Czy winny sprzet?:(

witam:mam problem takiej kwesti,iz rozruch mojego kompa odbyc sie moze tylko z cd instalacyjnego(w innych przypadkach-DISC BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISC AND PRESS ENTER)to po pierwsze.2gim problemem jest ow klawiatura.Czesto,gdy zaczynam jej uzywac(zwlaszcza jakis skrotow),to mi przestaje dzialac,wydajac tylko jakis dziwny dzwiek przy probie nacisniecia jakiegokolwiek klawisza.Po odczekaniu paru minut(no moze czasem kilkudziesieciu sekund:)samo sie wszystko stabilizuje. sformatowalam dysk ale nic nie pomoglo,moze to wina sterownikow albo sprzetu.moze ktos ma jakies sugestie,z gory baldzo dziekuje.

p.s.gdy pisalam to kalwiatura z 2x mi sie “zawiesila”:confused:

Od kiedy tak sie dzieje ?

masz dwa dyski w kompie lub 2 systemy ?

moze wczesniej mialas Linuksa?

W Biosie zobacz czy masz ustawione bootowanie z HDD

Należy sprawdzić w setupie kolejność dysków, z których jest ładowany system. Służą do tego opcje Boot Sequence lub Boot Device Priority. Należy sprawdzić, która partycja jest systemowa. Prawdopodobną przyczyną może być też uszkodzenie sektora ładującego.

lub mozesz miec cos zle podpiete warto zacząć od sprawdzenia czy wszystkie łącza (np. kable zasilania, IDE) i styki nie są poluzowane

lub jeszcze to =Uruchom konsole odzyskiwania i odtworz mbr. Jak mnie pamięć nie myli to komendą Fixmbr lub Fixboot, zresztą jak wejdziesz użyj helpa i tyle

To jest bardzo ważne

aniulla proszę zmienić tytuł na konkretny i poprawić błędy - inaczej temat zostanie usunięty

czy jak bedzie bez znaku zapytania,to juz bedzie konkretny?:>nic to usatawiony mam na cd,bo jak jest na HDD,to nie uruchamia sie system,tylko: DISC BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISC AND PRESS ENTER:/nie mam dwoch systemow i partycja jest systemowa-XP,niby wszystko jest dobrze podlaczone,jeszcze moze sprawdze jak jest podpiety dysk i czy na master:/moze pomoze,ale dziekuje:)