Czy Windows 8 pójdzie na moim sprzęcie

Witam

Chciałabym zainstalować Windows 8 na próbę aby zapoznać się z nim przed decyzją czy go zakupić (Uaktualnienie z windows 7). Martwi Mnie to czy w ogóle pójdzie na moim laptopie. Myślę że spokojnie by poszedł gdyby nie procesor. Oto parametry: Ram - 3GB, Dysk 320 GB, Karta Nvida G240M, Procesor Intel Core 2 Duo T6600. Pobrałam asystenta windows i po przeskanowaniu w raporcie wyskoczyło m.in coś takiego:

  1. Procesor nie ma włączonej funkcji NX lub nie jest ona obsługiwana Instalator podejmie próbę włączenia funkcji NX podczas instalacji. Jeśli procesor nie obsługuje tej funkcji, instalacja zostanie anulowana, a na komputerze zostanie przywrócony dotychczasowy system operacyjny a także komunikat

  2. Funkcja bezpiecznego rozruchu nie jest zgodna z tym komputerem Oprogramowanie układowe tego komputera nie obsługuje bezpiecznego rozruchu, więc nie można korzystać z tej funkcji w systemie Windows 8.

Przeszukałam Bios i wydaje Mi się, iż mój procesor nie ma czegoś takiego ale może się mylę? Czy ta opcja jest niezbędna do instalacji Windows 8?

Według CPUWorld Twój procesor obsługuje NX

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_2/Intel-Core%202%20Duo%20Mobile%20T6600%20AW80577GG0492MA%20-%20AW80577GG0492ML.html

Funkcja bezpiecznego rozruchu nie jest obsługiwana - to nie problem system będzie bez tego działał bez problemu.

W procesorach firmy Intel będzie to XD-bit (eXecute Disable) i twój procesor powinien to obsługiwać.

Pewnie BIOS ma gdzieś opcję w stylu XD-flag (teoretycznie powinno być to w zakładce Security, chociaż jest to zależne od producenta).

Problem w tym że przeszukałam bios i nigdzie takiej opcji nie ma? A jeżeli opcji nie ma a dopiero jest bo zaktualizowaniu biosu do najnowszego to czy taka aktualizacja jest wymagana? Do czego służy ta opcja? I drugie pytanie to czy bez Funkcji bezpiecznego rozruchu system prawidłowo będzie chodził skoro moja płyta nie obsługuje ten funkcji? Do czego to służy i czym będzie się objawiał ten problem tzn. jakie objawy będą po zainstalowaniu windowsa 8 które to objawy będą spowodowane brakiem tej funkcji? Przepraszam że może pytam mało zrozumiale ale nie za bardzo się na tym znam a chcę wiedzieć wszystko zanim zainstaluje.

Dodane 16.09.2013 (Pn) 17:59

Czy ktoś Mi pomoże?

Według podanej specyfikacji Windows 8 powinien dobrze chodzić.

Jeżeli chcesz sprawdzić czy masz najnowszy BIOS to możesz to zrobić na stronie producenta płyty głównej.

Na tejże stronie będzie też informacja o wsparciu dla Windows 8.

Możesz też podać zrzut ekranu z programu CPU-Z, zakładka “Mainboard”.

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

Pozdrawiam.

Powinno chodzić spróbuj.