Czy wstawianie grafiki na stronę www jest legalne?

Witam,

chcę zrobić stronkę z tapetami na pulpit, tylko mam pytanie czy kopiowanie grafiki (zdjęć) z różnych stron www na swoją jest legalne? Z góry dzięki.

Jeśli jest zastrzeżenie że tapety są objęte prawem autorskim nie możesz kopiować.

Ale można bez przeszkód zamieszczać linki do tych stron lub nawet wyświetlać grafiki z innych stron na swojej (jednak większość serwerów zabezpiecza się przed hotlinkowaniem)

jeśli natomiast grafiki są na na licencji GPL to możesz sobie skopiować ale z zastrzeżeniem że na swojej stronie napiszesz również że są one udostępniane na licencji GPL

Musisz uzykać zgodę Autora tych tapet na publkację.

Warunkiem bepłatnej publikacji może być np. podanie

linków do źródła, czy zamieszczenia banera.

Najlepiej wejść w kontakt z Administratorem strony

Jeśli na stronie nie ma wzmianki o tym że prawa do tapet są zastrzeżone, a ty nie będziesz ich umieszczał odpłatnie, to myślę, że nie ma problemu. Nie dajmy się zwariować - legalność a debilstwo nie idą w parze. Gdybyś miał pytać o każdy obrazek, to 90% ludzi na tym forum łamie prawo, bo nie wierze że np. dogadali się z twórcami avatarów, których tutaj używają, a niewielu zrobiło je samemu, a jeżeli już to i ta korzystali przy pracy z gotowych grafik.

Teoretycznie? Bez zgody autora będzie to naruszenie jego praw. Odrobinę lepiej będzie jeżeli wstawi się dane autora, ale tak na prawdę, bez zgody autora nie możesz rozpowszechniać jego pracy.