Czy wyjęcie baterii z laptopa podczas jego pracy jest bezpieczne?

Hej. Mam takie pytanko odnośnie wyjmowania baterii z laptopa. Mianowicie czy mogę to uczynić w czasie gdy jest włączony i podłączony do zasilacza, czy należy laptop najpierw wyłączyć, odłączyć zasilacz, a następnie baterie? Po prawdzie dopiero od niedawna mam ten ‘zaawansowany technologicznie sprzęt’ i praktycznie cały czas jadę na zasilaniu i niepotrzebnie marnować baterię, więc zacząłem się zastanawiać czy bezpiecznym jest wyjęcie baterii podczas pracy laptopa.

Zasadniczo - bezpieczniej jest odłączać baterię przy wyłączonym laptopie i odłączonym zasilaczu. Nawet jeśli ci się uda odłączyć akumulator przy włączonym laptopie, a sprzęt to przeżyje - to nie znaczy że będzie tak za każdym razem…

Będąc przy baterii to czy laptop może być słabszy na samym zasilaczu bez wsparcia z baterii?

  1. W instrukcji na pewno napisane jest, że podczas wyciągania baterii należy nie tylko wyłączyć urządzenie ale także odpiąć przewód zasilacza. Producenci stosują taki zapis ze względu na możliwość powstania ewentualnych przepięć.

  2. Zdarzają się urządzenia, które mają problemy z uzyskaniem swojej wydajnosci bez zamontowanej baterii. Na pewno zdarzają się takie urządzenia w ofercie Samsunga. Nie wiem jednak czym to jest spowodowane i raczej nie jest to standardem.

Tak , jak tak robię często , mam dwie baterie w laptopie po 9 cell każda i nic się nie dzieje.Czasem muszę jedną wyjąć.