Czy Windows Media Player odczytuje napisy filmowe?

Czy odtwarzacz Windows Media Player 11 ma zaimplementowaną funkcję odczytywania napisów do filmów ?

Mam system Windows XP 32- bit, kodeki K-Lite Mega (z filtrem DirectVobSub), a także wiem że WMP może korzystać z zewnętrznych wtyczek.Nie wiem tylko z jakich dla napisów ? ![-o<

WMP sam w sobie już odczyta ci napisy w różnych formatach

Windows Media Player 11 pójdzie na winXP

Rozumiem, ale w jaki dokładnie sposób to się odbywa, czy WMP 11 ma własne kodeki z których korzysta czy może z innych (oczywiście chodzi o te do napisów), czy może to są jakieś wtyczki ?

Pytam, bo posiadam filmy z napisami w *.srt, które ten odtwarzacz odczytuje chyba za pomocą filtera DirectVobSub, który wtenczas uruchamia się w polu systemowym i takie filmy z napkami też w *.srt, których ten odtwarzacz niestety nie chce lub nie może odczytać.

Więc zastanawiam się od czego to zależy, i jak prawidłowo to ustawić lub może rozszerzyć o jakąś wtyczkę tak, aby odczytywane mogły być wszelkie typy napisów ?

Chyba, że jest konflikt w kodekach - tego też nie wykluczam, jednak nie wiem na czym miałoby to polegać ? :lol:

DoWMP11 dobry jest ffdshow. Lubią się. Konfigurujesz napisy. Panel po polsku. Pobierasz z DP.

Dodam, że możesz pobrać portable umplayer. Jest po polsku. Obsługuje prawie wszystkie formaty. Ma już swoje kodeki. Dobrze służy w Windows XP. Przyśpieszysz, spowolnisz - ma też dużo opcji i wybiera się język polski. Pobierasz na wolny dysk i z WMP nie masz problemów. Na moje potrzeby jest super. Odtwarza więcej, niż zasobożerny WMP. Umplayer może być domyślnym, a w dodaj/usuń składniki windows, można odznaczyć WMP i kliknąć dalej.

Posiadam K-Lite, które zawierają kodeki ffdshow, poza tym filter DirectVobSub.

Czyli generalnie WMP korzysta z innych kodeków - nie własnych, w tym także do renderowania napisów ?

Jak już pisałem mam filmy z napisami, które WMP 11 czyta i takie których nie czyta. I o te drugie mi chodzi.

Te które czyta korzystają zapewne z ffdshow właśnie - widać to w polu systemowym, poza tym DVS też się uruchamia wówczas dodając drugie napisy, które trzeba wyłączyć ręcznie.

I to nawet mimo to, że w konfigu kodeków ffdshow i w opcjach zaawansowanych WMP 11 nie mam zahaczonej wcale opcji Subtitles.

W przypadku niedziałających natomiast ffdshow się włącza, ale mimo to nie wyświetlają się te napisy.

I tu chcę się zatrzymać - co jest przyczyną tego blackoutu ?

Bo cała konfiguracja i ustawienia są raczej dobrze dobrane i ustawione ?

Jeśli trzeba dać jakieś screeny to napisz tylko jakie ?

Innych playerów, także portable na razie nie ruszajmy, chodzi o WMP 11, ale dzięki oczywiście. :-o