Czy wstawianie grafiki na stronę www jest legalne?


(Dawidpasternak) #1

Witam,

chcę zrobić stronkę z tapetami na pulpit, tylko mam pytanie czy kopiowanie grafiki (zdjęć) z różnych stron www na swoją jest legalne? Z góry dzięki.


(system) #2

Jeśli jest zastrzeżenie że tapety są objęte prawem autorskim nie możesz kopiować.

Ale można bez przeszkód zamieszczać linki do tych stron lub nawet wyświetlać grafiki z innych stron na swojej (jednak większość serwerów zabezpiecza się przed hotlinkowaniem)

jeśli natomiast grafiki są na na licencji GPL to możesz sobie skopiować ale z zastrzeżeniem że na swojej stronie napiszesz również że są one udostępniane na licencji GPL


(Asterisk) #3

Musisz uzykać zgodę Autora tych tapet na publkację.

Warunkiem bepłatnej publikacji może być np. podanie

linków do źródła, czy zamieszczenia banera.

Najlepiej wejść w kontakt z Administratorem strony


(Sidhmor) #4

Jeśli na stronie nie ma wzmianki o tym że prawa do tapet są zastrzeżone, a ty nie będziesz ich umieszczał odpłatnie, to myślę, że nie ma problemu. Nie dajmy się zwariować - legalność a debilstwo nie idą w parze. Gdybyś miał pytać o każdy obrazek, to 90% ludzi na tym forum łamie prawo, bo nie wierze że np. dogadali się z twórcami avatarów, których tutaj używają, a niewielu zrobiło je samemu, a jeżeli już to i ta korzystali przy pracy z gotowych grafik.


(Airborn) #5

Teoretycznie? Bez zgody autora będzie to naruszenie jego praw. Odrobinę lepiej będzie jeżeli wstawi się dane autora, ale tak na prawdę, bez zgody autora nie możesz rozpowszechniać jego pracy.