Czy wszystko będzie okey?

Witam
Mam problem dotyczący wyboru podzespołów do komputera co aktualnie składam, a więc.
Zakupiłem obudowę: Zalman Z3 PLUS (biały) czy do tej obudowy wejdzie każda płyta ATX ? Czy są jakieś wyjątki?
Również zamierzam kupić 2 dyski hdd i ssd , to będzie dobry wybór jeśli na ssd będzie system i najważniejsze programy ? Będzie działać szybkiej ?
O co chodzi z zintegrowaną grafiką ? Jest ona na płycie głównej jak również na procesorze? Lepiej kupić jak jest na procesorze czy płycie? Może być tu i tu? Nic się nie stanie? Będzie działać lepiej?
Jaką najlepiej płytę główną zakupić do 480 zł? Oczywiście pod Socket 1151 i żeby miała PCI-E x16 3.0.
Bardzo proszę o odpowiedź :wink:
Pozdrawiam.

Do obudowy ATX pasować będzie każda płyta główna w formacie ATX i mniejszym MicroATX. Tandem SSD na OS i programy + HDD na magazyn to najlepsze rozwiązanie. Zalety dysków półprzewodnikowych są powszechnie znane, nie ma sensu się dublować.
Współcześnie karty graficzne są zintegrowane w CPU, płyta tylko wyprowadza złącza. Jeśli nie masz większych wymagań od płyty i nie zamierzasz podkręcać procesora wystarczyć ci powinna np. płyta Gigabyte GA-B250M-D3H.

@Longhorn2009
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym podkręcaniem.Możesz mi wyjaśnić?

Jeśli brałbyś procesor z odblokowanym mnożnikiem jak np. i5 7600K, to wtedy aby wykorzystać potencjał CPU i móc wykonać overclocking musiałbyś wziąć płyte na chipsecie Z170 lub Z270. W przypadku większości z modeli, które mają zablokowany mnożnik i nie umożliwiają podkręcania ponad taktowania fabryczne, chipset ma mniejsze znaczenie.

1 polubienie