Czy windows Aero zadziala na moim sprzęcie?

konfiguracja kompa niżej:)

Zadziała :mrgreen:

zadziała abo i nie zadziała , w dziale “vista” był opisany sposób jak “aktywować” aero jeżeli sie nie uruchomi po zainstalowaniu systemu , dotyczyło to wersji vista beta , możliwe że w final nie trzeba będzie dokonywac modyfikacji rejestru aby aero działało na słabszych kartach.

:arrow: http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=97

Mam kompa

Duron 800 MHz

512 Mb Ram

Karta Graficzna Nvidia GE FORCE 6200 128 Mb

Dysk Twardy 1 Seagate Barracuda 160 GB 7200 ATA 133

Dysk Twardy 2 SAMSUNG 40GB 7200 ATA 133

Nagrywarka DVD LiteOn LH-18A1H LIGHTSCRIBE

Nagrywarka DVD LiteOn SOHW-1693S

Zależy mi tylko na efekcie areo

bo instalowałem już viste beta 2 i chodzi u mnie bez zarzautu Uśmiech… Very Happy

i efekt aero też się włączał Uśmiech… Very Happy

Witam!

Efekt Aero włączy sie na każdym kompie, na którym pójdzie Vista… sęk w tym, że nie włączy sie Aero Glass - na karcie Radeon 9200 Aero Glass nie zadziała, bo nie ma sprzętowego wsparcia dla DX9.0.

Nie masz się z czego cieszyć, bo zobaczyłeś tylko zwykłą powłokę Aero Basic, a nie Aero Glass.

Dokładnie, Aero Glass wymaga sprzętowego wsparcia dla DX9. Ale dzis już nawet zintegrowane karty VGA mają DX9 więc powinno wszystkim śmigać.

U mnie na :

Procesor : 1,2 GHz

RAM : 512

Radeon 9550 , 128

15 GB partycja

Aero działa bez najmniejszych problemów czy też zacięć. Jedyne co , to w porównaniu z Stylem BASIC , system włącza się dłużej o ok.6-8 sek. :slight_smile: Poza tym większych przeszkód po 2 tygodniach użytkowania , nie stwierdzam :slight_smile:

A ponoć Aero miał wymagać 1 gb pamięci i 20 gb partycji :smiley:

Aha - ocena sprzętu : 2,4 :smiley:

Moja konfiguracja:

  • Procesor Athlon XP 2400+ podkręcony na 2,1 GHz

  • GeForce 6600 GT 128 MB

  • RAM 1,5GB

  • Partycja => 35 GB (no co?? 240 GB trzeba jakoś zużytkować :slight_smile: )

Działa bez zarzutów… płynnie… ładnie z efektami… ale jak włączam coś pamięciożernego to się tnie…

Za często też procek stoi na 100%, ale może to przez do podkręcanie :wink:

maciejko18 bez obaw -> będzie działać :slight_smile:

Hey, koledzy

co do instalowania Visty to dałem radę nawet na dyszczku z ATA66 i 7GB w SUMIE. I poszło - nawet dało się pracować. Co do ramów to ja na swoich 266MHz więc wolne 768MB Vista śmiga super. Żadnych zwiechów.

@KahlanAmnell : mamy podobną patrycję zostawioną na Vistę - 34GB :wink: SATA2.

ps. wie ktoś o co chodzi z tą oceną sprzętu? im większy wskaźnik tym lepiej? czy odwrotnie? ja miałem chyba 4,2.

tak im wyższa ocena tym lepszy komp :slight_smile:

aha dzienks. myślałem ze odwrotnie…

gdyby nie stareńkie ramy i słaba grafika ocena pewnie byłaby lepsza. :frowning:

Komp 1600Mh Ram 512

Człowieku, poczytałbyś choćby parę postów wyżej, a nie zadawał bzdurne pytania. Liczy się przede wszystkim karta graficzna. Poza tym 512MB to za mało RAM-u na Vistę.

Po pierwsze co to znaczy Komp 1600Mh Ram 512? Po drugie strasznie oszczędny w słowach jesteś.

ps. ktoś tu pisał ze odpalał Viste na 1.2Ghz i 512RAM i ponoć mu śmigało.

Jak czytalem w gazetach to wymagania byly takie: 800mh 512ram

Tja, ale juz sie sam M$ z tego wycofał. Ja z kolei słyszałem o Vistagami - Vista o bardzo małych wymaganiach, własnie 800Mhz i 512RAM. Ale na razie jakoś cisza o tym. To pewnie będzie bardzo uboga Vista, pozbawiona wielu funkcji i usług, no i zapomnij o Aero Glass, Basic chyba też.

ok poprawie se troche ramu :B-fly: :B-fly: :B-fly: :B-fly: