Czy Windows XP 64bit bedzie mi działał bez problemowo na

Czy Windows XP 64bit będzie mi działał bez problemowo na procku Intel Core 2 1.86GHz 32 bit??

Jak to dokładnie CPU??

Napisałeś że

masz napisane 32 bit, czyli 64 nie wejdzie.

Po 2 jak to jest Core 2 duo to nie może być 32 bitowy, bo prawie wszystkie są x64.

Jeżeli procesor jest 32-bitowy to XP 64bit nie pójdzie.

Pobierz program CPU-Z: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … PUZ+1.44.2

i podaj z niego zrzut ekranu z zakładki CPU.

//EDIT

I wszystkiego się dowiemy.

Core Duo - 32 bity

Core2 Duo - 64 bity

Każdy Intel Core 2 jest 64 bitowy ludzie

Ok, oto obrazek mojego procka My_PC_by_KonataIzumi21.jpg

On jest x64 czyli zainstalujesz system 64 bitowy.

Taki opis znalazłem, prawda czy nie?

Intel dość niefortunnie nazwał 64 bity rozszerzeniem. Prawda jest taka, że Core2 jest w pełni 64 bitowym CPU (rejestry) i z 40 bitowym adresowaniem pamięci. Dokładnie tak samo jak układy AMD.

Musisz wziąć pod uwagę że XP 64bit nie ma polskiej wersji językowej.

Jest to system serwerowy.

Mało aplikacji działa.

Jak już 64bit to tylko Vista a jak 32bit to zwykły XP.

Proponuje zwykły XP.

Poza tym twój procesor ma EM64T co oznacza że jest to procesor 32bit z wbudowaną emulacją adresów 64bit.

Co w rezultacie daje że ten procesor może uruchomić aplikacje 64bit lecz będą one działać woniej gdyż będą emulowanie (tłumaczone) na instrukcje 32bit.

procesor nie ma wystarczającej ilości pamięci L1 data i L1instrukcje. Może adresować tylko 32 Kbajtów a powinien posiadać 64.

ok, thx

Nieprawda. 64 bity Intela są tak samo dobre jak AMD. Między tymi dwiema firmami istnieje umowa, na mocy której co 1,5 lub 2 lata dochodzi do wymiany niektórych technologii. AMD dostało intelowskie SSE, a Intel architekturę X86-64 zielonych. Te dwa fakty są mi znane, lecz na pewno było więcej “transferów”.

Istnieją dwie wersje Windows XP 64. Pierwsza (2001) dla procesorów Itanium Intela (całkowicie niezgodna z aplikacjami 32 bitowymi), oraz druga (2003) powstała na bazie Windows Server 2003 dla architektury x86-64 domowych komputerów (możliwość uruchamiania aplikacji 32 bitowych na podobnej zasadzie jak w Vista64). Z tego co wiem, to istnieje wersja polska

To miło, ale skąd wezmę tą nowszą wersję win xp 64?? :?

Ze sklepu a co myślałej z choinki xD? głupie pytanie