacji :slight_smile:

Oczywiście próba nie strzelba i najlepiej chyba jest się przekonać na własnej skórze. Możesz pobrać wersje testową windowsa i go zainstalować. Jeżeli będzie się dobrze sprawował, to może warto rozważyc zakup?

I miej na uwadze też to, że zajmuje on około 16 GB w 32 bitowej wersji.

Pozdrawiam :wink:

Płyta główna z roku 2004, więc trudno będzie płynnie pracować przy Win7.

http://support.asus.com/download.aspx?S … sqpDQExphD

Nie wiadomo czy wszystkie sterowniki będą dostępne.

Pamięci masz za mało.Teraz przeglądarki są rozbudowane i zasobożerne.

Pakiety zabezpieczające też potrzebują swobodnego dostępu do pamięci.

Macie Panowie rację… Mam Windowsa XP i chodzi on na chwilę obecną bardzo ciężko…

Rozmyślałem nad dokupieniem RAMU… Ale z drugiej strony ten komputer jest faktycznie stary i wychodzę z założenia, że szkoda w niego inwestować jakiekolwiek pieniądze…

Pewnie że staruszek i moim zdaniem nie opłaca się w niego inwestować nawet chociażby tej jednej kości pamięci.

Poza tym jak ten obecny klęknie to można się rozglądnąć za jakimś używanym, bo czasami trafiają się fajne okazję.

Pozdrawiam