Czy wszystko będzie dobrze grało? Zasilacz

Witam

Pisze w sprawie złożonego komputera, otóż mam 3 pytania.
1-czy zasilacz wytrzyma te podzespoły (3 miesiące max)Dodam że zasilacz mam już kupiony (do wcześniejszego gorszego zestawu.
2-Jaka kartę kupić do 250-350 zł (używana, tymczasowa)Mile widziane linki.
-Za 2 miesiące zamierzam kupić kartę Palit jetstream gtx 1060, dysk ssd to jaki zasilacz kupić? (linki mile widziane)

Zestaw : Zasilacz XFX Core XT 500W (P1-500B-XTFR), Płyta główna MSI B350 TOMAHAWK, AM4, DDR4, 2xPCI, SATA3 ,8xUSB 3.1 ATX, Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3, Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB (YD1600BBAEBOX), dysk 1 Tb Toshiba p300, Obudowa Zalman z plus. Plus tam podświetlana klawiatura za 150 zł i kilka wiatraczkow w obudowie.
Z tego co obliczylem to na ten zestaw wyjdzie 450 Watt, ale wolę się upewnić czy nie spali mi się coś z tego. Wiem że ten zasilacz to nie jakieś cudo ale kupiłem i nie chce kupować 2,zdaje sobie sprawę że do tego zestawu karta graficzna w cenie 250 - 350 zł to kompletna bzdura ale na tą chwilę nie stać mnie na zakup lepszej.

Czy ten zestaw będzie że sobą dobrze pracował przynajmniej max 3 miesiące do póki nie kupię lepszej karty, dysku ssd i zasilacza? Wszystkie części oprócz karty posiadam ale boję się podłączyć żeby mi się coś przypadkiem nie spalilo :smile:

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam. :slight_smile:

ad. 1 Spokojnie da radę. Nawet dobra jednostka. Zestaw z 1060 pobierze jakieś 300W. Nie musisz kupować nowego. No chyba, że planujesz OC, wtedy można się zastanowić. Z tańszych SilentiumPC Supremo, z droższych Prime Gold.

ad. 2 Z używanych gtx 750Ti. Z nowych gt 1030.

1 polubienie

@nietopyrz jeszcze 1 pytanko czy ten procesor Procesor AMD A8 9600 3.10GHz będzie dobrze grał z tą płytą?

Tak, ale jak masz kupować nowy zestaw, to znacznie lepiej z Ryzenem.