Czy Windows 8 szpieguje?

sopel42 napisał(a):

Za każdym razem kiedy instalujemy jakąś aplikację win8 kontaktuje się z serwerem Microsoftu i sprawdza czy jest to zagrożenie i zapisuje listę przez nas używanych programów.

Co zrobić !? - klikamy ikonkę flagi ( ikonka powiadomień - prawy dół ) i wyłączamy funkcję SmartSceen umożliwiającą Microsoftowi szpiegowanie , ale w ten sposób otwieramy nową lukę w zabezpieczeniu , ale na to jest też sposób :

otwieramy rejestr poleceniem ( regedit )

następnie przechodzimy do klucza :

HKEY_LOCAL_MACHINES\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon<< i zmieniamy wartość wpisu >> CachelLogonsCount na >> 0 >> i już wszystko OK mogą Ciebie cmoknąć !

O tym wpisie w rejestrze nie słyszałem… co on konkretnie zmienia?

Radaghast

Comodo’s Hero

Posts: 3113

Re: dont let microsoft know what you instal on you PC

« Reply #1 on: Yesterday at 07:38:49 PM »

The CachedLogonsCount is only valid if your computer is part of a Domain. Basically, it allows a workstation to logon, even if a Domain Controller is unavailable for validation of the user credentials.

*** To CachedLogonsCount jest w użyciu tylko wtedy ,kiedy Twój computer jest częścią jakiejś domeny , zezwala na sprawdzanie wierzytelności domen.

@MM6521

Co to ma być? Wklepałeś to w rejestr i takie coś Ci wyskoczyło?

:lol: nie nic nigdzie nie wklepywałem

To jest cytat z forum Comodo internet security - anglojęzyczne -

gdzie wstawiłem post na ten temat .

U mnie ciągle piszę, że usługa jest niedostępna. Tak ma być? CachelLogonsCount ma u mnie wartość 10

Jakie Wy macie problemy zastanówcie się teraz

odpalacie przeglądarkę - automatycznie wysyłane są dane do producenta o systemie, wersji przeglądarki itd

antywirus w tle ściąga dane - przesyła info o wersji programu, sygnatur systemie itd

niektóre gry również się aktualizują i przesyłają dane

różne programy też

Gmail dostosowuje reklamy zależnie od waszych maili, historii itd

Inwigilacji nie da się uniknąć jeżeli nie chcecie być sledzeni wyjmijcie kabel od internetu zasłońcie okna i na dodatek zamontujcie jakieś urządzenia które zakłócają GPS i telefony komórkowe bo operator może również zdalnie nadsłuchiwać wasz telefon nawet gdy rozmów nie prowadzicie :!:

Nie popadajmy w paranoje takie mamy czasy i nie unikniemy tego każdy śledzi co robimy firmy prowadzą statystyki

:lol: Raczej nikt nie popada w panikę i zdaje sobie sprawę z tego jak śledzeni są użytkownicy windowsa.

No ale nie oznacza to że ludkowie maja przestać kombinować jak tutaj Big braciszkowi trochę napsocić. =D>