Czy włącznik do diody nie spali kompa?

jak dam włącznik kołyskowy ze sklepu elektrycznego do lasera (takie 3 diody) to nic się nie spali ? bo widziałem na allego takie włączniki to tak jeszcze do tego były jakieś płytki PCB

icon7 , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ

O co ci biega ??

Napisz to po “polskiemu”, bo nie wiadomo o co ci chodzi :? :? :?

chodzi o to czy jak podłącze do zasilacza od kompa włącznik taki jak ten http://www.uniserwis.com/shop/catalog/images/Kol01.jpg i do tego diody to nic się nie spali ?

Zależy gdzie go podłączysz.

do tego kabla co zasila nim się dysk pod 5V z rezystorem

niby po co CI tam wyłącznik, do czego on miałby niby służyć? Włączać i wyłączać dysk w czasie pracy? :lol:

nie dysk tylko diody jak idę spać to nie lubię jak mi coś świeci a komp u mnie chodzi 24h na dobę 7 dni w tygodniu :stuck_out_tongue:

Chcesz wyłączyć diody sygnalizujące pracę HDD i działanie komputera ??

:? :? :?

Nie prościej zasłonić te diody, np. czarną taśmą izolacyjną, naklejając ją na obudowie komputera na tych diodach a rano sobie ją odkleisz i po sprawie. Łatwo i bezpiecznie ?? :slight_smile:

Pozdrawiam!

co za problem wyłączyć całkowicie te diody? najczęściej jest to opisane i w prawym dolnym rogu mobo, pisze led power i led hdd i to odpinasz i koniec… i na tym byś musiał wyłącznik zastosować, nie na kablu bo byś wyłączał tak dysk…

I nie takimi wyłącznikami, bo to będzie wyglądało jak strzelanie do muchy z działka przeciwpancernego :stuck_out_tongue:

ehhh chcę sobie zrobić “Świecący komputer” i chcę do wolnego gniazda molex podłączyć diody i do nich włącznik a nie chcę wyłączać dysku w czasie pracy ani diód sygnalizujących pracę dysku chcę poprostu wyłączać światełka

To trzeba było tak od razu mówić że chodzi ci o “wiejski tuning” :stuck_out_tongue:

Tak możesz zrobić, tylko radzę zaopatrzyć się w dyskretniejsze wyłączniki:

http://www.wylacznik-mini.impelshop.com/

i w obwód z diodą szeregowo wlutować rezystor o odpowiedniej wartości, obniżający napięcie do zasilania LEDów.

czy rezystor 300 om będzie dobry ?

Wszystko zależy od tego co to za diody, ile ich jest, do jakiego napięcia je podłączasz (5 czy 12 V) oraz czy to są diody kupione luzem na sztuki czy już jakiś gotowy “gadżet świecący” - taki wynalazek może już mieć wbudowane rezystory ograniczające prąd. Dopóki o każdą informację będziemy Cię ciągnęli za język, to za szybko nie będziesz miał kompletnej i prawidłowej odpowiedzi.

My nie wróżki :stuck_out_tongue:

Skąd mamy wiedzieć na ile V kupisz swoje błyskotki ??