Czy Windows 7 ruszy na tym laptopie (sterowniki)?

Witam,

Mam pytanie, ale nie wiem czy umieszczam ten wątek w dobrym dziale. Jeśli nie proszę moderatorów o przeniesienie i wyrozumiałość. Wracając do tematu… Czy na laptopie Fujitsu-Siemens Amilo Pi2530 (http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf … i2530.aspx - dokładnie ten model w tej konfiguracji, kupiony w tym właśnie sklepie) ruszy Windows 7? Chodzi mi zarówno o wymaganie sprzętowe (to już sprawdziłem, ale warto się upewnić), jak i (a może przede wszystkim) o sterowniki. Jak wiadomo Windows 7 wymaga cyfrowego podpisywania sterowników nawet w edycji 32-bitowej. Skąd mogę wiedzieć czy wszystkie sterowniki dołączone do tego komputera są zgodne z Windows 7? Po za tym nie chcę, żeby po migracji mój komputer był “niepełnosprawny”, tj. żeby np. kamera, lub mikrofon nie działały itp. Czy da się jakoś sprawdzić czy te sterowniki są kompatybilne z najnowszym OS-em Microsoftu? Chciałbym za wszelką cenę uniknąć instalowania wersji RC, ale jak by co to mam na to jeszcze 3 dni (mam go pobranego). Czy jest jakaś inna metoda niż instalacja wersji RC?

Z góry dziękuję za pomoc.

Karta graficzna kiepska, ale powinna uciągnąć.

Co do sterowników to jakieś tam pobierają się z WU tak więc “siódemka” powinna działać :wink: Nie powinno być tak, że jakieś urządzenie nie będzie zainstalowane choć osobiście jestem zwolennikiem instalowania sterowników ze strony producenta - przede wszystkim do karty graficznej (w moim przypadku sterownik ten miał duży wpływ na działanie systemu).

Co do wersji Windy to jedyną legalną wersją jest wersja RC. Nowszych nie ma.

To może powiesz mi co mi się bardziej opłaca. Zainstalować tego OS’a na tym laptopie czy też na stacjonarnym PC, którego konfig mam w podpisie? Na 2 kopie mnie nie stać.

Na Twoim stacjonarnym to może nawet Vista działaby :smiley: A Win 7 na pewno. Wszystko zależy od tego jak działa Ci laptop (na Viście podejrzewam). Mimo wszystko “siódemka” jest wydajniejsza od Visty, a ze sterownikami nie powinno być problemu. Takie jest moje zdanie.

Na stacjonarnym :wink:

W laptopach może być problem ze sterownikami do klawisza Fn.

Też tak myśle bo raz, że na PC głównie gram więc Windows 7 może pomóc, a po drugie na laptopie mam tą Vistę zainstalowaną fabrycznie, więc mam pewność, że wszystko będzie w porządku, a na 7 już takiej pewności nie mam. Po trzecie mam w tym notebooku ukrytą partycję recovery (płytkę od Visty też mam, btw. bardzo dobra polityka firmy FS w porównaniu np. do HP, gdzie płytę recovery trzeba nagrać samemu i nie ma płytki z OS-em) i mogły by jakieś jaja z tego być potem.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc. Teraz tylko po czekać na ceny wersji OEM i porównać z cenami wersji BOX. Będzie wiadomo czy lepiej wybrać Home Premium BOX, czy Ulitmate OEM. Co do licencji to dokupi się jakiś RAM czy coś :wink: .