Czy Windows 8.1 z tej aukcji jest legalny?

Witam, kolega zakupił nowy komputer, teraz potrzebuje windowsa wynalazł sobie dwa na allegro, ale wyczuwam tam jakiś wałek, podam linki i proszę o wyjaśnienie czemu to jest tak tanio.

http://allegro.pl/microsoft-windows-8-1-pro-32-64-bit-pl-cd-key-auto-i4839982646.html

http://allegro.pl/ms-windows-8-1-pro-32-64-bit-pl-fv-firma-promocja-i4860036254.html

http://forum.dobreprogramy.pl/windows-881-legalno%C5%9B%C4%87-kluczy-z-allegro-t482945/ podobny temat

Jest to wałek i taki klucz może być szybko zdeaktywowany .

To, czy jest to wałek można zweryfikowaćpodczas kontaktu z konsultantem Microsoftu(np.poprzez czat) , a tak  jest to jedynie wróżenie z fusów , nie poparte żadnymi konkretami.

 

Od siebie dodam, że do tej pory nigdy na nich nie miałem powodu narzekać, czyli dobrze się sprawują.

Radze omijać tego typu okazje i kupić system z zaufanego źródła.

Wydatek rzędu 300 - 400 zł to moim zdaniem nie są duże pieniądze przy założeniu, że system będzie nam służył około 3 lata, wychodzi 9 zł na miesiąc.

Jeżeli cena systemu jest dla ciebie zbyt droga zawsze pozostają inne darmowe OS’y (Linux)

nie koniecznie, w sieci krąży mnóstwo kluczy licencji Core, które były rozdawane za darmo w wielu programach chociażby Dreamsparku więc każdy student świata z identyfikatorem ISIS (w polsce większość uczelni wyższych i duża część technik informatycznych) dostał oryginalne klucze za darmo, wystarczy się tylko zalogować. Tylko u nas kosztował uprgade w promocji 40 zł, w USA i Kanadzie chociażby dalej jest cyfrowa dystrybucja i ogromne zniżki ale zazwyczaj kosztuje na zniżce windows te 40 dolarów.

 

Jak lubisz ryzyko to łatwo sprawdzić, jeżeli połączysz konto z windows store oznacza że klucz jest legalny jeżeli poinformuje cię o prawdopodobieństwu oszustwa przez używanie nielegalnej kopii, to sprawę dokumentujesz i żądasz zwrotu pieniędzy. Tylko nie kupuj od ludzi którzy mają adres zamieszkania “Chiny”, “sprzedaż internetowa” itp bo ani ty ani allegro nic nie wskóracie.

Wróżenie z fusów to jest ten Twój “czat”, po raz kolejny.

 

Klucze z allegro, po promocyjnych cenach legalnie nie są. Kropka.

Tylko co to znaczy że klucze są legalne? Kto o tym decyduje?

Jeżeli sprawdzając dany klucz w Microsofcie oni mówią że jest ok, to na jakiej podstawie klucz ten ma być nielegalny?

Chodzi o źródło pochodzenia tych kluczy (automaty Microsoft, Dreamspark, itd.)

 

Samo przejście procesu aktywacji nie definiuje jeszcze legalności systemu. 

Nie zgodzę się tylko w Polsce i Rosji jest podejście- Albo masz naklejkę z Windowsem Albo masz nie legalną wersję ewentualnie fabryczną OEM. Pamiętajcie że nic nie znaczy regulamin Microsoftu jeżeli prawo nadrzędne łamie chociażby Kodeks Europejski:

Zgodnie z prawem Unii Europejskiej oraz Rzeczpospolitej Polskiej, legalność licencji elektronicznych potwierdza faktura (dokument sprzedaży), wraz z dokumentem licencyjnym EULA (na takim dokumencie wystarczy że znajdują się dane sprzedawcy, dane licencji). Nie potrzeba żadnych naklejek COA. 

Więc Microsoft nie ma prawa żądać naklejki COA która popularna jest tylko w Europe i Rosji.

 

Tak jak pisałem kupujesz na własne ryzyko. jeżeli kod wprowadzisz i zalogujesz się do Sklepu Microsoft, Windows Store, klucz oficjalnie jest oznaczony jako legalny i możesz go nawet odsprzedać. Jak kupujesz od kogoś jak pisałem co ma dane na Chiny albo “internet” to licz się z oszustwem, ale jak dostajesz fakturę np. X-com to nie widzę sensu płacenia marży konkurencji 200 zł.

 

@Odyniec_Stary Program Dreamspark był tworzony przez Microsoft więc czemu mieli by swoim klientom w liczbie kilkunastu milionów dawać nie legalne systemy? Po więcej informacji o programie Dreamspark polecam udać się do pierwszej lepszej biblioteki politechniki lub uniwersytetu w Polsce lub na świecie

Tyle tylko że licencji tych nie wolno odsprzedawać,a cwaniaczki to  właśnie robią.

Systemy są jak najbardziej legalne, ale w ramach programu DreamSpark nie możesz tych kluczy odsprzedawać ani udostępniać osobom trzecim. W tym jest sedno sprawy.

Jedno mnie dziwi. Jeżeli tych kluczy nie wolno odsprzedawać, to dlaczego Microsoft mówi że wszystko jest ok? Przecież powinni wiedzieć skąd pochodzi klucz do ich produktu.

Poza tym my nie wiemy czy faktycznie takie jest źródło tych kluczy.

Nie Microsoft mówi, tylko proces aktywacji, który weryfikuje jedynie czy dany klucz nie jest na czarnej liście i przepuszcza aktywację.

 

Jakie może być inne źródło? Nikt, kto kupił ten system w wersji BOX lub OEM nie sprzedaje klucza za 50 zł. 

Nie wypowiadaj sie o sprawach, o których nie masz pojęcia. Jeśli pomoc , infolinia czy jak to nazwać ,producenta systemu Microsoftu (podkreślam dla lepszego zrozumienia, bo widzę tu pewne kłopoty, jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem)  twierdzi, że klucz jest legalny , to nie wiem, jakim Ty prawem podważasz jego zdanie.Jesteś bardziej “papieski” od papieża? Jaki masz problem z tym, żeby skonsultować się z pomocą techniczną producenta systemu? I wyjaśnić sprawę ? Mam wrażenie, że nabijasz posty, dla samego nabijania, co nie jest rzecza chwalebną(czyżby konkurs urodzinowy DP uderzył do głowy?). Dziwne,że kilku osobom na forum pomoc techniczna Microsoftu (wiesz czemu podkreślam?), potwierdziła legalność kluczy , a Ty dalej twierdzisz ,że jest to nielegalne. Pomyśl nad tym.

 

 

 

No i co będziesz robił, jeśli sprawdzi sie zapowiedź takiego modelu dystrybucji Windowsa :slight_smile: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-jako-freemium-Dyrektor-Microsoftu-mowi-o-nowej-strategii-zarabiania-na-systemie,News,59674.html

Jak tu wtedy oceniać, po cenie zakupu legalność windowsa? Będzie kłopot :slight_smile:

Wskaż mi podstawę w licencji dopuszczającą klucze z DreamSpark do obrotu poza jasno określonym dozwolonym użytkiem? 

 

To samo z gołymi kluczami z Automatu.

 

Bez tego, możesz sobie nawet pisać, że pani na infolinii MS zdradziła położenie Atlantydy i Bursztynowej Komnaty. 

 

Czy  wątek  dotyczy gruszek na wierzbie, czy  konkretnej kwestii  dotyczącej sprzedaży  kluczy za grosze pochodzących  z niewiadomego źródła ??

 

Więc proszę nie mieszaj, bo to  do niczego nie prowadzi.

Racja , przepraszam , niemniej było to jednak nawiązanie do zależności “cena- produkt” , postaram sie na przyszłośc jaśniej pisać.

Dwa z trzech atrybutów legalności np.klucz produktu i faktura VAT lub paragon(czyli dowód zakupu) decydują o legalnym użytkowaniu Windowsa.Poza tym zawsze , i powtarzam to już kolejny raz ,można u producenta systemu i licencjonodawcy, czyli Microsoftu, sprawdzić legalność kluczy zakupionych na Allegro, i co za tym idzie, zidentyfikować ich pochodzenie (nigdzie nie pisze, że są to klucze DreamSpark, jest to tylko Twoje przypuszczenie i nic więcej) i prawo użytkowania. Microsoft jest korporacją , właścicielem systemu i może dowolnie interpretować i zmieniać zasady licencjonowania, zgodnie ze swoją polityką sprzedaży (patrz link powyżej) , a Twoje pobożne życzenia i układanie świata “tak jak Ty wiesz” nic w tej materii nie zmienią. Nic nie jest na stałe i może się zmieniać, trzeba sie z tym pogodzić, wystarczy tylko trzymać sie faktów, a nie domysłów, natomiast Twoje posty w dużej mierze oparte są na domysłach (choćby przyjęcie za pewnik przypuszczenia, że są to klucze DreamSpark).

Kolejny raz powielasz te same bzdury wynikające z braku zrozumienia zasad licencjonowania systemów.