Czy wszyskie linuksy "mają" wubi?

Bardzo mi się spodobał pomysł z instalacją ubunciaka przez wubi, teraz już mam go zainstalowanego normalnie ale chętnie obejrzę inne dystrybucje. :slight_smile:

Wesołych Świąt! !!

nie tylko ubuntu ma wubi i pochodne od niego np. linuxmint. Jeszcze jest instalator debiana z windowsa, ale on jest dość ubogi

a są jakieś inne sposoby “bezpiecznego” zapoznania się z systemem?

live cd ??

Maszyna wirtualna

a czy live cd daje możliwość korzystania ze wszystkich funkcji np bajerów pulpitu itp.?

hmmm maszyna wirtualna coś o tym słyszałam ale chyba nie dam rady :smiley:

Na livecd raczej nie będziesz miał akceleracji 3d także o efektach pulpitu aka compiz fusion zapomnij :slight_smile: Filmiki na youtube pooglądaj :slight_smile:

Akceleracja 3D na LiveCD zależy od tego jaką posiadasz kartę graficzną, na sterownikach radeon jak najbardziej możliwa z tego co pamiętam (już nie mam Radeona więc nie mam jak sprawdzić)

Jak ma kartę intela, to będzie jej działać.

Może też postawić ubuntu na pendrive i tam doinstalować sterowniki Nvidia lub ATI.

na mandrivie live działa compiz

czyli wszystko jasne, zrobię sobie live cd kilku dystrybucji + filmiki :slight_smile: dzięki!

Wesołych Świąt!

aha czy debian bardzo różni się od ubuntu? nie chcę tracić czasu :slight_smile:

Zależy dla kogo, dla początkującego dobrze przyjąć, że się różnią.

Będzie działać jak najabrzdiej, przynajmniej u mnie na stacjonarnym (Radeon) działa na laptopie (Intel) również.

Maszyna wirtualna, np. Virtualbox to żadna filozofia. Instalujesz Virtualbox, np. stąd tworzysz wirtualny dysk, instalujesz sobie na tym jakąkolwiek dystrybucję i testujesz. Jedyne co to na WM może Ci nie działać akceleracja 3d, choć podobno OpenGL chyba już jest zaimplementowany ale nie mam pewności :slight_smile:

Pozdrawiam!