Czy Windows 8.1 potrzebuje klucza przy instalacji na nowym dysku ssd w laptopie?

Witam mam pytanie, mam nowy dysk ssd goodram 512gb wymieniłem parę dni temu.
Aktualnie używam Ubuntu ponieważ dysk hdd WD blue się uszkodził nawet mhdd go nie czyta.
Więc chciałbym zainstalować Win 8.1 ale mam problem nie mam klucza a gdy zawsze przywracałem ustawienia fabryczne nigdy nie kazał podawać klucza.
Czy tym razem będę potrzebował klucza win 8.1 przy instalacji na nowym dysku?
Windows na uszkodzonym dysku jest legalny.

To zależy, niektóre miały naklejkę pod baterią.
Jednakże reguła możną by uznać że klucz jest w BIOS/EUFI, wystarczy zainstalować Win8.1
potem wyciągnąć klucz z BIOS/EUFI - > https://github.com/Superfly-Inc/ShowKeyPlus/releases/tag/ShowKeyPlus7060

Warto instalować Win8.1 z zintegrowanymi aktualizacjami- bo tych jest ponad 200 !

Przy instalacji pomijasz klucz, potem wkleisz ten wyciągnięty.

Nie musisz podawać klucza podczas instalacji systemu.

Db zobaczymy.

Na 99% nie.

Mnie VBox nie przepuszczał bez podania (nieźle ukryta opcja “nie mam klucza” w porównaniu do 10).

W moim przypadku było tak. Kupiłem lapka Toshiba z windowsem 8.1, potem dokonałem aktualizacji do Windows 10. Po pewnym czasie wymieniłem dysk hdd na ssd, pobrałem ze strony obraz ISO windows 10 i podczas instalacji na nowym dysku ssd w oknie instalacji zamiast podać klucz dałem pomiń … system się zainstalował i bez problemu aktywował.
Od windows 8.1 lapki nie mają już naklejek z kluczem tylko hologram informujący, że lapek ma przypisany klucz windowsa do urządzenia w biosie/uefi.

Dzk