Czy windows 98 ma połączenie mostkowe

Witam mam w komputery, w jednym z nich są 2 karty sieciowe do jednej jest podłączony net a od drugiej odchodzi kabel do 2 kompa i udostępnia internet, zrobiłem połączenie mostkowe. I tu moje pytanie czy w windows 98 istnieje coś takiego??? Ponieważ chcialbym zmienic system z xp na 98 i nie wiem czy bede mógł z niego udostępnić net na 2 komp

Z tego co pamiętam to nie. Dlaczego chcesz się cofać do tak starego/niezabezpieczonego systemu?

Ponieważ komp który udostępnia neta jest stary i służy do przeglądania internetu. Nie ma połączenia mostkowego ale chyba mozna udostepniac internet?

Da się udostępnić połączenie. Myślałeś o systemie Windows 2k? On przynajmniej jest z rodziny NT. Jakie są podzespoły tego komputera?

Hm… a windows 2000 ma połaczenie mostkowe??? komp ma 512 ram karte 64mb i procka celerona 1.3 GHz xp chodzi nawet nawet, ale po odpaleniu przeglądarki i gg juz nie jest tak dobrze, dlatego chciałem coś lekkiego i pomyslałem o win 98

XP powinien na takiej konfiguracji “szaleć”, zobacz jak będzie sprawować się z chrome, i lżejszym klientem gg(WTW).

Z tego co pamiętam to win 98 można było udostępniać internet, ale różnie to chodziło. Jeśli komputer ma być tylko do przeglądania i udostępniania neta to może warto zainteresować się Linuksem?

No tak. Ale czasem gra ktoś tam w cs :slight_smile: ponawiam pytanie czy win 2000 SP4 jest lepszy od win98 i czy ma połaczenie mostkowe

Jeśli chodzi o GG (myślę że mowa o GG 10) to wg wymagań nie pójdzie na Win 98

Polecam Ci zamiast GG AQQ. A przeglądarka to może spróbuj SRWare Iron.

Win98SE ma coś takiego jak “udostępnianie połączenia sieciowego”. Jeżeli ma tylko udostępniać, to może być ten 98se, jeżeli chcesz na nim robić cokolwiek, to już lepiej XP, ustawić wszelkie wodotryski na minimum i przecierpieć.

Dodane 04.08.2011 (Cz) 14:32

PS. Gdzie Ty chcesz teraz kupić 98SE czy 2k? :lol:

Poco Kupować Jak Ludzie keye Daja za darmo np allegro coś kupujesz i dodadza Oryginalnego win 98 ;p

sam mam W taki sposób oryginalne keye do 98 ,ME, 95,a nawet do 2000

Wiec wiesz nie ma gdzie kupić ?? hmm można kupić jak chcesz to znajdziesz a co do pytania

Zainstaluj win 2000 w sumie to ulepszony 98 pod względem sieci i rozwiązań i sporo mniej zasobożerny od xp i niewiele więcej niz 98

w win 2000 masz mostkowanie bo to ten sam rdzeń co w win xp

Wiec instaluj będziesz zadowolony :smiley: