Czy wy też macie kłopoty z Neostradą,Czy zmieniać na radiowy

Witam mam 1mb/s ostatnio wydzwaniam do TP i się ino denerwuje ,prędkości wieczorem spadają nieraz do 0,1mb/s .Dowiedziałem się od technika o przeciążeniach,awariach na węzłach .Nikt mi nie chcę powiedzieć kiedy to naprawia ,dział reklamacyjny do Technika i na odwrót .Zwróciłem się o ulgę na abonament ,dopiero jak powiedziałem ze zrezygnuje i z internetu i z telefonu.Dowiedziałem się ze mi przysługuje obniżka ,ale mam dzwonić na początku lutego .Już mam dość tego upominania płacę ponad 50zł za 1mb/s ,o ulgi trzeba walczyć .Dowiedziałem się ze każdy operator ma problemy ,a nikt w Polsce mi nie zagwarantuje prędkości .A co sądzicie o takim operatorze radiowym w mojej okolicy ,ma nowszy internet 5.5ghz ,minimalna prędkość dostępowa, gwarantowana w pakiecie.Czy to będzie lepiej chodzić niż Neostrada ,ceny tańsze biorąc pod uwagę 1mb/s możliwości mojego łącza.

http://www.keramnet.pl/index.php?page=cennik

Posiadam neostradę już 9-ty rok i nie mam na co narzekać. Przez pierwsze 3 lata dysponowałam prędkością 128 kb/s, następne 3 256 kb/s 2 lata 512 kb/s i od roku mam 1024 kb/s. Przez ten okres miałam raz problem z synchronizacją sieci spowodowaną awarią TP a także ukradziono 2x kable telefoniczne biegnące pod mostem. Poza tymi wybrykami jestem zadowolona z neo i bycia “dzieckiem neo” :lol:

Ja również nie narzekam i też jestem zadowolony z bycia “dzieckiem neo” :slight_smile: Neo mam 6 lat, zaczynałem od 512 Kb, w tej chwili mam 6144, za które płacę 54 zł. Raz miałem brak synchronizacji, jak przeszedłem z neo 1024 mb na 2048 mb. Wezwany technik przełączył kable w terenie, bo był słabiutki sygnał i wszystko wróciło do normy. Parinok, powinieneś wypróbować radiówkę, bo być może w twoim rejonie w najbliższych latach nic się nie da zrobić z poprawą jakości neo.

Ja też już mam długo neostradę, niestety. Na początku było dobrze, później wyśmienicie a teraz codziennie mi po kilkanaście razy zrywa internet. Nawet nie chce dzwonić już do nich bo nic nie poprawiają.

za tyle to ja mam 1mega w umowie rocznej:/drogo i jakość coraz bardziej spada, jak masz alternatywę to wybieraj coś innego. Sam bym zmienił…

A ja miewam problemy z neostradą. Kilka razy zgłaszałem awarie, które TP przyjmowała. Niestety w moim rejonie infrastruktura “leży” i 1 mb to max na jaki mogę w najbliższej przyszłości liczyć. Tak to jest jak się mieszka “na wiosce”. Nawet jeśli jest to wiocha na obrzeżach tzw. “aglomeracji miejskiej”. Nie dalej jak wczoraj wieczorem miałem wrażenie, że coś się TP w systemie “zawiesiło”, bo przez dobrą godzinę łącze działało tak jakby chciało, a nie mogło. :frowning: Wczytanie najprostszej strony trwało i trwało, i trwało…

Nie wiem jak wy ,ale ja mam zdanie ze abonenci którzy mają daleko do centrali są robieni na szaro.Ten szczęśliwy co ma do centrali do 1km zamówi 20mb/s płaci raptem 25zł więcej ,zdarza mu się owszem ze ma nieraz połowę mniej a nawet 6mb/s .Jak czytam ,ale zauważcie ze Ipla się pojawia w TV wymaga miniumum 1.5mb/s .Do tego serwisy typu kinoplex.gazeta.pl, iplex.pl .Dlaczego ja mam oglądać w gorzej jakości jak płace słono za Internet .A dodając nawet nową cenę ponad 44zł za 1mb/s ,do tego mało atrakcyjne oferty telefoniczne (inii mają darmowe rozmowy).To oferta TP jest mizerna ,dla abonentów mających telefon i słabe łącze do 1mb/s powinni dać cenę za 1mb/s tak jak u operatora radiowego w technologi 5.5 ghz 30zł .Albo zlikwidować ograniczenie transferowe na noc ,czyli jak w godzinach szczytu jest problem ,a w nocy czy za dnia (o ile centrala pozwoli),Podnieść prędkość do 1.5mb/s.Latka lecą kiedyś dotrze internet LTE na wieś i TP i operatorzy radiowi zwiną żagle .A że Internet może być szybki ,stabilny to wiem bo byłem w UK .No ale po co Francuzi parę lat temu kupili ich ,by zarobić krocie .A że teraz łącza padają ,to są nie szczęśliwi ze muszą modernizować .A prawda jest taka ze sieci komórkowe budowały od podstaw ,a oni dostali za grosze od Państwa.To jest moja opinia która może nie być prawdą ,ale jakie są opinie rodaków o prywatyzacjach polityków to każdy wie.

Jeśli chodzi o dotarcie w różne miejscowości, to przecież Tp zapowiedziało poprawę infrastruktury, ale wiadomo, że to nie zajmuje 1 czy 2 dni. Na wszystko potrzeba czasu. Ważne , że nie stoją w miejscu. Tylko w tym roku wprowadzili przecież obniżki na wszystkie prędkości , zaproponowali nowe promocje etc.