Czy wszystkie cookies są bezpieczne?

Witam,

Ostatnio ktoś wysłał mi coś przez stronę “weTrasnfer” i jak wszedłem na tą stronę to musiałem potwierdzić, że zgadzam się na korzystanie tej strony z plików cookies, gdyż inaczej nie ma opcji pobrania pliku…
W zasadzie to samo jest teraz na każdej stronie, że trzeba zaakceptować korzystanie z cookies.

Tylko teraz moje pytanie jest takie, skoro akceptuję aby dana strona “korzystała” z moich plików cookies to automatycznie ma dostęp do wszystkiego, razem z zapisanymi hasłami…? To taka strona mogłaby wykraść hasła?

Nigdy z tego nie korzystałem weTrasnfer , ale plik był dość duży, więc nie było innej opcji wysłania. Może ktoś wie czy ta strona jest bezpieczna?

pozdrawiam.

Aplikacja nie może ustawić oraz pobrać cookie spoza swojej domeny. Oczywiście w teorii, w praktyce jest to na tyle bezpieczne na ile bezpieczna jest przeglądarka z której korzystasz. Obecnie “duże” przeglądarki nie mają ujawnionej luki, która umożliwiałaby coś takiego.

gdy klikniesz w programie Glary Utilites opcje zacieranie śladów dbanie o bezpieczeństo zacznie ci usuwać ciasteczka.
COOKIE jest zapisywane na dysku puchnie i zwolni ci 400mb jakieś 60 tyś plików do wykasowania czeka.

Co zyskujesz:

  • miejsce na dysku

Co tracisz

historie przeglądania - to co wpisywałeś w gogl na innych stronkach w polu czyli np twoje miasto adres twój dom liczenie kilometrów

  • tracisz zapamiętane pola z hasłem mailem np do facebooka.
  • tracisz wpisywane miasta w olx i szukania na allegro yotub
    (jak masz konto to i tak zostaje w np w playlistach).
    Czyli dobrze ! Trzeba mieć to w głowie.
    Warto czyścić nie tylko prywatność ale i dysk pliki temp (nie udane pobierania , odczyt pliku po pobraniu bez zapisywania, otwieranie rar) tyle już giga tym programem wywaliłem że szok.
    Przekonany jestem że hacker robal potrawiłby czytać te pliki jak encyklopedie od A do Z.

Ja po prostu włączam w wyszukiwarce tryb incognito. A jak nie, to czyszczę po sesji całą historię.

“Ciasteczka” z renomowanej cukierni zawsze są bezpieczne.
I smaczne!