Czy Windows 8 pójdzie na 512 mb ramu

Mam taki problem wiem, że to trochę śmieszne pytanie, ale czy windows 8 zdoła się uruchomić na 512 mb ramu, bo mam z odzysku laptopa który ma tyle ramu, a procesor spełnia wymagania.

Zdołać się zdoła, ale komfort użytkowania na minusie

instalator może nawet nie pozwolić ci na zainstalowanie systemu, chociarz moge się mylić

Bez problemu pójdzie. Testowałem Win8 na komputerze z identyczną ilością RAM :slight_smile:

szkoda czasu na wgrywanie marne szanse :smiley:

Nie polecam.

Sam system ze sterownikami jeszcze z Bogiem sprawa. Ale jak dorzucisz do tego najlżejszy program antywirusowy, będziesz w jednym czasie używać komunikatora oraz przeglądarki internetowej, to praca nie bedzie komfortowa. Testowałem na 512 ram Vistę, musze napisać, że praca do fajnych nie należy, a jak zaczniesz przeglądać neta i włączysz muzykę, to odczujesz bardzo ścinanie się systemu.

“Zapowiedzi Microsoftu oznaczają, że do uruchomienia Windows 8 wystarczy komputer wyposażony w procesor taktowany zegarem min. 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, 16 GB przestrzeni dyskowej oraz układ graficzny obsługujący standard DirectX 9 (takie są bowiem wymagania sprzętowe Windows 7).”

Ja osobiście Win 7 testowałem na 1GB RAM, ale na prawdę, po kilku dniach ta praca zaczęła mnie denerwować. Sprzedałem 1GB pamięci a kupiłem 2 GB w jednej kości i tak działa do tej pory. Do w miare komfortowej pracy zalecane jest minimum 1GB, ale jeśli chcesz się męczyć na 512 RAM…

W każdym razie instalacja przejdzie.