Czy Windowsowy Bootloader uwzględni Ubuntu?

Mam pytanie dotyczące Linuxa. Sytuacja wygląda tak: mam zainstalowane 2 systemy: Windows XP Professional i Ubuntu. Po instalacji Ubuntu nastąpił problem z programem rozruchowym “GRUB”. Nie pomogła reinstalka programu (nadpisanie, bez wcześniejszego suwania). Postanowiłem wykorzystać znany “fixmbr”, aby usunąć GRUB. I tu moje pytanie: czy Windowsowy Bootloader uwzględni Ubuntu (da możliwość włączenia i widowsna i ubuntu)? A jeśli, nie, to również, czy jest szansa, że mimo błędu (error 16) po ponownej instalacji GRUB będzie działać poprawnie? :?

windowsowy bootloader nie doda ubuntu - wyczyści jedynie sektor rozruchowy - nadpisując go nowym = pozostawi samego ikspeka ale jest fajna rzecz do naprawiania gruba bez reinstalacji ubuntu http://supergrub.forjamari.linex.org/ - wystarczy wypalić obraz na CD jakies 3 MB http://forjamari.linex.org/frs/?group_id=61 odpalić tą bootowalną płytkę i w prostym konfiguratorze odratujesz gruba :slight_smile:

NIE

lekturka:

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=22139

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … zyskiwanie

http://www.szarp.com.pl/howto/howto/htm … escue.html

http://softland.org.pl/forum/index.php? … ntry215695

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=13781

i jeszcze więcej po wpisaniu w http://www.google.pl magicznych słów kluczowych, np.: grub + przywracanie lub grub + odzyskiwanie , itp.:x

W necie jest tyle poradników na ten temat, że jest to kilka sekund szukania :!:

dopisz sobie do bootloadera windowsowego ubuntu i będzie działać

Jak to zrobić krok po kroku?

Wszystko wskazuje na to, że nie będę mógł korzystać z Ubuntu, wciąż ten sam Error 16 w GRUB. Było tak na początek, było po usunięciu i ponownym zainstalowaniu GRUB, a formata nie mam zamiaru robić, bo zbyt wiele danych mam na dysku. Co proponujecie? Jakiś “neutralny” Bootloader? Czy da się dopisać do Bootloadera z Windowsa Ubuntu? Naprawanie GRUB nic mi nie dało. Mam IBM Think Pad. Pomocy! :frowning:

GAG

Napisane jest tu, że program uruchamia się z dyskietki. W laptopie nie mogę niestety użyć dyskietki. Po za tym nie wiem, czy dam radę skonfigurować ten program. Zajmę się tym, ale w ostateczności.

Czy na pewno nie ma możliwości dodania do Bootloadera Windowsa XP Ubuntu?

Czy na pewno nie ma możliwości naprawy GRUB z błędu 16 (error 16), bo ponowna instalacja (odinstalowanie programu i zainstalowanie programu oraz późniejsze jeszcze nadpisanie) nic nie dała, a nie odważę się na razie formatować dysku?

xtracom , w regulaminie jest jasno zaznaczone, że kolor czerwony jest zarezerwowany wyłącznie dla administracji forum, więc proszę o edycję posta i poprawienie czego trzeba.

Już poprawione. Wybaczcie, ale o tej godzinie czasami nie dokońca wiem co ja już robię :stuck_out_tongue: :? :oops: