Czy Windows 8.1 z tej aukcji jest legalny?

Ale kto ustala te zasady i pisze licencje? Producent, a w tym przypadku Microsoft. Więc jeżeli on twierdzi że klucz jest ok to dlaczego miało by być inaczej?

To nie jest stanowisko firmy Microsoft, tylko jakiegoś pojedynczego konsultanta, za którym jak katarynka powtarza. Nawet nie wiadomo, czy sobie tego nie wymyśla, byle tylko podtrzymać złudzenia.

 

Wystarczy zajrzeć do licencji. W sprawie DreamSpark jest to bardziej niż oczywiste, że NIE można sprzedawać i rozpowszechniać kluczy uzyskanych tą drogą.

Do Odyniec_Stary

 

Ty również jak katarynka powtarzasz swoja “mantrę”. I znowu odbiegasz od tematu , to nie jest dyskusja o DreamSpark( co zresztą przyjąłeś za pewnik, znowu te domysły,może jakieś wróżkarstwo by cię zainteresowało :wink: ), ale o kluczach z Allegro , co do których pochodzenia można mieć podejrzenia , ale nigdy pewność.To można zweryfikować właśnie na infolinii Microsoftu ( nawiasem mówiąc ,nie wiem czemu zarzucasz mi kłamstwo, nic sobie nie wymyśliłem ,zawsze można ruszyć “klawiaturę” i samemu się dowiedzieć). Co do Microsoftu , jakbyś nie wiedział to wytłumaczę: firma/korporacja nie istnieje sama z siebie, ale tworza ją ludzie, którzy mają wspólny cel , wizję itd. A skoro stworzą ją ludzie, to są jej pracownikami i działają w jej imieniu.Mam nadzieję że to jest jasne? I do tego celu powołany jest między innymi dział wsparcia technicznego,i logicznym jest ,że zatrudnia ludzi ,czyli swoich pracowników. Mają oni za zadanie wspierać i wyjasniać wątpliwości związane z użytkowaniem oprogramowaniem firmy Microsoft, która to firma jest producentem sysytemu Windows.Czyli podsumowując, jeśli sie łaczę (poprzez dowolny kanał komunikacji) ze specjalistą tej firmy w kwestii licencjonowania , to wypowiada sie on w jej imieniu, na temat produktu, który ta firma wyprodukowała, więc wytłumacz mi w jaki sposób wziął sie “jakiś pojedyńczy konsultant” na linii pomocy technicznej Microsoftu, który jak wynika z twoich słow nie ma wiedzy na temat produktu Microsoftu w którym pracuje ?Czyli jak, Twoim zdaniem Microsoft ma się do ciebie odezwać? To jedno , dwa kto mówił o kontacie jednorazowym? To już kolejne snucie domysłów , a nie trzymanie sie faktów. Naprawdę, myślenie nie boli, a i czytanie ze zrozumieniem  się przyda ( dość mocno ułatwia życie).

A no właśnie. Ja też nie twierdzę że te klucze są w pełni legalne bo po prostu tego nie wiem. Ale mówienie że na pewno nie są a Microsoft się nie zna i jego konsultanci o niczym nie mają pojęcia jest lekko mówiąc głupie. To ich produkt i oni decydują o tym czy taka licencja jest legalna czy nie.

Nie zrozumiałeś o czym ja piszę, i nie zrozumiałeś tego mącenia kolegi powyżej (tutaj akurat nie mam pretensji). 

na logikę: system kosztuje normalnie ponad 300 zł, więc jakim cudem chcesz system za 50 zł?

Cena to żaden argument. Kto mi zabroni kupić 10 licencji i odsprzedać je po 20 zł?

Tu w pełni zgadzam sie z kolegą , cena nie zawsze odzwierciedla wartość towaru :slight_smile:

 

Niedawno widziałem grę TotalWar:Rome II za 25zł (edycja cesarska), a dzisiaj , w zasadzie, poniżej 50zł nie można jej kupić. I czy na tej podstawie stwierdzimy jej legalne pochodzenie lub nie? Szczerze wątpię. A poza tym, gdyby ktoś, hipotetycznie, za system zapłacił 600 zł , to też mógłby twierdzić ze Twoje 300zł  to śmieszna cena i nie może być prawdziwa.

 

Dalej nie rozumiesz?Skoro twierdzisz,że mącę:

Ok, to zbierzmy fakty i mity w jednym miejscu

Napisałeś:

“Klucze z allegro, po promocyjnych cenach legalnie nie są. Kropka.”

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? I jaka wg Ciebie, to jest cena promocyjna, jesteś w stanie określić ich zakres (tych cen) z pełną odpowiedzialnoscia za swoje słowa? A co z aukcjami na których dostajesz fakturę VAT(a taka była druga w linku, na początku wątku? I wreszcie, co z ewentualnym potwierdzeniem przez Microsoft legalności systemu? To są wątpliwości , a przez nie nie można dać jednoznacznej odpowiedzi , na to, czy jest to przekręt czy nie. A niektórzy( nie tylko Ty) w tym watku twierdzili,że jest, ale teza ta nie poparta była niczym,żadnym konkretem.I co z osobami na forum , które mimo zakupu windowsa z różnych źródeł, w różnych cenach (Allegro, G2A) dostały potwierdzenie legalności z Microsoftu? Im też zarzucisz mącenie i wymyślanie? Oraz gdzie pisze w opisach aukcji, że są to licencje DreamSpark (a tak twierdziłeś z pełnym przekonaniem)?

A teraz garść faktów:

Cena jest niska , oczywiście może rodzić podejrzenie co do legalności pochodzenia, niemniej są to podejrzenia a nie fakty.

Wiadomo , trzeba zachować ostrożność, zakupu dokonuje się na własne ryzyko, najlepiej, żeby każdy samodzielnie ocenił czy gotów jest je ponieść.

Pisałem wielokrotnie o możliwości weryfikacji takiego zakupu (kontakt z pomocą techniczna Microsoft, niestety po transakcji i tu czai sie ryzyko), i wtedy sie potwierdza lub nie, jego legalność. I albo sie użytkuje taki system (jeśli jest legalny) albo zgłasza się oszustwo, są od tego odpowiednie organy w państwie polskim.

No i niewątpliwe jest to, że Microsoft jako właściciel swojego produktu ,może nim dowolnie rozporządzać.

 A trąbienie wszem i wobec ,że jest to wałek lub nielegalne , jest właśnie wrózeniem z fusów, wprowadzaniem w błąd lub nazwij to jak chcesz. Jest to po prostu niewiarygodne(no i wpływa na Twój wizerunek i Twoją wiarygodnosć), a wręcz może narazić na straty ( np. uczciwych sprzedających, (podkreślam  uczciwych i handlujących legalnym towarem) , którym takie grzmienie na forach może zniechęcić klientów).

I żeby była jasność : stanowczo i zdecydowanie nie popieram piractwa.

Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem.

Nikt nie broni, możesz nawet za darmo rozdawać. Tylko ludzie nie sprzedają tam legalnie zakupionych Windows po normalnej cenie.

A jaka to jest "normalna"cena?

zgłaszam temat do zamknięcia bo się pogrążacie w obydwie strony, myślę że na stronie pierwszej jest pełne wyjaśnienie min. w moim poście.

A co takiego niby wyjaśniłeś? Odsyłasz kogoś do przeczytania zasad funkcjonowania programu DreamSpark, a sam ich nie znasz. 

Panowie, spokojnie. Nikt oczywiście nie jest w stanie w tym przypadku stwierdzić, czy akurat ten system jest legalny czy nie, ale wszelkie przesłanki świadczą o tym że raczej nie jest.

To oczywiście przypuszczenia, ale trochę podobnie jest ze wszystkim. Jak ktoś oferuje papierosy za 3 zł za paczkę, to raczej przypuszczasz, że są to papierosy nielegalnie wyprodukowane czy przemycane, niż podejrzewasz, że ktoś kupuje po 13 zł, a sprzedaje po 3 zł, bo tak lubi. :wink:

 

Poza tym trzeba wyraźnie stwierdzić, że legalność systemu na konkretnym komputerze nie ma nic wspólnego z legalnością klucza. Klucz może być jak najbardziej legalny, ale zastosowanie go na konkretnym komputerze już nie. Przykład? Licencja na Windows OEM, zakupiona przeze mnie jest legalna, ale nie mam prawa zainstalować sobie na jej podstawie systemu na kilku komputerach bądź nawet na jednym, ale kolejnym.

Jest legalny, ale nielicencjonowany. To samo dot. Hackintosha. Wgranie oprogramowanie Apple na komputer PC jest zgodne z prawem polskim pozwalającym na kompilację kodu na potrzeby urządzenia, ale taki system będzie nielicencjonowany w oczach Apple i nie podlega aktualizacjom, poprawkom i Pomocy Technicznej.

 

Ów kod z Allegro o ile jest oryginalny - tj. serwery MS go przyjmą - jest legalny, ale nie podlega licencjonowaniu przez samo MS. Tragedia z tego żadna, bo raczej Policji na “kwadracie” się spodziewać nie musisz, ale jest to w jakimś stopniu rżnięcie doodbytnicze licencjodawcy. Same naklejki COA obecnie nie są zawarte w umowie licencyjnej do Windows 8.1. zakupionego przez Internet. Licencjonowane jest źródło i kod aktywacyjny produktu - płyta i komputer są w Twojej gestii i możesz dowolnie przenosić licencje z jednego komputera na drugi, o ile wyrejestrujesz poprzedni komputer, np. telefonicznie.

 

Kupujesz w sklepie detalicznym Windows 8.1. - legalność potwierdza pudełko, faktura, naklejka COA i oryginalna płyta.

W pozostałych przypadkach zakupu Windows 8.1 - legalność potwierdzona przez legalne źródło które jest autoryzowane przez MS, oraz faktura.

 

Podsumowując:

Ten konkretny klucz dostępny z Allegro NIE JEST LICENCJONOWANY, ponieważ nie pochodzi od autoryzowanego przez MS sklepu. Jest natomiast LEGALNA, o ile sprzedawca wystawi ci rachunek / fakturę za sprzedany soft.

Tekst dla wszystkich uważających że owe klucze są legalne:

To nie jest niestety, żaden argument. Ten tekst nie wskazuje jednoznacznie,że są nielegalne , a jedynie to ,że mogą być. To jest jednak spora różnica w interpretacji charakteru aukcji (w kontekście jej legalności) 

A poza tym , cytowany fragment nie wyklucza możliwości kupna oprogramowania na aukcji

“Jeżeli zdecydujemy się na zakup klucza na aukcji internetowej, nawet od firmy, pamiętajmy o tym, że powinniśmy otrzymać do niego także certyfikat autentyczności. W razie wątpliwości możemy skontaktować się z firmą Microsoft aby dowiedzieć się, czy otrzymany przez nas klucz jest na pewno legalny.”

Tak więc twierdzenie, że są nielegalne jest jednak naciąganiem rzeczywistości, (co oczywiście nie znaczy że są  legalne ,a jedynie to, że trzeba każdy przypadek weryfikować osobno- w tekście są wymienione możliwosci działania)

@Iron112: jeśli twierdzisz w takim razie, że wszystko jest OK, nikt nie zamierza Cię do niczego przekonywać. Możesz zakupić i cieszyć się nim długo (choć najprawdopodobniej sam klicz nie jest licencjonowany). Możesz również jak najbardziej zdziwić się za parę miesięcy, że nagle klucz jest zablokowany, bo został sprzedany po cwaniacku z DreamSparka lub podobnej usługi. Były już przypadki pokątnego sprzedawania takich kluczy.

 

Weź jedynie pod rozwagę, że w tym może być haczyk. Jedyną, stuprocentową pewność masz wyłącznie od autoryzowanych dealerów, bądź normalnych sklepów. Jak, co, gdzie, skąd są takie taniutkie klucze na Allegro - tego nie zweryfikujesz a sprzedawca się nie przyzna. Warto o tym pamiętać. Były również akcje, że ludzie napalali się na tanie Windows z Allegro i były to…tylko klucze upgrade. Także czujność i rozwaga.

 

Sam konsultant MS nie jest natomiast wyrocznią ponieważ mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, iż to najczęściej jak na każdym helpdesku - przeszkoleni studenci bądź normalni ludzie. Nie siedzą w jakimś biurowcu klasy A, nie są elitą MS, to normalni ludzie upakowani w malutkich boksach, którzy po prostu są po szkoleniach. Pewność na 100% miałbyś, gdyby 3-4 konsultantów odpowiedziało tak samo, ale i oni mogą czasem operować wyłącznie na suchych danych, gdyż mogą jako zwykli konsultanci nie mieć możliwości przeskanowania klucza i po prostu odnieść się do tego jak może być.

Po pierwsze nie twierdzę ,ze jest Ok a jedynie to ,ze nie można powiedzieć na 100 %, ze klucze są nielegalne (co niektórzy na tym forum sugerują), jak również nie można powiedzieć ,że sa na 100% legalne.Tak wiec twierdzenie, że  sa nielegalne jest nierzetelnym podejściem do sprawy. Nawet tekst linkowany przez kolegę Fiestę sugeruje aby  w razie wątlpiwości skonkaktować się z Microsoftem. A skoro twierdzisz, że pomoc techniczna Microsoftu prawdopodobnie nie zapewnia minimalnych standartów świadczenia pomocy w zakresie obsługi swoich produktów, to jak Twoim zdaniem skontaktować sie z Microsoftem w celu potwierdzenia ewentualnej legalnosci lub nie? A co do szkoleń, to do świadczenia każdej pracy wymagane jest jakieś szkolenie, choćby minimalne :slight_smile:

Czyli można stwierdzić że każdy system na który posiadamy fakturę zakupu jest legalny ?

 

Faktura / rachunek dotyczy wersji cyfrowej, która pochodzi od licencjonowanego przez MS sprzedawcy. Jeśli jest “spiracone” oprogramowanie to jest to jak najbardziej NIELEGALNE i NIELICENCJONOWANE.

 

Sytuacja gdzie dochodzi do LEGALNOŚCI (lecz NIELICENCYJNOŚCI) systemu ma miejsce w przypadku, gdy Twój komputer nie może odtworzyć oprogramowania i na SWOJE potrzeby ów program dekompilujesz - jak w przypadku OSX instalowanego na PC. Nośnik OSX musi być LEGALNY!

Gdy kupisz LEGALNY nośnik (tj. ORYGINALNY) na Allegro, lecz jest to wersja OEM (przeznaczony na preinstalowanie systemu), to takie zachowanie będzie NIELICENCJONOWANE, lecz w pełni LEGALNE (nie dochodzi do naruszenia praw autorskich).