Czy Windows 8 pójdzie na 512 mb ramu

(tomi001) #1

Mam taki problem wiem, że to trochę śmieszne pytanie, ale czy windows 8 zdoła się uruchomić na 512 mb ramu, bo mam z odzysku laptopa który ma tyle ramu, a procesor spełnia wymagania.

(nnick) #2

Zdołać się zdoła, ale komfort użytkowania na minusie

(system) #3

instalator może nawet nie pozwolić ci na zainstalowanie systemu, chociarz moge się mylić

(Tux4) #4

Bez problemu pójdzie. Testowałem Win8 na komputerze z identyczną ilością RAM :slight_smile:

(Irek713) #5

szkoda czasu na wgrywanie marne szanse :smiley:

(altunyo) #6

Nie polecam.

(Sebastian Kamil Stroz) #7

Sam system ze sterownikami jeszcze z Bogiem sprawa. Ale jak dorzucisz do tego najlżejszy program antywirusowy, będziesz w jednym czasie używać komunikatora oraz przeglądarki internetowej, to praca nie bedzie komfortowa. Testowałem na 512 ram Vistę, musze napisać, że praca do fajnych nie należy, a jak zaczniesz przeglądać neta i włączysz muzykę, to odczujesz bardzo ścinanie się systemu.

"Zapowiedzi Microsoftu oznaczają, że do uruchomienia Windows 8 wystarczy komputer wyposażony w procesor taktowany zegarem min. 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, 16 GB przestrzeni dyskowej oraz układ graficzny obsługujący standard DirectX 9 (takie są bowiem wymagania sprzętowe Windows 7)."

Ja osobiście Win 7 testowałem na 1GB RAM, ale na prawdę, po kilku dniach ta praca zaczęła mnie denerwować. Sprzedałem 1GB pamięci a kupiłem 2 GB w jednej kości i tak działa do tej pory. Do w miare komfortowej pracy zalecane jest minimum 1GB, ale jeśli chcesz się męczyć na 512 RAM...

W każdym razie instalacja przejdzie.