Czy Windows XP Media Center Edition opłaca się instalować?

Czesc niedawno kupiłem kompa z windows xp media center edition, media center nie jest mi potrzebne i mam pytanko czy czasem niezainstalować sobie windowsa xp professional, bo komp ma mi chodzic dobrze, a z MCE jest troche niestabilny i są problemy z instalacją różnych rzeczy i wydaje mi się że wolno myśli jak na osprzęt jaki ma w obudowie>

Proszę o fachową rade Win xp media center czy Win xp professional??? :frowning:

W zasadzie który nie wybierzesz to będzie dobrze - te systemy są bardzo do siebie zbliżone funkcjonalnością i niezbyt się różnią od siebie.

A pozatym: jeśli zakupiłeś Media Center to po co wydawać kolejną kasę na pro?

Co znaczy niestabilny? Jakie masz konkretne problemy? Czego nie mozesz np zainstalowac?

Windows XP Media Center jest systemem zbudowanym na bazie Windows XP Home Edition. Dostępny jest wyłącznie w postaci preinstalowanej na odpowiednio zaprojektowanym komputerze. Komputer taki powinien spelniac wymagania tego systemu(karta graficzna, RAM, dysk, procesor).

Mozesz miec dwa systemy na dysku jesli masz juz np WinXP Pro

Jezeli kupiłeś komputer z systemem Media Center, zapewnie jest to komputer przeznaczony ( z dobrymi parametrami ) do pracy audio, video itp.

Złozyłem sam komputer typu Media Center, i naprawdę Windows ten jest godny polecenia., jedyną róznicą jest dodanie w niej opcji Media Center…

aju ma całkowita racje, po co wywalać kolejnie pieniądze na nowy system, skoro ten który posiadasz jest bardzo dobry i moze ci się przydać.

No chyba ze śpisz na pieniądzach, to kupuj :stuck_out_tongue:

Ej własnie. Ja też kupiłam Windows Media Center i większość programów mi sie nie chce zainstalować bo wyskakuje mi błąd plików “*.cab” :frowning: może ktoś wie jak temu zaradzić?

To znaczy jakich programów, u mnie działają wszytskie :roll:

Kupiłeś program WMC,czy kompa z tym systemem,jeśli masz kompa z tym systemem to sprawdź pamięć.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Prawie każda instalka sie nie chce otworzyc, bo większośc z nich jest oparta na tych plikach cab,

nie kupiłam programu WMC tylko kompa z tym systemem … ja za bardzo sie nie znam więc wole sie nie bra za sprawdzanie pamięci…:stuck_out_tongue:

To zostaje serwis.

no ojciec mi właśnie powiedział że przyjedzie jego chrześniak, który jest informatykiem…może on coś wykombinuje:P

Wiecie kumpel podrzucił mi kiedys kompa Media Center i na nim zainstalowany ten własnie system i moje walki z nim zapadły mi w pamieci jako nie przyjemne.

!. Usunięcie tych napchanych na siłe kodeków… masakra

  1. Opuszczenie WMP10 do 6…to był hardcore…konsola odzyskiwania musiała ruszyć :stuck_out_tongue:

W tym systemie jest za duzo aplikacj do mediów mało potrzebnych zwykłemu uzytkownikowi bo chyba lepiej zainstalowac swój własny sprawdzony pakiet niz na siłe sie uszczęsliwiać zabawkami Gatesa ???

Ogólnie system jest dopbry tylko za bardzo rzepchany multimedialnym syfem i to na tyle z moich wywodów

kosior6 Media Center to zwykły windows XP.

A co do Twojej woli kodeków, WMP, aplikacji medialnych.

MEDIA to MEDIA. to właśnie został ulepszony XP.