Czy Windows 8 szpieguje?

Witam. Posiadam laptopa z Win7 HP w grudniu zakupiłem aktualizacje i zastanawiam się czy się przesiadać bo w necie sporo można sie naczytać o tym. Ile w tym prawdy? Kupiłem tylko ze względu na okazjonalną cenę :smiley:

Widzę w podpisie, że korzystasz z Androida - czyli wysyłanie danych o lokalizacji, zainstalowanym oprogramowaniu z marketu itd. nie powinno Cię dziwić:)

A tak na poważnie - z tego co pamiętam , to W8 pyta czy może przesyłać informacje odnośnie zainstalowanych aplikacji z Windows Store do Microsoftu i opcje tą można “odptaszkować” w ustawieniach jak i całą resztę, która zezwala na wysyłanie jakichkolwiek informacji.

Tak mam Andka on też dobre ziołko;/. A wiesz może gdzie w tych ustawieniach odfajkować to wszystko? To jutro zabiorę się za reinstal. A co z tym SmartScreen?

Nie opłaca się wogule przesiadać na win 8 moim zdaniem.

Dlaczego nie warto? to czyli co 129zl wyrzuciłem w błoto?

Temat to nie “czy się opłaca” tylko “czy szpieguje”:stuck_out_tongue_winking_eye:

Tak szpieguje… na swój sposób… jak wszystko. Zbiera informacje o instalowanych programach nawet z po za Windows Store… teoretycznie w ramach bezpieczeństwa - według mnie, aby mogło analizować rynek/wpływ konkurencji. Niestety, dziś wszystko szpieguje i wszędzie się ujawnia jakieś dane… Można tą opcję jednak wyłączyć…

nie wiem jak to jest nazwane w wersji polskiej - ale szukałbym coś takiego jak ustawienia prywatności

No dobra dzięki Wam. Jutro zainstaluje i się tam pobawię w tym:)

Nawet jak odznaczysz to nadal w pewnych aspektach będziesz szpiegowany. Jednak zastanówmy się czy patrzenie pod tym kątem na Windows ma sens? Twoja przeglądarka internetowa, wyszukiwarka, portale społecznościowe, twój smartfon, twój antywirus i tak dalej szpiegują Cię, po co potrzebne są im te dane, na pewno ze względów bezpieczeństwa, ale dużo osób mówi nie tylko :wink:

Za każdym razem kiedy instalujemy jakąś aplikację win8 kontaktuje się z serwerem Microsoftu i sprawdza czy jest to zagrożenie i zapisuje listę przez nas używanych programów.

Co zrobić !? - klikamy ikonkę flagi ( ikonka powiadomień - prawy dół ) i wyłączamy funkcję SmartSceen umożliwiającą Microsoftowi szpiegowanie , ale w ten sposób otwieramy nową lukę w zabezpieczeniu , ale na to jest też sposób :

otwieramy rejestr poleceniem ( regedit )

następnie przechodzimy do klucza :

HKEY_LOCAL_MACHINES\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon<< i zmieniamy wartość wpisu >> CachelLogonsCount na >> 0 >> i już wszystko OK mogą Ciebie cmoknąć !

@sope42

Pewne te Twoje rozwiązanie? Nie lubię być kontrolowany cichcem przez kogoś. Z telefonem też musze coś zrobić tylko nie jestem obeznany dobrze w Androidzie ale to osobny temat.

Tak. :smiley:

No to sprawdzę a jak coś nie tak pójdzie z tym rejestrem to wiem gdzie Cię szukać,hehe :smiley:

:smiley: Jak tak będziecie podchodzić do sprawy to pan Big Brother pójdzie z torbami .

Trzeba karmić :smiley: tego trola

hehe nie zbiednieje za bardzo "czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :smiley: "

Dotyczy to także win7 ? :o

Nie słuchaj zawistnych ludzi, często posiadający złom, siedzący jeszcze na Windows 98 bądź Windows XP.

Windows 8 jest super, a największym szpiegiem jest przeglądarka Chrome, a nie Windows 8. Po za tym, przesiadając się na Windows 8,po za innymi wieloma super funkcjami. Nie potrzeba już po instalacji nawet na czysty sformatowany dysk, używać więcej fizycznie krążka DVD, bądź USB Flash Driver do ponownego zakładania Windows 8. Bo w przypadku formatu, ponownej instalacji, wybiera się opcje, przywróć system do (czystej nowej instalacji), chyba tak w języku polskim pisze?. Bo ja używam English. I po kłopocie.

PS/ Zawsze sama decyduje o wyborze, przez to mam wyrobione zdanie, stosując wszystkie systemy. Gdybyś zapytał czy warto się przesiąść ze starego 10 letniego Golfa na nowego. Tez by ci odpisali, ze nie warto, bo fotel po Helmucie jest już dopasowany do kręgosłupa.

:smiley: :smiley:

otóż to :slight_smile: Często ludzie piszą, że coś się nie nadaje do używania np. Win 8, kiedy nawet na oczy go nie widzieli :). Mimo, że mnie się to Modern UI za bardzo nie podoba, to nie mogę powiedzieć po 90 dniach wersji testowej, że system jest zły. Jest stabilny, szybkość działania systemu jest dobra, Ciężko mi się początkowo na nim pracowało, gdyż nie było jeszcze aktualizacji oprogramowania, na którym pracuję na co dzień, co jak wiadomo kończyło się często crashami programu / nie uruchamianiem się programu, ale gdy tylko wyszły wszystkie aktualizacje, sytuacja wróciła do normy. Pomimo, że nie zdecydowałem się na razie na zakup W8 do obecnego sprzętu, to na pewno to uczynię gdy tylko zmodernizuję komputer w połowie roku :slight_smile:

Szpiegowaniem bym się nie przejmował - tak jak pisałem i pisali inni - 99,9% opcji można wyłączyć i nie ma problemu. Bardziej martwiłbym się właśnie o Chrome, Androida i wszystkie inne tego typu oprogramowanie :slight_smile: gdzie ciągle, mimo braku naszej zgody są wysyłane dane o tym co oglądaliśmy, czego szukaliśmy, gdzie jesteśmy i co mamy uruchomione :slight_smile:

Czy tylko użytkownicy słabszych sprzętów piszą źle o Windows 8? Oczywiście, że nie. Dużo osób, a szczególnie profesjonaliści są mocno przyzwyczajeni do starych rozwiązań i do pracy tylko na Pulpicie i nowe rozwiązanie mogą im nie przypaść do gustu. Chyba każdy wie jakie obecnie są aplikacje przeznaczone na Modern UI, głównie do zabawy. Nie zmienia to faktu, że często negatywne opinie są tworzone przez osoby, które kontakt z Windows 8 miały tylko patrząc na screeny. Nowa opcja przywrócenia jest świetna, choć nie zawsze działa, aż tak perfekcyjnie jak zwykły format. Powiem Ci, że polonizowałbym co bardziej szpieguje Windows 8, czy Google Chrome :wink:

Dodane 20.01.2013 (N) 10:42

Powiem Ci, że tych 99,9 % opcji nie wyłączysz, jedyne co możesz zrobić to wyłączenie usługi SmartScreen oraz odpowiednie ustawienie opcji dotyczących Modern UI, a zwłaszcza sklepu z aplikacjami. Chyba, że chcesz zwiększyć swoją prywatność to możesz wyłączyć Windows Update, wyszukiwanie rozwiązań online, zalogować się za pomocą konta lokalnego oraz używać jakieś odmiany Chrome lub Firefoxa gdzie mechanizmy szpiegujące zostały usunięte, no w końcu w IE też nie jest za wesoło. Jednak dla mnie taki cyrki nie ma sensu. Powiem CI, że nawet SmartScreen, którego tak się obawiasz to świetna sprawa, zwiększa twoje bezpieczeństwo.

O tym wpisie w rejestrze nie słyszałem… co on konkretnie zmienia?

A masz może poczte na gmailu? Lub masz konto na YT? Lub korzystasz z wyszukiwarki google lub przeglądarki chrome? Jeśli na jedno~dwa odpowiedziałeś twierdząco, to zapewne google więcej wie o Tobie niż Ty sam xD

Oj nie pójdzie, nie pójdzie… aby poszedł to wszyscy musieliby przejść na linuksy i zaprzestać całkowitego korzystania z pakietu office… a i tak możliwe, że to by było za mało…